Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Warsztaty Matematyczne trzech szkół!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Warsztaty Matematyczne trzech szkół! Drukuj
Wpisał: Małgorzata Kłos, Magdalena Kosk, Agnieszka Szymczak   
08.06.2017
warsztaty_mat_00_02_06_17.jpgPo szkolnym etapie „Gminnego Konkursu Matematycznego klas IV-VI", warsztatach matematycznych rozwijających logiczne myślenie przeprowadzonych w poszczególnych szkołach, turnieju gry planszowej ,,Sherlock" i gminnym etapie ,,GKM klas IV - VI" przyszedł czas na realizację ostatniego elementu projektu ,,Poszukiwacze matematyki" - dwudniowe warsztaty matematyczne w Toruniu.
2 czerwca uczniowie trzech szkół i ich nauczyciele matematyki wyruszyli pociągiem do Torunia (trzeba nadmienić, że dla wielu uczniów była to pierwsza podróż koleją). Po zakwaterowaniu w SSM przy ulicy Św. Józefa cała grupa udała się na dziedziniec Ratusza Miejskiego. Tam spotkaliśmy się z ,,mieszczką toruńską", która przygotowała dla nas grę miejską (z mapą i elementami matematyki) ulicami Starówki. Gra bardzo się dzieciom podobała. W trakcie realizacji zadań odwiedziliśmy m.in. kościół Wniebowzięcia NMP, kościół Świętych Janów, ruiny zamku krzyżackiego. Grę miejską wygrała grupa z Kowalewa Pomorskiego. Zmęczeni, ale szczęśliwi zjedliśmy obiad i poszliśmy do kina na film ,,Dzieciak rządzi". Po seansie dzieci miały okazję pobawić się w specjalistów Centrum Kontroli Lotów Kosmicznych na interaktywnej wystawie Orbitarium w Planetarium. Uczniowie mogli sterować jej urządzeniami i wykonywać proste eksperymenty  w atrakcyjnej formie. Po powrocie do schroniska czekał nas wykład nauczyciela akademickiego z WNMiI UMK, pani dr Agnieszki Krause nt. strategii rozwiązywania zadań z międzynarodowego konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Następnie dzieci w trójkach - po jednym uczniu z każdej szkoły - rozwiązywały zadania kangurowe (również w języku angielskim). Każdy z uczniów otrzymał od pani dr Krause notes i długopis, a zwycięzcy kangurkowe sześciany. Po kolacji zaczął się wieczór gier planszowych, których było kilka do wyboru (gry udostępniła Szkoła Podstawowa z Wielkiego Rychnowa). Następnego dnia po śniadaniu nauczyciele matematyki przeprowadzili warsztaty nt. rozwiązywania ALGEBRAFÓW i kwadratów magicznych oraz mały konkurs rozwiązywania zadań logicznych tego typu. Ostatnim punktem pobytu w Toruniu było zwiedzanie Młyna Wiedzy, gdzie uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w wielu eksperymentach. Każde dziecko znalazło coś, co go bardzo interesowało. Po lunchu wróciliśmy do domu - ponownie koleją.

Uczestnicy wrócili do domu zadowoleni, pomimo zmęczenia, a podczas drogi powrotnej zaczęli już planować, gdzie można byłoby zrobić podobne warsztaty w przyszłym roku :-).

Należy podkreślić, że warsztaty nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego Fundacji mBank, Gminy Kowalewo Pomorskie, która pokryła koszty noclegu, rodziców z poszczególnych szkół (Rada Rodziców), firmy GRANNA (gry), wydawnictwa LOGI (gadżety dla uczestników turnieju SHERLOCK), wydawnictwa NOWA ERA (drobne upominki dla każdego uczestnika projektu), za co serdecznie dziękujemy.

 warsztaty_mat_01_02_06_17.jpg
 warsztaty_mat_02_02_06_17.jpg
 warsztaty_mat_03_02_06_17.jpg
 warsztaty_mat_04_02_06_17.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!