Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z wizytą w Żukowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z wizytą w Żukowie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2017
zwizytawzukowie_31_07_17_00.jpgW dniu 29 lipca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wizytował kaszubskie Żukowo. Głównym celem było spotkanie druhów ochotników z czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. Spotkanie tego typu odbywają się we wszystkich województwach. 
Celem spotkań jest podsumowanie zjazdów wojewódzkich oraz wypracowanie koncepcji, wniosków, regulaminów na XIV Zjazd krajowy Zw. OSP RP. Spotkanie poprowadził prezes Waldemar Pawlak. Burmistrz Andrzej Grabowski jest jednym z 9 delegatów reprezentujących województwo kujawsko- pomorskie. Zjazd odbędzie się 9 września w Warszawie. W czasie spotkania Burmistrz Miasta na ręce prezesa Zarządu Wojewódzkiego OSP RP dh Zdzisława Dąbrowskiego w towarzystwie posła Zbigniewa Sosnowskiego przekazał rzutnik, który będzie wykorzystywany m.in. w trakcie szkoleń strażaków.

Pobyt w Żukowie to również obowiązkowa wizyta na grobie Honorowego Obywatela Kowalewa Pomorskiego śp. Franciszka Ksawerego Okroy. Od nadania tego znamienitego tytułu jest to już czwarta wizyta włodarza w tym wyjątkowym miejscu. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oddał hołd, złożył kwiaty i znicz. Tradycją naszą jest również coroczne składanie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pracę ks. proboszcza w parafii p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim.

Śp. Ksiądz Kanonik Franciszek Ksawery Okroy - pośmiertnie ustanowiony Honorowym Obywatelem Gminy Kowalewo Pomorskie uchwałą Rady Miejskiej Nr XXVIII/294/01 z dnia 08.06.2001 r.

Urodził się 16.01.1908 r. w Miszewie k/Żukowa. W 1950 r. uzyskał tytuł mgr teologii na UJ w Krakowie i mgr filozofii na UMK w Toruniu. Od 1963 r. był proboszczem parafii w Kowalewie Pom., a od 1964 r. dziekanem golubskim. W Kowalewie pracował do 1989 r., po czym przeszedł na emeryturę i osiadł w swej rodzinnej parafii Żukowo, gdzie po długiej chorobie zmarł w 1993 r. Na szczególną uwagę zasługuje Jego dbałość o sprawy parafii i zabytkową świątynię, jej wystrój oraz zabezpieczenie przed zniszczeniem (nowy strop, konserwacja dachu itd.). 

Wszyscy Honorowi Obywatele Kowalewa tutaj http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2262&Itemid=111

zwizytawzukowie_31_07_17_01.jpg
 zwizytawzukowie_31_07_17_02.jpg
 zwizytawzukowie_31_07_17_03.jpg
 zwizytawzukowie_31_07_17_04.jpg
 zwizytawzukowie_31_07_17_05.jpg
 zwizytawzukowie_31_07_17_06.jpg
 
zwizytawzukowie_31_07_17_07.jpg
 zwizytawzukowie_31_07_17_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!