Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Akcja Szlachetna Paczka w przedszkolu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Akcja Szlachetna Paczka w przedszkolu Drukuj
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
18.12.2017

5_paczka_przedszkole.jpg„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

„Szlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem, jest idea przekazywania bezpośredniej i mądrej pomocy najbiedniejszym rodzinom, tak by była ona skuteczna i sensowna, czyli była odpowiedzią na konkretne potrzeby. W tym roku do projektu włączyli się m. in., Prezydent Polski Andrzej Duda z żoną Agatą, Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Michał Żebrowski i wielu innych sportowców aktorów i celebrytów.

W tym roku, po raz kolejny Nasi przedszkolacy, ich rodzice oraz wszyscy pracownicy przedszkola włączyli się do tej akcji. Koordynatorem przedsięwzięcia był Pan Marcin Działdowski - nauczyciel wychowania przedszkolnego. Wspólnie wybraliśmy konkretną rodzinę, której potrzeby chcieliśmy zaspokoić. Od 22 listopada w placówce oraz oddziałach zamiejscowych, zbieraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy tzn.: żywność trwała, środki czystości, ubrania oraz kilka worków węgla przekazanych przez rodziców dwójki wychowanków. Razem przedszkolakom udało się zebrać 9 dużych paczek, do których zostały dołączone, własnoręcznie wykonane przez dzieci życzenia świąteczne.

Finał akcji nastąpił 8 grudnia, kiedy to delegacja dzieci wraz z nauczycielami oraz przewodniczącym Rady Rodziców p. Rafałem Kamper, przekazała dary wolontariuszom, którzy później zawieźli je wybranej rodzinie. Akcja „Szlachetna Paczka" organizowana w naszym przedszkolu szósty rok z rzędu, okazała się wielkim sukcesem. Dzięki Państwa wielkim sercom i zaangażowaniu mogliśmy wspólnie spełnić marzenia o normalnych Świętach Bożego Narodzenia. Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy.

przedszkolaki_szlachetna_paczka_2017.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!