Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczniej wzdłuż drogi powiatowej w Zapluskowęsach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczniej wzdłuż drogi powiatowej w Zapluskowęsach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.10.2017
chodnik_zapluskowesy_00101017.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do budowy kolejnego chodnika przy drodze powiatowej. Po zakończeniu dwóch odcinków w Wielkiej Łące teraz mieszkańcy Zapluskowęs będą mogli bezpiecznie dojść lub dojechać rowerem do miasta. Chodnik powstanie na odcinku 1150mb. od granicy miasta, gdzie kończy się chodnik do wiaty przystankowej w Zapluskowęsach.

Zadanie wykona do końca listopada br. wyłoniona w przetargu firma, którą jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim. Wartość inwestycji- 409tys.zł. pokryje w całości samorząd gminy. Pozostanie jeszcze do ułożenia odcinek od wiaty przystankowej do granicy gminy, który wynosi 930m.dł. Spółka weszła już na plac budowy. Frezuje pieńki i wyrównuje teren.

Wybudowanie chodnika zakończy prace poprawiające bezpieczeństwo na wjeździe do miasta od strony Wąbrzeźna. Najpierw 6 samorządów przeprowadziło wspólna inwestycję poszerzenia i zmodernizowania całej drogi powiatowej na odcinku 16km. Kosztowało to ponad 20mln.zł. O bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów każdy samorząd już musi zadbać sam. Budowę chodnika podzielono na trzy etapy. Służyć on będzie nie tylko mieszkańcom, ale i turystom- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

chodnik_zapluskowesy_01101017.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!