Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Math cafe- matematyczne miejsce w SP Wielkie Rychnowo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Math cafe- matematyczne miejsce w SP Wielkie Rychnowo Drukuj
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
20.12.2017

Osmall_5_rychnowo_gry_zabway_small.jpgd września do grudnia w naszej szkole matematyka jest królową nauk, dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce w szkole (na wzór kawiarenki szkockiej), w której uczniowie oraz rodzice mogą zagłębiać się jej w tajniki. A wszystko to działo się za sprawą dotacji (5000 zł), którą otrzymaliśmy z fundacji mBanku, na realizację projektu grantowego pt. Math cafe matematyczne miejsce". W październiku nastąpiło uroczyste otwarcie miejsca spotkań w czasie przerw oraz po lekcjach.

W czasie grania w planszówki zintegrowaliśmy lokalną społeczność zapraszając całe rodziny na niedzielne popołudnia, aby w miłej atmosferze przy kawie lub herbacie wspólnie zastanawiać się, jakie strategie warto stosować by wygrać. Ćwiczyliśmy nie tylko spostrzegawczość, koncentrację, planowanie, ale również wytrwałość w dążeniu do samodzielnego zmierzyli się w turnieju RED 7 - grze rodzinnej, w której liczy się przede wszystkim spryt. 7 listopada z okazji Światowego Dnia Planszówek, członkowie klubu gier zorganizowali happening, na którym zaprezentowali zasady nowych gier planszowych, zakupionych za kolejne 5000 zł.

Do naszego matematycznego miejsca zaprosiliśmy mnóstwo gości, którzy przeprowadzili szereg warsztatów.  Uczyliśmy się matematyki po angielsku, malowaliśmy matematyczne obrazy, inspirowane malarstwem abstrakcyjnym, budowaliśmy bryły bez użycia kleju, odkryliśmy, że od fizyki do matematyki to już tylko jeden krok, kodowaliśmy na papierze oraz rozwiązywaliśmy mnóstwo zagadek i łamigłówek matematycznych.

Na święta przeprowadzimy akcję „Wspólne granie przy wigilijnym stole", dzięki której uczniowie będą mogli wypożyczyć gry do domu.

rychnowo_zabawy_gry_szkola_20_12_2018.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!