Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXVII sesja Rady Miejskiej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXVII sesja Rady Miejskiej Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.11.2017
xxvii_sesja_rady_231117_000.jpgNa kolejnej, XXVII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 22 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2018. Zaproponowane przez burmistrza wielkości stawek podatkowych zostały przyjęte jednogłośnie.

W trakcie obrad Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Jerzym Orłowskim uhonorowali nagrodą rzeczową uczennicę klasy VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Julię Redę za zdobycie głównej nagrody w konkursie plastyczno-literackim osiemnastej edycji programu Zachowaj Trzeźwy Umysł. Podziękowali za promowanie gminy i życzyli kolejnych sukcesów. Towarzyszący Julii rodzice oraz opiekun Mariola Orzechowska otrzymali gratulacje i kwiaty. Zabierając głos młoda laureatka podziękowała za docenienie jej dokonań. Pisaliśmy o tym konkursie już wcześniej:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9045&Itemid=16

W punkcie informacyjnym sesji Burmistrz poinformował o rozstrzygnięciu procedury przetargowej na odśnieżanie dróg i chodników. Prosił sołtysów o współpracę, bo to oni uruchamiają akcję odśnieżania dróg gminnych. Włodarz mówił również o potrzebie pomocy ofiarom katastrofy kolejowej, o konieczności zabezpieczenia obiektów przed zimą i dbaniem o wspólny majątek (lampy, drogi).

Uczestnicząca w sesji przewodnicząca rady powiatu Maria Wiśniewska złożyła informacje o pracach tego samorządu na rzecz gminy Kowalewo Pom., m.in. wymieniono okna w budynku dawnego sądu, ułożono dwa odcinki chodnika i trwa walka o dyżury świąteczne aptek również w naszej gminie.  Podkreśliła, że ponad 90% inwestycji prowadzonych przez powiat dotyczy dróg i chodników. Reszta to szpital i oświata. 

Zabierając głos w dyskusji sołtysi i radni najwięcej czasu poświęcili stanowi drogi wojewódzkiej od Frydrychowa do Napola. Jej kompleksowa modernizacja przez Zarząd Dróg Wojewódzkich przesuwa się w czasie. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji.

Na zakończenie Burmistrz Miasta zachęcił do udziału w imprezach przygotowanych przez Dom Kultury, strażaków i placówki oświatowe oraz do rozpropagowania konkursu Na Najpiękniejszą Iluminację Świąteczno- Noworoczną.

xxvii_sesja_rady_231117_001.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_002.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_003.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_004.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_005.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_006.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_007.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_008.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_009.jpg
 xxvii_sesja_rady_231117_010.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!