Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Wystarczył ENTER i Szlak Bursztynowy "Amber 1" otwarty dla ruchu.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wystarczył ENTER i Szlak Bursztynowy "Amber 1" otwarty dla ruchu. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.11.2008
small_picture_07_11_08.jpg

Blisko 50 lat po powstaniu idei budowy autostrady A1, oraz 10 lat walki włodarzy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, w tym Burmistrza Kowalewa Pom. Andrzeja Grabowskiego zakończono 90km. odcinek A1. Cała A1 ma być gotowa na koniec 2011 r. - będzie miała 582 km i prowadziła z Gdańska do granicy z Czechami, po drodze krzyżując się z autostradami A2 i A4

 

 W dniu 17 października otwarto drugi, 65-kilometrowy odcinek między Swarożynem a Nowym Marzami. W czasie uroczystego otwarcia były słowa podziękowań i kolejnych deklaracji. Jednym przyciskiem ENTER Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz prezes konsorcjum GTC (wykonawca) otworzyli bramki i ruch na autostradzie ruszył.

Jako jeden z pierwszych nową trasę pokonał minister Grabarczyk. Zapewnił, że do pierwszych dni stycznia przejazd tym odcinkiem będzie bezpłatny. Podkreślał, że tempo tej inwestycji wskazuje, że termin całkowitej realizacji (2011r) nie jest zagrożony. Wojewoda pomorski Roman Zaborowski nie krył, że otwarcie nowego fragmentu autostrady dobrze wróży innym takim inwestycjom w kraju.

Autostrada weszła do województwa kujawsko- pomorskiego. Zabierając głos Marszałek Piotr Całbecki życzył sobie, aby inwestycja nie zwolniła i szybko zmierzała w kierunku Ostaszewa i dalej. Pogratulował wykonawcy.

Łącznie obecny odcinek Autostrady Bursztynowej skróci czas podróży nad morze do 45 minut.

W kuluarowych rozmowach Marszałek Województwa Piotr Całbecki, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz senator Jan Wyrowiński wymieniali się uwagami i doświadczeniami z budowy tego 90km. odcinka. Burmistrz Kowalewa jak i włodarze Chełmży (wójt Jacek Czarnecki i burmistrz Jerzy Czerwieński) walczą o zjazd autostradowy w Dzwierznie.

 

picture-05-07_11_08.jpg
picture03_07_11_08.jpg
 picture_01_07_11_08.jpg picture_04_07_11_08.jpg
 picture_6_07_11_08.jpg picture_02_07_11_08.jpg

 

Karolina Kowalska

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!