Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pokaz baletowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pokaz baletowy Drukuj
Wpisał: Małgorzata Seifert-Kamper   
23.06.2017
balet_kowalewo_mgok.jpgZawitało do nas lato, a zatem dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jeśli zaś wakacje to tym samym czas na ocenianie, bilanse i podsumowania tego, co udało się osiągnąć w mijającym roku szkolnym. Na swoich ostatnich przed wakacjami zajęciach spotkały się także dziewczynki z grupy baletowej, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Te zajęcia odbyły się jednak w odmiennej niż dotąd atmosferze. 20 czerwca br. w godzinach popołudniowych odbył się bowiem pokaz tańca w wykonaniu małych baletnic, które zaprosiły na to wyjątkowe wydarzenie swoich najbliższych. Oprócz dumnych rodziców, dziadków czy rodzeństwa swoją obecnością zaszczycili również Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim Joanna Piasecka, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, a także Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia RM w Kowalewie Pomorskim Jerzy Koralewski i nauczycielki wychowania przedszkolnego, a zarazem wychowawcy grup przedszkolnych. Kilkuletnie tancerki rozpoczęły swoją przygodę z tańcem od drugiego semestru mijającego roku szkolnego i spotykały się ze swoją instruktor Karoliną Kopeć dwa razy w tygodniu. Podczas każdych kolejnych zajęć obserwować można było wśród dzieci ogromne zaangażowanie. Rodzice zaś widząc radość, jaką dziewczynki wynosiły ze wszystkich spotkań z tańcem, również zabiegali o pełen profesjonalizm zajęć, wyposażając swoje pociechy w stosowne stroje oraz obuwie. Na wtorkowym pokazie można było zaobserwować wypracowane efekty podjętych działań. Dzieci obok swobody i płynności ruchów, kształtowały poczucie rytmu i świadomość swojego ciała oraz umiejętność współdziałania w zespole, zyskały także wiedzę dotyczącą podstawowych zwrotów i niektórych nazw stosowanych w balecie. Na podsumowujący zajęcia pokaz taneczny dziewczynki ze swoją instruktor przygotowały kilka układów tanecznych do muzyki o różnorodnym charakterze. Tancerki prezentowały swoje umiejętności między innymi do utworów: Kaktus Bovskiej, Malovany dzbanku Heleny Vondrackowej, Watch me Silento oraz Kołtuna Domowych melodii, którym wywołały na twarzach widzów uśmiechy, a także do La bomby zespołu King Africa, do którego wykonania zaprosiły zgromadzoną publiczność. Na zakończenie baletnice z rąk zaproszonych gości otrzymały dyplomy za systematyczny udział w zajęciach oraz mnóstwo słodyczy od swojej pani instruktor, której z kolei dzieci i rodzice złożyli serdeczne podziękowania za zaangażowanie, opiekę i uśmiech na pogodnej twarzy oraz życzliwość i ciepło wobec najmłodszych. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć i wzajemnie składanymi życzeniami samych słonecznych dni podczas nadchodzących wakacji.

 baletnice_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!