Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Samorząd w samorządzie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Samorząd w samorządzie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.11.2017
samorzadwsamorzadzie_081117_00.jpgPrzedstawiciele władzy czyli samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 7 listopada br. spotkał się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Samorząd tworzą: Przewodniczący Jakub Witkowski, wicepremier Karolina Małkiewicz, rzecznik  Michał Zacharek, sekretarze- Piotr Orzechowski i Jakub Wiśniewski. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły.

Opiekunami samorządu są: p. Karolina Skotarczak i Justyna Bąkowska. W spotkaniu uczestniczyli również dziennikarze ze Szkolnego Reportera: Oliwia Czuba i Julia Skrzyniecka, którzy skrzętnie dokumentowali przebieg rozmowy.

W czasie profesjonalnego wywiadu poruszono tematy bliskie młodzieży m.in. ocena reformy oświatowej, dalsze losy obiektu szkoły podstawowej, obiekty sportowe czy obwodnica. Były też pytania bardzo osobiste dotyczące funkcji burmistrza czy hobby włodarza.  

Gratulując młodzieży angażowania się w życie społeczne szkoły Burmistrz podkreślał rangę wyboru w tajnych wyborach bezpośrednich. Jest to zaszczyt, ale i obowiązek. Dla wielu obecnych polityków udział w samorządzie szkolnym to pierwszy poważny krok do kariery.  

Wiele inwestycji, szczególnie Centrum, skate park i pływalnia, jest efektem właśnie takich, corocznych spotkań z młodzieżą. Bardzo ważna jest wymiana doświadczeń i dzielenie się pomysłami. Bardzo dziękuję młodzieży za udział w festynach i w imprezach gminnych oraz reprezentowanie gminy w konkursach i zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. - podkreślał na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski

Goście w podziękowaniu za miłe przyjęcie przekazali na ręce burmistrza kwiat.

samorzadwsamorzadzie_081117_01.jpg
 samorzadwsamorzadzie_081117_02.jpg
 samorzadwsamorzadzie_081117_03.jpg
 samorzadwsamorzadzie_081117_04.jpg
 samorzadwsamorzadzie_081117_05.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!