Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Firma weszła i powstaje nowy blok

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Firma weszła i powstaje nowy blok Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017
firmaweszlaipowstaje_061017_00.jpgDopiero w trzecim podejściu Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyłoniło wykonawcę kolejnego bloku w Kowalewie Pomorskim. 24-rodzinny budynek powstanie przy ul. Kościuszki, obok trzech istniejących tam już bloków. Przyczyną unieważnienia dwóch poprzednich przetargów była zbyt duża różnica w cenie pomiędzy kosztorysem a złożonymi ofertami. Na obecną cenę za 1m.kw. wyrazili zgodę na wrześniowym spotkaniu wszyscy zainteresowani, którzy podpisali już umowy lokatorskie. 

Przetarg na budowę budynku wygrała firma FASTERM BUDOWNICTWO z Dobrzejewic za kwotę 3mln.700tys. Kolejna oferta wynosiła ok. 5mln.zł. Firma ma 12 miesięcy na wykonanie obiektu. Na plac budowy weszła zaraz po podpisaniu umowy.

Blok będzie trzykondygnacyjny, podpiwniczony. Do każdego mieszkania przypisane będzie pomieszczenie piwniczne oraz miejsce parkingowe. Przy obiekcie zaplanowano ogrodzony plac zabaw i tereny zielone. Wśród 24 mieszkań zaprojektowano 3 kawalerki, 9 mieszkań 2-pokojowych i 12 mieszkań 3-pokojowych. Powierzchnia mieszkań wynosi od 41 do 71m.kw. Obecnie są wolne jeszcze 2 kawalerki.  

Nowy blok powstanie w ramach tzw. docelowej własności. Różnić się będzie tym, od stojącego już obok TBS-owskiego, że lokatorzy będą mogli spłacać kredyt zaciągnięty przez RTBS na budowę bloku i w ostatecznym rozliczeniu stać się właścicielem mieszkania. Proces ten może trwać latami i zależy jedynie od możliwości finansowych lokatora. Samorząd gminy aportem przekazał działkę pod budowę co pozwoliło na potanienie inwestycji. Od 2012r przymierzaliśmy się do drugiej budowy. Ogłaszaliśmy nabory dla chętnych, którzy nawet po wstępnej deklaracji nie przystąpili do podpisania umowy. W tej chwili zabrzmiał ostatni dzwonek dla tej inwestycji. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Przypominamy, że  RTBS istnieje od 2000r. Jest to spółka. Jego udziałowcami są samorządy, które mają wkład o wartości 5mln.400tys. Są nimi: miasto Rypin 83% udziałów, gmina Kowalewo Pom. - 6,9%, oraz pozostali- Ciechocin, Choceń, Miasto Golub Dobrzyń, Gmina Wąpielsk i gmina Radomin. Chęć wstąpienia wyraziła w tym roku gmina Golub Dobrzyń. W Radzie Nadzorczej działa z ramienia Kowalewa Pomorskiego p. Małgorzata Wegner.  

Samorząd Kowalewa Pomorskiego posiada 742 udziały o wartości 371tys.zł. Pierwszy blok powstał w ramach budownictwa społecznego przy udziale finansowym Krajowego Funduszu Mieszkalnictwa (KFM). Lokatorzy wpłacili partycypację (zastaw), a lokale nigdy nie będą ich własności. Z powodu likwidacji możliwości pozyskania środków z KFM  przystąpiono do budowy bloku w nowatorskim systemie, który pozwoli lokatorowi na wykup mieszkania.

firmaweszlaipowstaje_061017_01.jpg
 firmaweszlaipowstaje_061017_02.jpg
 firmaweszlaipowstaje_061017_03.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!