Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow "W szachy gram matematykę znam"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

"W szachy gram matematykę znam" Drukuj
Wpisał: Lider projektu - Ewa Bąk   
28.06.2017

26.jpg22 czerwca 2017 w ramach projektu „W szachy gram matematykę zmam" uczestnicy zajęć szachowych  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Na samym wejściu dzieci zainteresowało olbrzymie wahadło, które jest wizytówką Młyna Wiedzy. Jest to Wahadło Foucaulta,  umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Zwiedziliśmy 6 pięter interesujących wystaw, między innymi: I O obrotach, II Rzeka, III Przeżycie,  IV ...To takie proste, V Idee, VI Poruszyć wyobraźnię.  

Wycieczkowicze byli niezwykle zadowoleni z faktu, że mogli  poznać  zasady fizyki, ciekawostki przyrodnicze związane z biegiem rzeki. Dużą atrakcją dla dzieci była ,,zabawa z nurtem Wisły", gdzie mogły budować tamy, czy obserwować, w jaki sposób działa oczyszczalnia ścieków.  Uczestnicy wycieczki mogli zajrzeć do kopca kreta, lisiej nory i ula, zamieszkać w domku na drzewie lub zbudować kolorowy tor dla piłek. Ponadto na wystawie dzieci mogły dowiedzieć się, jak zbudowane jest ludzkie ciało czy stworzyć niepowtarzalny świetlny obraz. Zapaleni majsterkowicze przekonali się jak zbudowany jest telefon i jak działa prawdziwa radiostacja. Uczestnicy projektu mieli możliwość tworzyć autorskie prace wykorzystując światło, ciepło, piasek, plastikowe kule, tkaniny. Wyobraźnia pozwoliła tworzyć oryginalne zdjęcia, grafiki, mozaiki i iluzje.

Punktem kulminacyjnym i jednocześnie zakończeniem projektu były Rozgrywki Szachowe dla dzieci w dniu 24.06.2017r. Zaproszeni goście oraz licznie zgromadzona publiczność dopingowała małych szachistów podczas turnieju. Zmagania były emocjonujące, nie zabrakło radosnych uśmiechów oraz łez związanych z goryczą porażki. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe medale, oraz skorzystały z przygotowanego poczęstunku. Turniej prowadzony był w  trzech kategoriach :

- oddziały „O"  - zwycięzcami w tej kategorii byli: Studnicki Janusz I m.,  Wadych Kacper
II m., Marcinkowska Oliwia III m.

- klasy I - zwycięzcami w tej kategorii byli: Bartosz Bąk I m., Błażej Żądlak II m., Zuzanna Krasucka III m.

- klasy II - zwycięzcami w tej kategorii byli:  Tomasz Walenda I m., Jakub Kobus II m., Szymon Osmański II m.,

- klasy III - zwycięzcami w tej kategorii byli: Zuzanna Barańska I m., Kacper Waszewski II m., Adrian Woźniak III m.,

W trakcie Turnieju obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który dokonał dekoracji klas I. Podziwiał zapał małych szachistów, ciesząc się, że tak liczna grupa rozwija swoje zainteresowania w tym kierunku.

 Dziękuję bardzo Panu Benedyktowi Mrozińskiemu za przygotowanie i sędziowanie  podczas Turnieju, oraz  Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się w organizację projektu pracując jako wolontariusze.

 inic.jpg
 szachy_01.jpg
 szachy_03.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!