Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA Drukuj
Wpisał: Organizatorzy   
19.09.2017

ziamniak_small_kartoflak.jpgW dniu 16 września na placu targowym „ Mój Rynek" w Kowalewie Pomorskim zorganizowano po raz pierwszy „Święto Pieczonego Ziemniaka".  Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta  i Dyrektor M-GOK.  Impreza miała na celu integrację społeczności Kowalewa Pomorskiego oraz zaproponowanie nowej lokalizacji na odbywanie się imprez w centrum miasta. Dzięki temu wydarzeniu plac targowy dał się poznać jako doskonała baza do organizacji imprez plenerowych.

W tym dniu wszystko kręciło się wokół ziemniaka. Dla wszystkich przybyłych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. W programie festynu znalazły się między innymi: gry i zabawy dla dzieci, kiermasz rozmaitości, zjeżdżalnie, konkursy. Na imprezie nie mogło zabraknąć potraw z ziemniaka. Pod opieką pani Longiny Borkowicz oraz pani Marty Malinowskiej kucharze z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim dali przepyszny popis swoich kulinarnych talentów.
Uczniowie przygotowali: bliny ziemniaczane z dipem jogurtowo-warzywnym, gofry ziemniaczane z dipem śmietanowo-cytrynowo-paprykowym, sałatkę ziemniaczaną podawaną na chlebie oraz ciasteczka ziemniaczane z masłem czekoladowym i dżemem. Ponad to serwowali gorące napoje. Pracownicy M-GOK przygotowali kluski ziemniaczane z okrasą a w ognisku przygotowanym przez Strażaków z OSP Kowalewo piekły się tradycyjne ziemniaki i kiełbaski, które smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie „Cudaka-kartoflaka" oraz przygotowanie stempli ziemniaczanych, które tworzyły fantastyczne obrazy. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Z pośród wykonanych prac komisja nagrodziła następujących autorów: Konrada Kin, Pawła Czyżyk, Klaudię Orzechowską, Oliwię Chmielewicz, Wiktorię Laskowską, Jagodę Kwiatkowską i Martynę Olszewską. Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej. 

Przybyłym na festyn mieszkańcom czas umilały występy artystyczne. Przed publicznością wystąpił zespół kabaretowo- muzyczny „Kowalewiacy" działający przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim. Występ zespołu przygotowała p. Maria Kuźniar. Blok zabaw integracyjno-sportowych poprowadzili dla dzieci aktorzy z Teatru MagMowcy. Aktorzy wprowadzili dzieci w radosny nastrój i sprawili wielką frajdę podczas wspólnych harców i konkursów.

Punktem kulminacyjnym „Święta Pieczonego Ziemniaka" był występ duetu akordeonowego  braci Wolodymyra i Iwana Gajdychuk - absolwentów Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Wszystkie utwory wykonane podczas tego wieczoru w mistrzowskiej interpretacji duetu z pewnością dostarczyły słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń. Znane i lubiane dzieła muzyki poważnej ale i tradycyjne przyśpiewki biesiadne bardzo przypadły do gustu zgromadzonej publiczności. Dyskotekę "pod gwiazdami" poprowadził  DJ Łukasz. Niestety pogoda pokrzyżowała nam nieco harmonogram tego święta jednak mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Festyn był najlepszym dowodem, że dzięki pomysłom i zaangażowaniu mieszkańców można zorganizować ciekawą imprezę rodzinną w niecodziennym miejscu.

Dziękujemy za wielkie zaangażowanie i pełen profesjonalizm uczniom i opiekunom technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim, członkom Koła Rzeźbiarskiego działającego przy M-GOK, zespołowi „Kowalewiacy" oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim dzięki, którym ten sobotni  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno będzie na długo zapamiętany.

 ziamniaki_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!