Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow DO DOMU

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

DO DOMU Drukuj
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
15.09.2017

small_gimnazjum_przedstwaienie.jpgWzruszyłem się/Wzruszyłam się" - takie  najczęściej  słowa padały wśród widowni po spektaklu, który zaprezentowany został w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim  12 września 2017 r. Tego dnia kowalewska widownia miała rzadką okazję uczestniczyć   w plenerowym widowisku Teatru Jestem, który przybył do gimnazjum na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego.

Performance „Do Domu" w niezwykle plastyczny sposób poruszył temat bezdomności, poszukiwania własnego miejsca na świecie, potrzeby akceptacji i walki o przetrwanie  w społeczeństwie. Dzięki doskonałej reżyserii Dominiki Miękus i Damiana Droszcza spektakl przy pomocy niewielu środków artystycznego przekazu (światło, ruch sceniczny, gest, mimika, muzyka, symboliczna scenografia i minimalistyczne rekwizyty) poruszył dusze i umysły większości widowni. Każdy widział w tym spektaklu nieco inną historię, gdyż na widziane obrazy nakładał indywidualne doświadczenia i posiadaną wiedzę. Dlatego w przedstawieniu niektórzy z nas dostrzegli  opowieść  o uchodźcach, inni o dyskryminacji i braku tolerancji, kolejni historię odrzucenia w grupie rówieśniczej lub pracy, jeszcze inni zauważyli problem bezdomnych i borykających się z różnego typu chorobami. Na wszystkich jednak spektakl wywarł duże wrażenie i skłonił do refleksji na temat własnego miejsca w świecie. Na uznanie zasługuje również gra aktorów; naturalna, dynamiczna  i  wchodząca w interakcje z publicznością. Widać, że stanowią oni zespół ludzi, których łączy wspólna pasja - zamiłowanie do teatru.

Tym uwielbieniem  do sztuki twórcy Teatru Jestem podzielili się z mieszkańcami Kowalewa Pomorskiego, za co serdecznie dziękuję w imieniu własnym i wszystkich uczestników widowiska.

 gimnazjum_przedstawienie_15_09_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!