Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wypoczynek letni 2017 w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wypoczynek letni 2017 w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Agnieszka Kotecka   
13.07.2017
wyp_swietlicy_13_07_17_000.jpgWakacje to czas radości i beztroski, czas przeznaczony na przyjemności, czas zasłużonego odpoczynku po całorocznej pracy. Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim, początek wakacji spędzili właśnie ze Świetlicą. W dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2017r., dzieci i młodzież z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą, uczestniczyli w zróżnicowanych zajęciach.
Grupa młodsza letnie zajęcia rozpoczęła wyjazdem do Plenerowego Centrum Rozrywki do Papowa Toruńskiego, gdzie zjeżdżając z dmuchanych zjeżdżalni, próbując utrzymać się w dmuchanych kulach na wodzie i zwiedzając „mini zoo", mogli bawić się aż do utraty sił. Kolejne dni przyniosły wiele radości, dzieci

z niecierpliwością oczekiwały wyjścia na kowalewską pływalnię, gdzie czuły się jak ryby w wodzie. Świetlicę odwiedziła pani psychodietetyk, dzięki której z wielką precyzją przygotowane zostały owocowe szaszłyki, pełne słodyczy i witamin. Kolejną zaplanowaną atrakcją był wyjazd do Torunia podczas, którego odwiedzone zostało „Muzeum Zabawek i Bajek". Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć  i dotknąć zabawki, którymi bawiły się ich babcie. Wspólnie wykonane zostały papierowe „bączki", przy tworzeniu których towarzyszyła maluchom ciekawość  - co z tego powstanie. Po zwiedzaniu przyszedł czas na harce w Kinder Parku, gdzie w świecie zjeżdżalni, basenów z kulkami i ścianek wspinaczkowych, dzieci rozładowały swoje pokłady energii.

Grupa starsza swoje wakacyjne atrakcje rozpoczęła wycieczką rowerową do Chełmonia, gdzie w Domu Pielgrzyma nie brakowało zabaw ruchowych i gry w piłkę nożną. Pogoda uczestników letniego wypoczynku nie rozpieszczała, ale nawet to nie przeszkodziło w spędzeniu czasu nad jeziorem w Zalesiu. Woda choć nie przyciągała amatorów kąpieli, to starszakom nawet chłód nie straszny i spacerowanie brzegiem jeziora w poszukiwania muszelek przyniosło wiele radości. Podczas zajęć na miejscu, czas mijał na rozwiązywaniu zagadek, zabawie w kalambury, czy „jaką to melodię". Podobnie jak grupa młodsza, młodzież wspólnie z panią psychodietetyk poznawała tajniki jak być pięknym i zdrowym, przygotowując „zdrowe" słodycze. Największą atrakcją okazała się wizyta w Parku Trampolin „Jump Arena" w Toruniu. Młodzi akrobaci mogli przełamać zasady grawitacji, skacząc ile sił w nogach, wskakując do „piankowych basenów", wzmacniając swoją kondycję.

By zrównoważyć wysiłek fizyczny, młodzież udała się do „Pokoju Kłódek i Zagadek - Escape Room" w Toruniu, by trochę pogłówkować. Podzieleni na trzy zespoły, zamknięci w pokoju pod presją upływającego czasu musieli rozszyfrować szereg zagadek, by znaleźć rozwiązanie i opuścić pokój.

Na zakończenie „Wypoczynku letniego 2017 w Świetlicy" obie grupy wspólnie spędziły czas oglądając na kinowym ekranie bajkę „Gru, Dru i Minionki", a tuż  po seansie zajadając lody w Cukierni Lenkiewicz, „mali i duzi" z uśmiechem  na twarzach, wspominali czas, który minął w atmosferze przyjaźni i radości.

Tegoroczne zajęcia letnie Świetlica Socjoterapeutyczna zorganizowała podobnie, jak  w roku ubiegłym. Uczestniczyło w nich łącznie 30 osób. Wypoczynek finansowany był ze środków gminnych oraz wsparcia uzyskanego od sponsorów.

Podziękowania i ogromną wdzięczność za wsparcie finansowe ślemy  Panu Burmistrzowi, firmie „GRA-MAR" P.H.U. Joanna Malinowska  z Golubia - Dobrzynia, firmie Conkret Sp.j. Z.R. Trejderowscy z Wielkiego Rychnowa, Panu Zbigniewowi Krasickiemu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pomorskim oraz Państwu Sylwii i Krzysztofowi Kin.

 

Serdeczne podziękowania składamy również księdzu Zdzisławowi Szauer, za serdeczność i gościnność podczas pobytu w Domu Pielgrzyma w Chełmoniu.

Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej
wyp_swietlicy_13_07_17_001.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_002.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_003.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_004.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_005.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_006.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_007.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_008.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_009.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_010.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_011.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_012.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_013.jpg
 wyp_swietlicy_13_07_17_014.jpg


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!