Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ,,Czary mary w matematyce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

,,Czary mary w matematyce Drukuj
Wpisał: Danuta Kraśniewska   
22.12.2017

 Psmall_5_rychnowo_gry_zabway_small.jpgo raz drugi nasza szkoła może pochwalić się wygraną w konkursie Grantowym w ramach Programu ,,mPotęga". Fundacja mBanku dofinansowała mój projekt pod tytułem „Czary mary w matematyce", którego adresatem są uczniowie klas 4 - 7. Na ten cel otrzymaliśmy dotację w wysokości około 5000 złotych. W ramach Programu zostały zakupione pomoce dydaktyczne dla dzieci mających trudności z  przyswajaniem wiedzy z matematyki,  jak i do ogólnej pracy podczas zajęć.

Materiały są wykorzystywane w każdej możliwej sytuacji. Od października rozpoczęliśmy przeprowadzanie zajęć dodatkowych dla dzieci mających trudności z matematyką. Uczniowie mają szanse na wykorzystanie nowych materiałów dydaktycznych również podczas quizów, które organizuję. Pierwsza część zajęć skupia się na ułatwianiu dzieciom przyswajania wiedzy z matematyki w działach, z którymi mają trudności, eliminując przy tym stres związany ze zdobyciem pozytywnej oceny z testu czy sprawdzianu. Uczniowie otrzymali też materiały, dzięki którym mogli samodzielnie bądź w parach utrwalić nowo nabyte umiejętności. Podczas drugiej części zajęć uczniowie powtarzają wiedzę z danej dziedziny, jak i poprawiają integrację w klasach.  Usprawnialiśmy dodawanie i odejmowanie liczb, wykorzystując kości matematyczne. Najmłodsi uczestnicy projektu tzn. klasy IV, na podstawie kości uczyły się odczytywania oraz zapisywania liczb wielocyfrowych. Projekt obejmuje cztery początkowe miesiące roku szkolnego. Chcę jednak podkreślić, że zdobyte środki dydaktyczne będą wykorzystywane również w przyszłości. Przed świętami Bożego Narodzenia jest zaplanowane spotkanie z rodzicami i ich dziećmi, by przy wspólnej zabawie przedstawić opiekunom inne podejście do nauczania.

22.jpg
 23.jpg
 24.jpg
 25.jpg
 26.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!