Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow V Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

V Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki Drukuj
Wpisał: Anna Preis   
29.11.2017

miniaturka_korczak_rychnowo_small.jpgNagrody dla najlepszych w V Gminnym Konkursie Plastyczno-Literackim poświęconym życiu i twórczości Janusza Korczaka

20 listopada br. obchodzony był  DZIEŃ PATRONA przez  SP im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. Wszyscy byli zaangażowani w zajęciach i warsztatach, poświęconych Januszowi Korczakowi.

Podczas ŚWIĘTA SZKOŁY zostały ogłoszone wyniki V Gminnego Konkursu Plastyczno- Literackiego, w którym brali udział uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjum . Na uroczystym wręczeniu nagród obecni byli    zaproszeni goście - Burmistrz Miasta Kowalewo Pom. p. Andrzej Grabowski, asystent burmistrza p. Karolina Kowalska, dyrektorzy szkół - p. dyrektor Renata Kałuża z SP Pluskowęsy, p. dyrektor Danuta Drożdża z SP Wielka Łąka, p. Ewa Szewczyk nauczyciel PG w Kowalewie Pom., przewodnicząca Rady Rodziców SP Wielkie Rychnowo p. Anna Zalewska oraz społeczność naszej szkoły. Fundatorem nagród był Burmistrz Miasta Kowalewo Pom. p. Andrzej Grabowski oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

 Zadaniem konkursowym  było przygotowanie ilustracji do wybranej książki Korczaka lub zredagowanie pracy  literackiej: - listu do króla Maciusia I  przez uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych. Starsi uczniowie mieli za zadanie  rozwinąć cytat - Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - w formie dłuższej pracy literackiej.

 Celem konkursu było:

- popularyzowanie wśród uczniów zainteresowania sylwetką i twórczością Janusza Korczaka,

- rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej oraz literackiej wśród młodych twórców,

- popularyzowanie ich twórczości,

- kształtowanie wrażliwości na piękno słowa pisanego.

Oto wyniki konkursu  plastycznego w grupie wiekowej klas I-III:

I miejsce - Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy),

II miejsce -Marianna Wróblewska (SP Wielka Łąka),

III miejsce -Julia Bilińska (SP Wielka Łąka),

W grupie wiekowej kl. IV-VI :

I miejsce - Paulina Derewecka (SP Wielkie Rychnowo),

II miejsce - Natalia Barczykowska (SP Wielka Łąka),

III miejsce -  Mikołaj Siwiec (SP Wielka Łąka),

Wśród najstarszych uczestników:

I miejsce - Kacper Krzemień (PG Kowalewo Pom.).

Jury przyznało dwa wyróżnienia dla Martyny Daszkowskiej i Jakuba Górnego.

Oto wyniki konkursu literackiego :

W kategorii list grupa wiekowa I- III przyznano dwa wyróżnienia dla:  Jagody Dębińskiej i Bartosza Piróg  z SP Wielkie Rychnowo.

W kategorii list dla grupy wiekowej IV-VI :

I miejsce - zajął Łukasz Kwaśniewski (SP Wielkie Rychnowo),

II miejsce - Mikołaj Siwiec (SP Wielka Łąka),

III miejsce - Natalia Kozera (SP Pluskowęsy).

Jury przyznało także w tej kategorii dwa wyróżnienia dla Małgorzaty Szymczak

i Miłosza Smoczyńskiego z SP Wielkie Rychnowo.

W kategorii praca literacka dla najstarszej grupy wiekowej:

I miejsce - Klaudia Chłopecka (PG Kowalewo Pom.),

II miejsce - Kacper Stachowski (SP Wielkie Rychnowo),

III miejsce -  Weronika Szczepańska (PG Kowalewo Pom.).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.

konkurs_rychnowo_korczak_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!