Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Projekt ,,Enigmatyczny Sherlock"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Projekt ,,Enigmatyczny Sherlock" Drukuj
Wpisał: Małgorzata Kłos, Magdalena Kosk, Izabela Masłowska i Agnieszka Szymczak   
06.02.2018

mfundacja_00_060218.jpgPo raz drugi nauczyciele matematyki ze szkół podstawowych naszej gminy  napisali projekt i wystąpili z wnioskiem o dotację do Fundacji mBanku. Koordynatorem projektu będzie Szkoła Podstawowa  w Wielkim Rychnowie.

Projekt nazwaliśmy ,,Enigmatyczny Sherlock". Udało nam się!!!. Nasze pomysły zyskały akceptację Fundacji mBanku i mamy do dyspozycji około 4000,00 zł.

Również Gmina Kowalewo Pomorskie, podobnie jak w zeszłym roku, będzie partycypowała w realizacji projektu kwotą 700,00 zł. Dziękujemy za zrozumienie naszej idei współpracy międzyszkolnej  i wymierną pomoc.

Szkoły biorące udział w projekcie należą do gminy miejsko-wiejskiej Kowalewo Pomorskie, trzy z nich to szkoły wiejskie, liczące około 100 uczniów. My matematycy z  tych szkół ściśle ze sobą współpracujemy. Chcemy, aby również nasi najzdolniejsi uczniowie współpracowali i rywalizowali między sobą na planszach gier, nad rozwiązywaniem zadań i problemów matematycznych oraz wspólnie poznawali inne oblicza matematyki. Ponieważ uczniów zdolnych w małych szkołach jest niewielu oraz są na różnych poziomach nauczania pragniemy ich zebrać razem w innym miejscu niż szkoła i pokazać jak fajnie można się uczyć różniąc się w pomysłach i strategiach, a także bawić matematyką. Będą mogli nawiązać kontakty rówieśnicze. Wspólny wyjazd pozwoli im osiągać lepsze wyniki w konkursach i rozwijać ich zainteresowania.

Działaniami w ramach projektu będą objęci uczniowie z klas IV- VII z terenu gminy Kowalewo Pom. W konkursie matematycznym i turniejach będzie brało udział ok. 100 uczniów, natomiast w warsztatach w Gdańsku ogółem 32 uczniów (SP Kowalewo Pom., SP Pluskowęsy, SP Wielka Łąka, SP Wielkie Rychnowo).

W projekcie zawarliśmy następujące zadania do zrealizowania.

  1. Etap szkolny „Gminnego Konkursu Matematycznego klas IV-VI".
  2. Warsztaty matematyczne z szyfrowania: - zajęcia dla zakwalifikowanych uczniów do GKM, przeprowadzone przez nauczycieli matematyki w poszczególnych szkołach gminy.
  3. Gminny turniej gry SHERLOCK.
  4. Gminny turniej gry RUMMIKUB.
  5. Etap gminny „Gminnego Konkursu Matematycznego klas IV-VI".
  6. Dwudniowe warsztaty matematyczne w Gdańsku.

Mamy nadzieję, że realizacja wszystkich zadań przebiegnie pomyślnie, a uczniowie będą zadowoleni.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!