Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Szybciej zobaczą pieszego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Szybciej zobaczą pieszego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.11.2017

szybciejzobacza_00_031117.jpgNa przejściu dla pieszych w Wielkiej Łące pojawił się aktywny znak informacyjny D-6. Informuje on kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Przejście w tym miejscu przez drogę nr 15 jest bardzo potrzebne, gdyż jest to droga do kościoła, na cmentarz, a przede wszystkim do szkoły. Zlokalizowane jest ono przy skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową. Pomimo dobrej widoczności, lewoskrętów i ograniczenia prędkości do 50km/h samorząd od dawna zabiegał u zarządcy drogi krajowej o jego ustawienie. 

Jadąc od Torunia jak i od Kowalewa kierowca ma trudność ze sprawną lokalizacją przejścia. Jest ono na delikatnym wzniesieniu, przysłonięte przez pojazdy skręcające w kierunku Wielkiej Łąki lub Borówna.

Bardzo dziękuję p. Jarosławowi Gołębiewskiemu -dyrektorowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy i jego służbom za przychylność do moich zabiegów i ustawienie znaków.

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

 szybciejzobacza_01_031117.jpg

 Znak aktywny D-6 przeznaczony jest do oznaczania oraz oświetlenia przejścia dla pieszych. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak jest doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powoduje oślepienia kierujących pojazdami.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!