Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spółka systematycznie powiększa park maszynowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spółka systematycznie powiększa park maszynowy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.01.2018
spolkapowiekszapark_00040118.jpgZakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim od 16 lat jest na własnym utrzymaniu. Spółka ze 100% udziałem samorządu gminy musi tak działać, aby utrzymała się na rynku. Nie ma żadnych preferencji ze strony urzędu. Startuje w przetargach na identycznych warunkach jak każdy inny podmiot gospodarczy.

Zdarza się, że po zbilansowaniu kosztów te przetargi przegrywa. Bardzo dobry, nowoczesny i niezawodny sprzęt to podstawowy warsztat pracy wszystkich ekip działających w spółce. ZGKiM po wyzbyciu się starych autobusów odstąpił od świadczenia usług dowozu dzieci. Specjalizuje się w pracach remontowych, w tym układanie kostki polbrukowej i sprzątających w tym w wywozie odpadów. Aby być konkurencyjnym na rynku zleceń spółka systematycznie wymienia park maszynowy, w który inwestuje wszystkie coroczne zyski.

Tylko w roku 2017 spółka zakupiła 4 okazałe pojazdy. W marcu była to smieciarka marki VOLVO. Pisaliśmy o tym tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8501&Itemid=16 a w czerwcu samochód transportowy do przewozu materiałów budowlanych. W miesiącu grudniu, po zbilansowaniu środków finansowych spółka zakupiła tzw. hakowca, czyli samochód ciężarowy z wysięgnikiem, który oprócz usługi transportowej może sam sobie załadować np. kontenery z odpadami, czy pojemnik z piaskiem lub solanką i świadczyć usługę odśnieżania. Do prac porządkowych zakupiono również zamiatarkę wraz z osprzętem. Może ona nie tylko zamiatać i myć ulice, czy chodniki, ale również po zamontowaniu pługa i rozrzutnika odśnieżać i posypywać solą chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe bez obawy o uszkodzenia podłoża, jak to bywa w przypadku ciężkiego ciągnika.

W dniu 4 grudnia Burmistrz miasta Andrzej Grabowski w towarzystwie prezesa Barbary Stosio, pracownika p. Hanny Żelazny Plewa i kierowców obejrzał w działaniu zakupione w grudniu pojazdy.

Byt spółki zależy w głównej mierze od prezesa i załogi spółki, która musi być nastawiona na zysk i sama się utrzymać. Ważna jest jakość, terminowość i renoma wykonywanych prac- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.- pomimo, że jest to spółka gminna, funkcjonuje wg prawa handlowego. Musi sama szukać rynków usług oraz brać udział w przetargach i dawać korzystne oferty, aby je wygrać.

Już w styczniu prezes Barbara Stosio jako jednoosobowy Zarząd zwróciła się do właściciela i rady nadzorczej o wyrażenie zgody na zakup kolejnego pojazdu. Byłby to siedmioosobowy transportowiec do przewozu pracowników. Spółka działa jednocześnie na kilku placach budowy i szybkie rozwiezienie ekip to oszczędność czasu. Dodatkowo samochód będzie świadczył opłatną usługę dowozu dzieci niepełnosprawnych do placówek oświatowych. Jak zapewnia pani prezes zakupiony sprzęt zarobi nie tylko na własne utrzymanie, ale również będzie miał wpływ na zyski w kolejnych latach.

spolkapowiekszapark_01040118.jpg
 spolkapowiekszapark_02040118.jpg
 spolkapowiekszapark_03040118.jpg
 spolkapowiekszapark_040118.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!