Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pokaz baletowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pokaz baletowy Drukuj
Wpisał: Małgorzata Seifert-Kamper   
23.06.2017
balet_kowalewo_mgok.jpgZawitało do nas lato, a zatem dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jeśli zaś wakacje to tym samym czas na ocenianie, bilanse i podsumowania tego, co udało się osiągnąć w mijającym roku szkolnym. Na swoich ostatnich przed wakacjami zajęciach spotkały się także dziewczynki z grupy baletowej, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Te zajęcia odbyły się jednak w odmiennej niż dotąd atmosferze. 20 czerwca br. w godzinach popołudniowych odbył się bowiem pokaz tańca w wykonaniu małych baletnic, które zaprosiły na to wyjątkowe wydarzenie swoich najbliższych. Oprócz dumnych rodziców, dziadków czy rodzeństwa swoją obecnością zaszczycili również Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim Joanna Piasecka, Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, a także Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia RM w Kowalewie Pomorskim Jerzy Koralewski i nauczycielki wychowania przedszkolnego, a zarazem wychowawcy grup przedszkolnych. Kilkuletnie tancerki rozpoczęły swoją przygodę z tańcem od drugiego semestru mijającego roku szkolnego i spotykały się ze swoją instruktor Karoliną Kopeć dwa razy w tygodniu. Podczas każdych kolejnych zajęć obserwować można było wśród dzieci ogromne zaangażowanie. Rodzice zaś widząc radość, jaką dziewczynki wynosiły ze wszystkich spotkań z tańcem, również zabiegali o pełen profesjonalizm zajęć, wyposażając swoje pociechy w stosowne stroje oraz obuwie. Na wtorkowym pokazie można było zaobserwować wypracowane efekty podjętych działań. Dzieci obok swobody i płynności ruchów, kształtowały poczucie rytmu i świadomość swojego ciała oraz umiejętność współdziałania w zespole, zyskały także wiedzę dotyczącą podstawowych zwrotów i niektórych nazw stosowanych w balecie. Na podsumowujący zajęcia pokaz taneczny dziewczynki ze swoją instruktor przygotowały kilka układów tanecznych do muzyki o różnorodnym charakterze. Tancerki prezentowały swoje umiejętności między innymi do utworów: Kaktus Bovskiej, Malovany dzbanku Heleny Vondrackowej, Watch me Silento oraz Kołtuna Domowych melodii, którym wywołały na twarzach widzów uśmiechy, a także do La bomby zespołu King Africa, do którego wykonania zaprosiły zgromadzoną publiczność. Na zakończenie baletnice z rąk zaproszonych gości otrzymały dyplomy za systematyczny udział w zajęciach oraz mnóstwo słodyczy od swojej pani instruktor, której z kolei dzieci i rodzice złożyli serdeczne podziękowania za zaangażowanie, opiekę i uśmiech na pogodnej twarzy oraz życzliwość i ciepło wobec najmłodszych. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowych zdjęć i wzajemnie składanymi życzeniami samych słonecznych dni podczas nadchodzących wakacji.

 baletnice_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!