Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki sołeckie w Bielsku- święto na które przez cały rok czekają mieszkańcy wsi

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki sołeckie w Bielsku- święto na które przez cały rok czekają mieszkańcy wsi Drukuj
Wpisał: A.Jagielska   
24.08.2017

11.jpg19 sierpnia br w sołectwie Bielsk odbyły się dożynki wiejskie, które tradycyjnie ukoronowały całoroczny trud rolników związany z zakończeniem najważniejszych prac polowych i zbiorem zbóż. Uroczystość tuż po godzinie 15 zainaugurowało przekazanie na ręce, Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego i Pani Sołtys Agnieszki Reiwer chleba i owoców symbolizujących bogactwo ziemi - w tym roku starostami dożynkowymi byli Państwo Beata i Czesław Makowscy.

Burmistrz wyraził słowa  najwyższego uznania  za trud jaki rolnicy wkładają tworząc plony, które w postaci chleba trafiają na stoły polskich rodzin. Sołtys wsi Agnieszka Reiwer podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia tej wspaniałej uroczystości. Natomiast Radna Rady Miejskiej Pani Alina Waśko przedstawiła mieszkańcom symbolikę dożynek i zaakcentowała jak ważne jest to święto.

Po części oficjalnej zabawa nabrała charakteru bardziej swobodnego. Przez całe dożynki mieszkańcy mogli delektować się smakołykami zaprezentowanymi na wspólnym stole, kosztować pysznych kiełbasek z ogniska oraz rozgrzewać się pyszną grochówką.

Dużo radości dostarczył przyjazd motocyklistów z prawdziwego zdarzenia! Mali chłopcy byli zafascynowani pięknymi pojazdami oraz rykiem silników.

Najmłodszym zabawę zapewniły liczne konkursy z nagrodami, które prowadziły młode mieszkanki Bielska - Eliza Kossak oraz Maja Kordas. Dzięki nim dzieci miały także pięknie pomalowane twarzyczki, a ich radość trwała przed długie godziny.

Niezawodni okazali się również strażacy z OSP Kowalewo. Swoim pokazem dostarczyli wszystkim dużo emocji. Ogromną frajdą była możliwość obsługi wężów pożarniczych i lania wody. Na zakończenie  dzieci bardzo radośnie i z uśmiechem żegnały strażaków, opuszczających dożynki wiejskie. Na pewno o ich obecności nie zapomną przez długi okres czasu.

Dożynki zakończyły się trwającą do późnych godzin wieczornych zabawą taneczną przy rytmach Eryk&Company.

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe dożynek: Spółka Wodna w Bielsku, Firma "STOROL"

Serdeczne podziękowania dla osób które wsparły organizację dożynek: Beata i Czesław Makowscy, Justyna Nowatka, Ewa i Piotr Małek, Elżbieta i Mirosław Szotowicz, Jadwiga i Józef Leśniak, Barbara Zakrawacz, Agnieszka Walukiewicz, Alina Waśko, Anna Kossak, Marzena i Grzegorz Perełka, Bartosz Jagielski, Marcin Jagielski, Dawid Kaszubowski, Grażyna Szczodrowska, Marta Oskroba, Violetta Bartczak, Aleksandra Makowska, Tomasz Kubicki oraz Jerzy Dębowski. 

Podziękowania dla Pana Ireneusza Reda za udostępnienie miejsca na postawienie witacza dożynkowego.

„Wierzę, że nigdy nie zabraknie Państwu siły i zapału do wspólnego działania i liczę na dalszą współpracę, abyśmy mogli stanowić silną, zgraną społeczność!" - sołtys wsi Agnieszka Reiwer

Dzięki mobilizacji wszystkich mieszkańców ten dzień będzie na długo zapamiętany przez dzieci oraz starszych mieszkańców.

bielsk_24_08_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!