Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki Wiejskie w Mlewie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki Wiejskie w Mlewie Drukuj
Wpisał: D. Pilarska-Mądry   
24.08.2017

dozynki_small.jpgW minioną sobotę, tj. 19 sierpnia br. w Sołectwie Mlewo odbyły się uroczystości dożynkowe zorganizowane dla mieszkańców wsi przez sołtysa wraz z radą sołecką.

Przy okazji uroczystości dożynkowych dokonano również poświęcenia i otwarcia utwardzonej drogi w Mlewie na odcinku 2 km. Koszt robót budowlanych wyniósł 745.885,07 zł brutto w całości pokryty z budżetu gminy. Po modernizacji droga połączyła Mlewo ze wsią Januszewo w gminie Chełmża. Mieszkańcy obu miejscowości mają obecnie ułatwiony dojazd do ośrodka zdrowia w Zelgnie oraz do szkoły stowarzyszeniowej zlokalizowanej w centrum Mlewa.

Dożynki tradycyjnie rozpoczęto ceremonią przekazania bochna chleba na ręce sołtysa Ryszarda Lipińskiego przez starostów dożynek Panią Grażynę Swedek i Pana Dawida Wilmanowicza, którego poświęcenia dokonał Proboszcz parafii Kiełbasin ks. Kanonik Kazimierz Zacharkiewicz. Wartę w czasie uroczystości jak co roku pełnił sztandar OSP Mlewo. Impreza zgromadziła wielu uczestników, a wśród nich zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz Miasta Pan Andrzej Grabowski, Sekretarz Gminy Pani Ewa Bąk z mężem, Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Drogownictwa Pan Jarosław Lewandowski z małżonką, radna Rady Miejskiej Pani Maria Wiśniewska - Staszak, Pan Andrzej Wiśniewski. Zabierając głos Burmistrz Andrzej Grabowski docenił trud rolników za ich pracę i szacunek dla tradycji dorocznego dziękowania za zebrane plony. Burmistrz między innymi mówił również o  modernizacji dróg w gminie Kowalewo Pomorskie, która jest prowadzona zgodnie z uchwaloną przez Radę Miejską kolejnością. W każdej kadencji podejmowana jest taka uchwała. W obecnie obowiązującej droga w Mlewie zajmowała pierwszą pozycję dlatego mieszkańcy mogą już się cieszyć z jej wykonania. Prosił również o należyte użytkowanie wykonanej drogi, aby mogła służyć wszystkim na długie lata.

Najmłodsi mieszkańcy Mlewa już od godzin popołudniowych mogli skorzystać z wielu przygotowanych atrakcji przez Sołtysa i animatorów z MGOK. Jedną z największych atrakcji wieczoru był występ Gościa specjalnego: tancerzy z Tanecznego Klubu Sportowego Dance & Dance z Torunia.

Jak to na dożynkach w Mlewie bywa, nie zabrakło pysznego poczęstunku, grilla, ciasta  i kawy przygotowanych przez Panie i Panów z Mlewa. Mieszkańcy mogli również podziwiać pięknie odnowioną elewację Wiejskiego Domu Kultury oraz sprawdzić jak funkcjonują nowo zainstalowane klimatyzatory. Podczas całej uroczystości dominowała serdeczność, gościnność oraz zadowolenie. Słoneczna pogoda, radosny nastrój i suto zastawione stoły pozwoliły na dobrą zabawę do późnych godzin nocnych.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, szczególne podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pomorskim, dla wszystkich Pań, które przygotowywały pyszne wypieki i pomagały podczas uroczystości, pracownikom MGOK za zorganizowanie dobrej zabawy dla najmłodszych.  Dziękujemy również wszystkim strażakom OSP i mieszkańcom, którzy społecznie i bezinteresownie angażowali się w przygotowania do dożynek. Dziękujemy za nakład pracy włożony w odnowienie elewacji WDK, którą wspólnie z Sołtysem malowali: Ireneusz Bazanowski, Damian Bazanowski, Krzysztof Bazanowski, Rafał Bazanowski, Kamil Bazanowski, Piotr Kosmala, Mirosław Lipiński, Marcin Lipiński, Dyrektor MGOK  p. Barbarze Niewidział i pracownikom, za zorganizowanie dobrej zabawy dla najmłodszych.

dozynki_mlewo_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!