Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow NAGRODZENI W WOJEWÓDZKIM i OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

NAGRODZENI W WOJEWÓDZKIM i OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI Drukuj
Wpisał: Mariola Orzechowska, opiekun koła plastycznego   
23.06.2017

J1.jpgulia Reda, uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, kolejny już raz została laureatką konkursu plastycznego! Tym razem jej praca została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa." Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem tegorocznej edycji konkursu było promowanie pozytywnych i bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe skierowane do młodych artystów polegało na zilustrowaniu hasła: „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa". W swej pracy  Julia zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin i nawozów.

Karolina Putz i Kacper Żuławski zostali laureatami XII już edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego z cyklu „PRZESTRZENIE PRZYRODY", którego organizatorem był toruński Ogród Zoobotaniczny.  Tegoroczne zadanie skierowane do młodych artystów polegało na wykonaniu pracy plastycznej ilustrującej „NIEZWYKŁY ŚWIAT PŁAZÓW".

Jury konkursu, któremu przewodniczyła pani Anita Przybyszewska-Pietrasiak, artysta plastyk i metodyk sztuki, postanowiło przyznać naszym uczniom nagrody za prace przedstawiające salamandry plamiste i ambystomę meksykańską. Obie prace zostały wykonane w technice sgraffito. Organizatorzy podsumowując tegoroczny konkurs, zwracali uwagę na wysoki poziom artystyczny wielu nadesłanych prac i bardzo duże zainteresowanie tegoroczną edycją, o czym świadczy ponad 450 zgłoszonych do konkursu rysunków, malunków, grafik i kolaży ze szkół i placówek artystycznych województwa kujawsko-pomorskiego.

Od 05 czerwca do połowy sierpnia na terenie toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego można oglądać wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac, do czego serdecznie zachęcam w imieniu swoim i młodych artystów z naszej szkoły.

Serdecznie gratuluję sukcesu w konkursie plastycznych i życzę twórczego zapału do realizowania kolejnych wyzwań.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!