Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejne 5km dróg już w obróbce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejne 5km dróg już w obróbce Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2017
p1240486__kopia.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie rozstrzygnął już drugi w tym roku przetarg na modernizację dróg gminnych. Wiosną trwale utwardzono drogę w Mlewie na odcinku 2km. W obecnym zadaniu wykonawca czyli firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa w terminie do końca września br. ułoży asfalt na dwóch drogach: w sołectwie Elzanowo (2km) i w sołectwie Nowy Dwór- Borówno (2,8km).

Zaraz po podpisaniu umowy korzystając z przyjaznej pogody wykonawca wszedł na plac budowy. Całkowity koszt zadania to prawie 2mln. 600tys.zł.

Modernizacja dróg w gminie Kowalewo Pomorskie jest prowadzona zgodnie z uchwaloną przez radę kolejnością. W każdej kadencji podejmowana jest takowa uchwała. W obecnie obowiązującej droga w Mlewie zajmowała pierwszą pozycję, droga Nowy Dwór- Borówno trzecią, a droga w Elzanowie czwartą pozycję. Na drugiej pozycji w uchwale jest droga we Frydrychowie, którą samorząd zgłosił do dofinansowania ze środków unijnych.

Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Kuj. Pom. na lata 2014-2020. Liczę, że otrzymamy dofinansowanie. Bardzo ubolewam, że samorządy mają tak małe możliwości pozyskania środków z zewnątrz na drogi, których stan jest dla obszarów wiejskich największą bolączką.- podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.

 

p1240486.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!