Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z sąsiedzką wizytą po dobre praktyki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z sąsiedzką wizytą po dobre praktyki Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.02.2018

zsasiedzka_wyzyta_00130218.jpgBurmistrz Golubia Dobrzynia Mariusz Piątkowski złożył w dniu 9 lutego br.  sąsiedzką wizytę w Kowalewie Pomorskim. W rozmowie z włodarzem Andrzejem Grabowskim poruszył kilka tematów bliskich obu panom. Głównym jednak tematem była wymiana doświadczeń w tworzeniu spółki komunalnej.

Burmistrz Kowalewa podzielił się 15-letnim doświadczeniem jakie ma za sobą spółka Zakład  Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, która w 2002 roku powstała po przekształceniu zakładu budżetowego. Bardzo dobrze radzi sobie na wolnym rynku, zdobywa zlecenia i wygrywa w wielu przetargach ogłaszanych przez samorząd. Tylko w minionym roku za osiągnięty zysk zwiększyła park maszynowy kupując 3 specjalistyczne samochody. Jest tez miejscem pracy dla kilkudziesięciu osób, a w zależności od pozyskanych zleceń i podpisanych umów tworzy wiele dodatkowych etatów. 

Burmistrz Mariusz Piątkowski planuje reaktywację w swoim mieście tego typu zakładu. Przejąłby on zadania z zakresu utrzymania terenów zielonych, dbania o porządek oraz odśnieżania. W rozmowie Burmistrz Golubia podkreślał, że chętnie sięga po sprawdzone, sąsiedzkie wybory, które przynoszą trwałe rozwiązania problemów.

Cieszę się, że mogę służyć radą i podzielić się swoim doświadczeniem z kolegą samorządowcem. Jako miasta w powiecie golubsko-dobrzyńskim mamy największy wpływ na rozwój tego regionu. Życzę burmistrzowi i mieszkańcom Golubia Dobrzynia, aby powstający zakład komunalny spełnił ich nadzieje- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

zsasiedzka_wyzyta_01130218.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!