Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nauczyciele i uczniowie przy szachownicy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nauczyciele i uczniowie przy szachownicy Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
14.06.2017
3.jpgKujawsko-Pomorski Związek Szachowy zorganizował w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim w ramach Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole" kolejny kurs dla nauczycieli z zakresu metodyki nauczania gry   w szachy.

Uczestniczyło w nim 28 nauczycieli z całego województwa, w tym trzech ze Szkoły Podstawowej. Trwał on  72 godz.   Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Duże emocje wywołał wśród kursantów turniej z udziałem ośmiorga naszych uczniów klas pierwszych i drugich, uczestników zajęć w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole". Udział w turnieju  był jednym z elementów zaliczenia kursu i otrzymania certyfikatu przez nauczycieli. Odbył się on na dystansie 5 rund. Wśród kobiet zwyciężyła Hanna Szulc - Lewandowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu. Drugie miejsce zajęła była szachistka LKS Promień Justyna Sankiewicz z Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Paweł Wojtanowski ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Łysomicach. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi szachiści, wśród których najlepszy był Bartosz Bąk, przed Błażejem Żądlakiem i Zuzanną Krasucką, którzy w rywalizacji z dorosłymi zajęli kolejno  10, 11 i 12 miejsce wśród 34 startujących.   Najlepsi otrzymali medale oraz puchary, a dzieci za odwagę drobne upominki. 

 mrozinski_szachy_01.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!