Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 25 lat wspierają osoby w potrzebie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

25 lat wspierają osoby w potrzebie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2018
25lat_wsparcia_120218_00.jpgDoroczny bal Grupy Wsparcia Czas odbył się 10 lutego br. Tego dnia świętowano również 25-lecie istnienia organizacji, która skupia i wspiera osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Jak przystało na urodziny było gromkie STO LAT, życzenia, kwiaty i prezent w postaci okazałego tortu.

Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Lubiczu, Grudziądzu, Toruniu, Świeciu, Golubiu, Lipnie, Chełmży, Chełmnie, Tucholi, Chojnicach, Włocławku oraz w Kowalewie. Przybyło ponad 120 osób.

Bal to najważniejsze wydarzenie tej organizacji. Przygotowania trwają kilka miesięcy. Dla wielu jest on ważniejszy niż sam Sylwester. Panie prosto spod ręki fryzjera ubrane w piękne suknie, panowie w garniturach, a nawet frakach. Na parkiecie było cały czas tłoczno, zaś stoliki świeciły pustkami. Jedynym zaproszonym na bal gościem był Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który podziękował organizatorom nie tylko za wspaniały bal, ale również za codzienne działanie na rzecz osób walczących o godne życie. Na ręce organizatorów p. Grażyny Róg Idzikowskiej i p. Mirosława Kowalskiego przekazał kwiaty, życzenia i jubileuszowy tort.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w sprawy społeczne gminy. Organizowane bale są tego najlepszym przykładem. Jego pomysłodawca śp. Ireneusz Idzikowski cieszy się, że jego wieloletnia praca jest kontynuowana. - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Życzę wszystkim wytrwałości w postanowieniach i samozaparcia.

Grupa CZAS oprócz balu organizuje dla swoich członków cykliczne wyjazdy i pielgrzymki. W każdą środę w sali Miejsko- Gminnego Domu Kultury dyżuruje osoba, która może udzielić wsparcia duchowego osobom wątpiącym czy będącym w potrzebie oraz ich rodzinom. Grupa często wspiera finansowo potrzebujących, nie tylko z własnego grona, ale i osoby z zewnątrz. Reprezentant grupy Czas jest zawsze członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która walczy ze skutkami nadużywania alkoholu.

25lat_wsparcia_120218_01.jpg
 25lat_wsparcia_120218_02.jpg
 25lat_wsparcia_120218_07.jpg25lat_wsparcia_120218_03.jpg
 25lat_wsparcia_120218_04.jpg
 25lat_wsparcia_120218_05.jpg
 25lat_wsparcia_120218_06.jpg
 25lat_wsparcia_120218_08.jpg
 25lat_wsparcia_120218_09.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!