Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Wielka inwestycja w Wielkim Rychnowie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wielka inwestycja w Wielkim Rychnowie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.11.2008
small_picture_02_07_11_08.jpg
Poprawa bezpieczeństwa i estetyki to główny cel prowadzonej wspólnie przez Starostwo Powiatowe i samorząd gm. Kowalewo Pom. inwestycji w Wielkim Rychnowie.Znajdujące się w centrum wsi skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych było bardzo niebezpieczne. Korzystające z niego samochody ciężarowe, przyjeżdżające do lokalnych firm, z trudnością "wchodziły w zakręt". Jednocześnie jest to główna trasa dojścia do szkoły i kościoła.

Inwestorem na swoich drogach jest powiat, lecz chcąc przyspieszyć inwestycję gmina mocno się w nią włączyła. - mówi burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski- samorząd ze swojej strony wykupił grunt pod rondo oraz bezpośrednio partycypuje w remoncie. Po naszej stronie jest również ułożenie 150mb. chodnika.

Teraz na środku skrzyżowania powstanie bezkolizyjne rondo, a trasa na odcinku od stacji PKP do kościoła będzie miała chodnik. Wykonawca robót została firma SKANSKA S.A. Warszawa, Koszt inwestycji to 1.024.529,02zł.

picture_02-05_07_11_08.jpg
picture_02_01-07_11_08.jpg
 picture_02_02_07_11.jpg picture_02_02_07_11_08.jpg
 picture_02_04_07_11_08.jpg  

 

 

 

Karolina Kowalska.

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!