Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem Drukuj
Wpisał: Organizatorzy   
13.06.2017
121212664454.jpgXXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" oraz XVII Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych

W dniu 10 czerwca 2017 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVII Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych.

Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 378 osób, w tym 203 zawodników z 23 instytucji.

O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska. Następnie Pani Ewa Żuławska - Kierownik WTZ w Kowalewie Pomorskim przywitała gości i zawodników  XXIII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych  „Bądźmy Razem". Trzyosobowy poczet sztandarowy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim wciągnął flagę Olimpijską oraz flagę Kowalewa Pomorskiego na maszt i  odśpiewano hymn Kowalewa Pomorskiego.

Po przywitaniu wszystkich gości nastąpiła część artystyczna otwarcia, którą przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum  w Kowalewie Pomorskim wraz z  uczestnikami WTZ w Kowalewie Pomorskim. Po występie, w imieniu Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, uczestniczącego w tym dniu w Wojewódzkim Zjeździe Strażaków - Pani Ilona Rybicka uroczyście  otworzyła XXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem".

Ok. godziny 11.00 rozpoczęły się rywalizacje sportowe, w których  brały udział osoby niepełnosprawne reprezentujące WTZ, DPS, GOPS, Stowarzyszenia, Szkoły Podstawowe oraz Świetlice z różnych miejscowości między innymi: Torunia, Browiny, Dąbrówki Królewskiej, Unisławia, Aleksandrowa Kujawskiego, Pigży, Golubia-Dobrzynia, Rypina, Mroczy, Wąbrzeźna, Lisewa, Łysomic, Kruszwicy, Płużnicy, Grudziądza, Mroczy i Kowalewa Pomorskiego.

W ramach Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" zawodnicy startowali w  5  konkurencjach indywidualnych, tj. celne hulahopy, rzut piłką do kosza, strzał na bramkę, wahadło, slalom wózkowiczów. Wymienione konkurencje zaplanowane zostały  w dwóch kategoriach wiekowych ( do 15 roku życia oraz powyżej 15 roku ). Z powodu braku chętnych nie odbył się slalom wózkowiczów w kategorii wiekowej do 15 lat. Ponadto przeprowadzono 5 konkurencji drużynowych: toczenie opon, chusta, przeciąganie liny, bule  i płetwonurek.

Równocześnie z XXIII Sportowymi Spotkaniami Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" odbyły się XVII Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych, w których udział wzięły osoby niepełnosprawne, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy Kowalewo Pomorskie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Uczestnicy bloku integracyjnego zmagali się w konkurencjach sportowych, zręcznościowych i plastycznych.

Wszystko przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Konkurencje dostarczyły wiele radości i uśmiechu a uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim przykuwali wzrok gości swoimi pięknymi strojami w stylu grecko-rzymskim.

Podczas XXIII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączonych z XVII    Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych spotykają się całe rodziny: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie tworząc ważny krąg integracyjny. Organizowanie takich spotkań jest bardzo potrzebne, nie tylko ze względu na dobrą zabawę i zmagania sportowe ale przede wszystkim ze względu na przełamywanie barier, lęku i własnych słabości. Na koniec imprezy zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Czas sportowych zmagań umilał Pan Adam Strzelecki z Grudziądza. W przerwach z głośników puszczana była muzyka mechaniczna.

Uczestnicy, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście mieli możliwość skosztowania ciepłego bigosu oraz kiełbaski przygotowanej przez pracowników M-GOK  w Kowalewie Pomorskim.

Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim częstowali kawą, herbatą, ciastem, chlebem ze smalcem  i chłodnymi napojami, pozyskanymi częściowo od sponsorów, częściowo od rodziców uczestników WTZ w Kowalewie Pomorskim.

Dzięki ofiarności sponsorów uczestnicy Spotkań zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Nagrody wręczali organizatorzy oraz zaproszeni goście. Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy .

Dziękujemy także Gronu Pedagogicznemu z Zespołu Szkół Zawodowych w Kowalewie Pomorskim,  Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Radnym Rady  Miejskiej oraz licznym wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim i Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim za sprawne przeprowadzenie zawodów i wyłonienie zwycięzców  w poszczególnych konkurencjach.

Pani Jolancie Tarkowskiej z Przychodni "ESKULAP" w Kowalewie Pomorskim dziękujemy za zabezpieczenie punktu medycznego, a Polskiemu Związkowi Hodowli Gołębi Pocztowych - Sekcja Kowalewo Pomorskie, Oddział Chełmża, za uatrakcyjnienie otwarcia powyższej imprezy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili  się do organizacji XXIII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" i  XVII  Integracyjnych Spotkań Sportowych  Osób Niepełnosprawnych.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż tegoroczne zmagania sportowe osób niepełnosprawnych współfinansowane były przez Zarząd Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, w związku z pozyskaniem przez Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, środków finansowych na projekt pn. „Integracja osób niepełnosprawnych z mieszkańcami województwa kujawsko-pomorskiego".

Efekt tej imprezy, to poprawa umiejętności fizycznych osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim radość z uczestnictwa w zawodach. Uczestnicy nie tylko zaprezentowali swoje możliwości w rywalizacji sportowej, ale również mogli zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne (rękodzieło). Organizowane od wielu lat sportowe spotkania dają możliwość integracji środowisk osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz młodzieży poprzez przyjazną rywalizację w konkurencjach sportowych.

Wyniki XXIII Sportowych  Spotkań Osób Niepełnosprawnych „ Bądźmy Razem" 10.06.2017r.

KONKURENCJA DRUŻYNOWA

1.     Warsztaty Terapii Zajęciowej Wąbrzeźno

2.     Warsztaty Terapii Zajęciowej Rypin

3.     Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka" Unisław.

STRZAŁ  NA BRAMKĘ   (indywidualna dzieci)

1.     Daniel Kamiński - MGOPS Kowalewo Pom.

2.     Wiktoria Kłak - SP Kowalewo Pomorskie

3.     Dawid Kowalski - „Iskierka" Unislaw

 CELNE HULAHOPY ( indywidualna dzieci)

1.     Wiktoria Kłak - SP Kowalewo Pomorskie

2.     Oliwia Mularz - „Iskierka" Unisław

3.     Dawid Kowalski - „Iskierka" Unisław

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA (indywidualna dzieci)

1.     Anna Tworek- „Iskierka" Unisław

2.     Daniel Kamiśki - MGOPS Podstawowa  Kowalewo Pomorskie

3.     Patryk Mądrzejewski - „Iskierka" Unisław

WAHADŁO (indywidualna dzieci)

1.      Wiktoria Kłak - SP Kowalewo Pomorskie

2.      Paweł Szefler - GOPS Łysomice

3.      Patryk Mądrzejewski - „Iskierka" Unisław

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA (indywidualna dorośli)

1.     Marek Orciuch - Rypin

2.     Piotr Kocjan - WTZ Kowalewo Pomorskie

3.     Karol Twardowski - Toruń

CELNE HULAHOPY  (indywidualna dorośli)

1.     Jarosław Kamper - WTZ Kowalewo Pomorskie

2.     Janusz Bińkowski - Pigża

3.     Daniel Dąbrowski - MGOPS Kowalewo Pomorskie

WAHADŁO  (indywidualna dorośli)

1.     Klaudia Kryczka - „Iskierka" Unisław

2.     Przemysław Marciniszyn - Wąbrzeźno

3.     Edward Szamota - Dąbrówka Królewska

STRZAŁ NA BRAMKĘ (indywidualna dorośli)

1.     Paweł Suchara - Aleksandrów Kujawski

2.     Dorota Jaskóła - Toruń

3.     Magda Żuchowska - WTZ Kowalewo Pomorskie

SLALOM WÓZKOWICZÓW  (indywidualna)

1.     Sylwia Wójcik - Wąbrzeźno

2.     Marek Magier DPS Wąbrzeźno

3.     Grzegorz Karwaszewski - ŚDS Golub-Dobrzyń

Wyniki XVII  Integracyjnych Spotkań Sportowych Osób Niepełnosprawnych:

I miejsce - ZESPÓŁ Nr 1 w składzie: Małgorzata Olszewska, Helena Synik, Wiktoria Brzozowska, Damian Cybulski,

II miejsce - ZESPÓŁ Nr 5 w składzie:  Jolanta Dębiec, Mirosława Detkowska, Martyna Wójcikowska, Wojciech Walenda,

III miejsce - ZESPÓŁ Nr 4 w składzie: Bogumiła Wiśniewska, Jadwiga Murawska, Julia Kowalska, Kacper Wójcikowski,

IV miejsce - ZESPÓŁ Nr 2 w składzie: Łukasz Wiśniewski, Halina Kłos, Maja Kordas,  Maciej Popławski,

V miejsce - ZESPÓŁ Nr 3 w składzie: Teresa Zielińska, Bogumiła Mejger, Julia Kowalska, Michał Trojanowski,

Wyniki Konkursu Plastycznego

I miejsce - Bartosz Pastuszak

II miejsce -  Krzysztof Foremski

III miejsce - Bożena Radkiewicz

Ruch jest szczególnie ważny w przypadku osób niepełnosprawnych. Aktywność fizyczna dostarcza radości, ułatwia integrację z innymi ludźmi, pełni funkcję terapeutyczną, pomaga podnieść samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą czuć się wykluczone. Sport wymaga zaangażowania, wykazania się aktywną i samodzielną pracą, co pozwala na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Jest to impreza integracyjna, podczas której wspólnie spędzają czas uczestnicząc w atrakcyjnych konkursach i zabawach osoby niepełnosprawne otoczone przez swoich w pełni sprawnych rówieśników.

 olimpiada_niepelnosprawni_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!