Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Światowy Dzień Pluszowego Misia

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
01.12.2017

Tmis_puchatek_uszatek_201122.jpgrudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim włączyła się do światowych obchodów urodzin Misia. Dnia 26 listopada 2017r. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dyrektor M-GOK Pani Barbara Niewidział przywitała przybyłych gości i uczestników spotkania, tym samym rozpoczęła wspólną zabawę.

Dzieci z wielką radością przyszły do Domu Kultury trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela. Najważniejszym punktem spotkania był konkurs pn „Wyjątkowy Miś". Komisja wybrała 7 misiów. Dzieci wraz z rodzicami bawili się z grupą teatralną Magmowcy. Nie zabrakło tańców, zabaw i konkursów. Uczestnicy zabaw otrzymali wiele gadżetów i słodyczy tematycznie związanych z misiem. Dodatkowo odbył się mini konkurs plastyczny - „Mój Przyjaciel Miś". Chętne dzieci opowiedziały również krótkie historie  o swoim ukochanym Pluszaku.

W przerwie można było zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem, a także obejrzeć wystawę książek pn.: misiowe lekturki oraz wiersze z misiowej szuflady, a także poczęstować się tortem i przysmakami.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: p. Ewa Bąk-Sekretarz Gminy, Pan Benedykt Mroziński Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Pan Jerzy Koralewski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, Pani Sylwia Sadowska Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Entliczek-Pentliczek, Pan Jerzy Orłowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim oraz Pani Małgorzata Gutowska wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach

Na zakończenie obchodów Dnia Pluszowego Misia zostały ogłoszone wyniki, które przedstawiają się następująco:

Konkurs WYJĄTKOWY MIŚ:

 • Największy Miś - Julia Jarzyńska
 • Najmniejszy Miś - Kacper Terpiłowski
 • Najbardziej Puszysty Miś - Amelia Redman
 • Najbardziej niepowtarzalny Miś - Helena Domarecka
 • Najsympatyczniejszy Miś - Marta Maciołek
 • Najbardziej kolorowy Miś - Małgosia Sankiewicz
 • Najoryginalniejszy strój Misia - Natalia Siennicka

MINI KONKURS PLASTYCZNY - „Mój Przyjaciel Miś":

 • Kacper Terpiłowski
 • Wiktoria Baran
 • Kacper Huzior
 • Oliwia Chmielewicz
 • Nadia Puwalska
 • Beatka Terpiłowska
 • Amelka Redman

Dzieci z rąk Komisji i Misia otrzymały dyplomy i nagrody, tematycznie związane z Dniem Misia.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim, jednocześnie zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki.

 

mis_pluszak_biblioteka_2017.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!