Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kolejne 5km dróg już w obróbce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejne 5km dróg już w obróbce Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2017
p1240486__kopia.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie rozstrzygnął już drugi w tym roku przetarg na modernizację dróg gminnych. Wiosną trwale utwardzono drogę w Mlewie na odcinku 2km. W obecnym zadaniu wykonawca czyli firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa w terminie do końca września br. ułoży asfalt na dwóch drogach: w sołectwie Elzanowo (2km) i w sołectwie Nowy Dwór- Borówno (2,8km).

Zaraz po podpisaniu umowy korzystając z przyjaznej pogody wykonawca wszedł na plac budowy. Całkowity koszt zadania to prawie 2mln. 600tys.zł.

Modernizacja dróg w gminie Kowalewo Pomorskie jest prowadzona zgodnie z uchwaloną przez radę kolejnością. W każdej kadencji podejmowana jest takowa uchwała. W obecnie obowiązującej droga w Mlewie zajmowała pierwszą pozycję, droga Nowy Dwór- Borówno trzecią, a droga w Elzanowie czwartą pozycję. Na drugiej pozycji w uchwale jest droga we Frydrychowie, którą samorząd zgłosił do dofinansowania ze środków unijnych.

Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Kuj. Pom. na lata 2014-2020. Liczę, że otrzymamy dofinansowanie. Bardzo ubolewam, że samorządy mają tak małe możliwości pozyskania środków z zewnątrz na drogi, których stan jest dla obszarów wiejskich największą bolączką.- podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.

 

p1240486.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!