Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Dziecka w Gimnazjum

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Dziecka w Gimnazjum Drukuj
Wpisał: Uczniowie klasy Ie   
09.06.2017

1567879744.jpgPierwszego czerwca bieżącego roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbył się szkolny Dzień Dziecka organizowany przez uczniów i wychowawców klasy I e. Obchody tego święta nawiązywały do lat młodości rodziców i nauczycieli, ponieważ przedstawiały bajki emitowane w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Na początku obchodów uczniowie organizujący imprezę przedstawili popularne w tamtych czasach zabawy podwórkowe, a następnie został zaprezentowany przygotowany przez gimnazjalistów film, który porównywał lata osiemdziesiąte i czasy dzisiejsze. Film szczególnie spodobał się nauczycielom.

Każda z klas dwa tygodnie wcześniej wylosowała jeden z szesnastu tytułów bajek, aby przygotować się do wykonania trzech zadań. Jedno z nich polegało na narysowaniu plakatu, który miał przedstawiać bajkę. Wszystkie klasy rewelacyjnie poradziły sobie z tym niełatwym zadaniem! Drugim zadaniem było przebranie się za postać bądź postacie z danej bajki. Przy prezentacji nie obyło się bez śmiechu - wszystkie stroje były znakomicie wykonane i często zabawne. Przy trzeciej konkurencji uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, gdyż zadaniem uczniów było przygotowanie scenki lub piosenki nawiązującej do wylosowanej bajki. W trakcie prezentacji na scenie pojawiały się zarówno całe klasy, jak i reprezentanci poszczególnych oddziałów.

Scenki były równie zabawne, jeśli nie zabawniejsze od strojów. Piosenkę przygotowała tylko klasa III a, która zaprezentowała "Pszczółkę Maję" Zbigniewa Wodeckiego, a także przygotowali oni krótką mowę o niedawno zmarłym artyście. Ich cover piosenki był rewelacyjny! W trakcie Dnia Dziecka pojawiły się także konkurencje niezwiązane z wylosowanymi bajkami. Jedną z nich była prezentacja wychowawców. Zadaniem nauczycieli było przebranie się za uczniów w czasach, kiedy oni uczęszczali do szkoły. Konkurencję wygrał Pan Marcin Rybacki, wychowawca klasy I d, ale każdy z pedagogów swoje zadanie wykonał na szóstkę!
Wychowawcy mieli też inne zadanie - niespodziankę. Była to "Jaka to Melodia?". Usiedli oni na przygotowanych krzesłach i puszczane im były piosenki z różnych bajek. Z tym wyzwaniem pojawiły się też niemałe problemy! Niektóre utwory okazały się być niezłą zagwozdką...

W trakcie spotkania miała także miejsce konkurencja sportowa, w której wybrani uczniowie, po jednej osobie z każdej klasy, musieli zmierzyć się w skakaniu na skakance i kręceniu hula-hop. Rywalizacja była naprawdę zacięta i emocjonująca! Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Nad właściwym przebiegiem zmagań i oceną poszczególnych konkurencji czuwało jury w składzie: Pani Dyrektor - Renata Faluta-Kaszubowska, Pani Wicedyrektor - Agnieszka Kilińska-Piotrkowska, Pani Justyna Sankiewicz, Pani Mirosława Delikat-Marszałek, Pani Paulina Rogozińska, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Magdalena Budzińska oraz Pan Bartosz Jagielski.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji rozpoczęła się "Wielka Gra"! Przed imprezą odbyły się eliminacje, z których wyłoniono dwóch finalistów - Maję Kamińską z klasy III e i Jakuba Kamińskiego z klasy III f. W tej konkurencji zwyciężył Jakub Kamiński zdobywając dla swojej klasy dodatkowe 10 punktów.

W zmaganiach klas najlepsza okazała się klasa II e, drugie miejsce zajęła klasa II b, natomiast trzecie  klasa I f. Nagrodą dla zwycięzców była "Karta reglamentacyjna" o równowartości 100 złotych do zrealizowania w sklepiku szkolnym, a także jeden dzień bez odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek dla zdobywców pierwszych trzech miejsc.


Oto tytuły bajek, które zostały zaprezentowane podczas Dnia Dziecka w naszym Gimnazjum:
"Miś Uszatek",
"Bolek i Lolek",
"Żwirek i Muchomorek",
"Koziołek Matołek",
"Rumcajs",
"Wilk i Zając",
"Zaczarowany Ołówek",
"Przygody Kota Filemona",
"Reksio",
"Plastusiowy Pamiętnik",
"Krecik",
"Pszczółka Maja",
"Wodnik Szuwarek",
"Makowa Panienka",
"Pomysłowy Dobromir"
i "Przygody Profesora Gąbki".

gim_33.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!