Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Matematyczne koło wiedzy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Matematyczne koło wiedzy Drukuj
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
01.12.2017

mat_kolo_wiedzy_011217_00.jpgTo był niesamowity turniej. W sobotę 25 listopada 2017r do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach przyjechali czwartoklasiści ze wszystkich szkół w naszej gminie. Turniej ten został przeprowadzony w ramach projektu „Matematyczne Koło Wiedzy", którego koordynatorem jest Magdalena Kosk.

Tym razem nie był to tradycyjny konkurs z wiedzy matematycznej, tylko zabawa, podczas której liczyło się w dużym stopniu szczęście, jak to bywa w kole fortuny.

Turniej składał się z pięciu rund. Każda z czterech drużyn kręciła kołem, aby wylosować poziom trudności i numer zadania, a następnie rozwiązywała zadania matematyczne. Odpowiedzi uczniów były oceniane przez jury w składzie: p. Jadwiga Ciechacka,  p. Małgorzata Kłos p. Małgorzata Szczepańska - Zillmann  i  p. Magdalena Kosk

Zabawa ta była niesamowita. Towarzyszyły jej ogromne emocje i  zdenerwowanie, gdyż nikt nie chciał wylosować czarnego pola, z napisem BANKRUT, Wiadomo co to oznaczało dla drużyny - stratę wszystkich uzyskanych punktów. Niestety trzy drużyny takie szczęście miały ale się niezałamały, tylko          z uśmiechem na twarzy grały dalej.

Ostatecznie zebrane punkty wyłoniły zwycięzców w następującej kolejności:

I miejsce  - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie

II miejsce  - Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach

III miejsce  - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej  w Kowalewie Pomorskim

IV miejsce  - Szkoła Podstawowa  w Wielkiej Łące.

Chociaż uczniowie zajęli różne miejsca, to przegranych nie było, bo każda drużyna dostała dyplom, a jej członkowie otrzymali gry planszowe i karciane do wspólnej zabawy. Nagrody zostały zakupione dzięki dotacji Fundacji MBanku, która dofinansowała nasz projekt. Poza tym Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pluskowęsach zasponsorowała mały poczęstunek dla uczestników za co bardzo dziękujemy.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

mat_kolo_wiedzy_011217_01.jpg
 mat_kolo_wiedzy_011217_03.jpg
 mat_kolo_wiedzy_011217_02.jpg
 mat_kolo_wiedzy_011217_04.jpg
 mat_kolo_wiedzy_011217_05.jpg
 mat_kolo_wiedzy_011217_06.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!