Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Dziecka w Gimnazjum

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Dziecka w Gimnazjum Drukuj
Wpisał: Uczniowie klasy Ie   
09.06.2017

1567879744.jpgPierwszego czerwca bieżącego roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbył się szkolny Dzień Dziecka organizowany przez uczniów i wychowawców klasy I e. Obchody tego święta nawiązywały do lat młodości rodziców i nauczycieli, ponieważ przedstawiały bajki emitowane w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Na początku obchodów uczniowie organizujący imprezę przedstawili popularne w tamtych czasach zabawy podwórkowe, a następnie został zaprezentowany przygotowany przez gimnazjalistów film, który porównywał lata osiemdziesiąte i czasy dzisiejsze. Film szczególnie spodobał się nauczycielom.

Każda z klas dwa tygodnie wcześniej wylosowała jeden z szesnastu tytułów bajek, aby przygotować się do wykonania trzech zadań. Jedno z nich polegało na narysowaniu plakatu, który miał przedstawiać bajkę. Wszystkie klasy rewelacyjnie poradziły sobie z tym niełatwym zadaniem! Drugim zadaniem było przebranie się za postać bądź postacie z danej bajki. Przy prezentacji nie obyło się bez śmiechu - wszystkie stroje były znakomicie wykonane i często zabawne. Przy trzeciej konkurencji uczniowie musieli wykazać się pomysłowością, gdyż zadaniem uczniów było przygotowanie scenki lub piosenki nawiązującej do wylosowanej bajki. W trakcie prezentacji na scenie pojawiały się zarówno całe klasy, jak i reprezentanci poszczególnych oddziałów.

Scenki były równie zabawne, jeśli nie zabawniejsze od strojów. Piosenkę przygotowała tylko klasa III a, która zaprezentowała "Pszczółkę Maję" Zbigniewa Wodeckiego, a także przygotowali oni krótką mowę o niedawno zmarłym artyście. Ich cover piosenki był rewelacyjny! W trakcie Dnia Dziecka pojawiły się także konkurencje niezwiązane z wylosowanymi bajkami. Jedną z nich była prezentacja wychowawców. Zadaniem nauczycieli było przebranie się za uczniów w czasach, kiedy oni uczęszczali do szkoły. Konkurencję wygrał Pan Marcin Rybacki, wychowawca klasy I d, ale każdy z pedagogów swoje zadanie wykonał na szóstkę!
Wychowawcy mieli też inne zadanie - niespodziankę. Była to "Jaka to Melodia?". Usiedli oni na przygotowanych krzesłach i puszczane im były piosenki z różnych bajek. Z tym wyzwaniem pojawiły się też niemałe problemy! Niektóre utwory okazały się być niezłą zagwozdką...

W trakcie spotkania miała także miejsce konkurencja sportowa, w której wybrani uczniowie, po jednej osobie z każdej klasy, musieli zmierzyć się w skakaniu na skakance i kręceniu hula-hop. Rywalizacja była naprawdę zacięta i emocjonująca! Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Nad właściwym przebiegiem zmagań i oceną poszczególnych konkurencji czuwało jury w składzie: Pani Dyrektor - Renata Faluta-Kaszubowska, Pani Wicedyrektor - Agnieszka Kilińska-Piotrkowska, Pani Justyna Sankiewicz, Pani Mirosława Delikat-Marszałek, Pani Paulina Rogozińska, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Magdalena Budzińska oraz Pan Bartosz Jagielski.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji rozpoczęła się "Wielka Gra"! Przed imprezą odbyły się eliminacje, z których wyłoniono dwóch finalistów - Maję Kamińską z klasy III e i Jakuba Kamińskiego z klasy III f. W tej konkurencji zwyciężył Jakub Kamiński zdobywając dla swojej klasy dodatkowe 10 punktów.

W zmaganiach klas najlepsza okazała się klasa II e, drugie miejsce zajęła klasa II b, natomiast trzecie  klasa I f. Nagrodą dla zwycięzców była "Karta reglamentacyjna" o równowartości 100 złotych do zrealizowania w sklepiku szkolnym, a także jeden dzień bez odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek dla zdobywców pierwszych trzech miejsc.


Oto tytuły bajek, które zostały zaprezentowane podczas Dnia Dziecka w naszym Gimnazjum:
"Miś Uszatek",
"Bolek i Lolek",
"Żwirek i Muchomorek",
"Koziołek Matołek",
"Rumcajs",
"Wilk i Zając",
"Zaczarowany Ołówek",
"Przygody Kota Filemona",
"Reksio",
"Plastusiowy Pamiętnik",
"Krecik",
"Pszczółka Maja",
"Wodnik Szuwarek",
"Makowa Panienka",
"Pomysłowy Dobromir"
i "Przygody Profesora Gąbki".

gim_33.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!