Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka Drukuj
Wpisał: Katarzyna Klugier - nauczyciel przedszkola   
08.11.2017

D6_small.jpgzień 27 października 2017 roku zapisał się w przedszkolnym kalendarzu szczególnie - w piątkowe popołudnie odbyła się niecodzienna uroczystość. Tego właśnie dnia do grona przedszkolaków dołączyło 63 dzieci.

Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Na przedszkolaka pasowała najmłodszych pani dyrektor Joanna Piasecka, świadkami byli: p. Ewa Bąk, sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie, p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu  i Zdrowia , p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury oraz przedstawiciele rady rodziców w osobach: p. Rafał Kamper - przewodniczący, p. Angelika Jagielska i p. Krzysztof Chmielewski.

Zanim jednak dzieci oficjalnie dołączyły do grona przedszkolaków, wzięły udział w teście sprawności z zakresu śpiewu i tańca, recytacji i sprawności fizycznej. Piękny uśmiech po wypiciu kwaśnego soku udowodnił ostatecznie gotowość kandydatów do włączenia ich do grona „przedszkolnej rodziny".
Pasowanie na przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu w Kowalewie Pomorskim było z jednej strony radosną imprezą, ale z drugiej również poważnym wydarzeniem w życiu naszych nowych wychowanków. Oczywiście były wielkie emocje małych debiutantów, którzy w wielu przypadkach bacznie zerkali, gdzie stoi mama, albo tata.

Kandydaci na pełnoprawnych przedszkolaków w obecności swoich rodziców, wychowawców oraz zebranych gości, ślubowali m. in. bycie dobrymi i dzielnymi przedszkolakami oraz dobrymi kolegami.

Sam moment pasowania dzieci na pełnoprawnych przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków przedszkolnej społeczności. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach.

Dzieci okazały się bardzo dzielne, z uśmiechem na twarzy odbierały dyplomy i koszyczki słodkości ufundowane przez Radę Rodziców, maskotki od sponsora oraz wspaniałe upominki od p. Burmistrza Andrzeja Grabowskiego, który zawsze pamięta o najmłodszych mieszkańcach Kowalewa Pomorskiego.

Dziękując za przybycie Pani Dyrektor zaprosiła rodziców na kolejne imprezy i uroczystości.

Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem oraz oczywiście wytrwałości w przyrzeczeniach.

 przedskzole.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!