Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Współpraca zaowocowała poprawą drogi

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Współpraca zaowocowała poprawą drogi Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.09.2017
wspolpracazaowocowala_070917_00.jpgDroga z Pluskowęs w kierunki Zielenia (gmina Ryńsk) jest traktem śródpolnym służącym wielu mieszkańcom jedynie jako dojazd do pól. Zlokalizowane tam dwie zagrody należą do gminy Ryńsk. Droga ma podłoże gruntowe, które w czasie opadów deszczu utrudnia przejazdy. Niestety z drogi korzystają nie tylko rolnicy i firma dojeżdżająca do zlokalizowanego tam wiatraka.
Wielu mieszkańców robi sobie tamtędy skrót dojeżdżając do Wąbrzeźna. Do tej pory w czasie opadów przejazd samochodem osobowym to dosłowna droga przez mękę. Okoliczni mieszkańcy wiedząc, że są pilniejsze potrzeby dla wsi Pluskowęsy nie czekali, aż otrzymają środki z budżetu sołeckiego tylko sami przystąpili do pracy.

Radny Jarosław Lewandowski wspólnie z rolnikami: Adamem Lis, Wiesławem Łęgowskim, Marcinem Wiśniewskim, Henrykiem Piątkowskim, Marcinem Makowskim, Tomaszem Wudarczyk, Krzysztofem Zielińskim i Jarosławem Cieszyńskim wyszli na drogę z własnym sprzętem. Dzięki przychylności Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, który przekazał 100ton gruzu, zasypali największe dziury i wyrównali teren. Panowie wyglądają teraz za poprawą pogody, aby gdy droga obeschnie przejechać tam równiarką.

Poprawiliśmy przejezdność drogi do granicy gminy Kowalewo Pomorskie. Mam nadzieję, że nasze starania będą dostrzeżone i docenione i teraz sąsiad, czyli gmina Ryńsk naprawi odcinek drogi po swojej stronie. Bardzo dziękuję mieszkańcom okolicznych wsi za wspólna pracę, a Burmistrzowi Miasta za materiał rozbiórkowy do utwardzenia drogi- informuje radny Jarosław Lewandowski.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 6 września br. przejechał całą drogę doceniając ciężką pracę i poświęcony przez rolników czas jak i wykorzystany prywatny sprzęt. Na ręce radnego przekazał dla uczestników tej akcji podziękowania.

 wspolpracazaowocowala_070917_01.jpg
 wspolpracazaowocowala_070917_02.jpg
 wspolpracazaowocowala_070917_03.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!