Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ferie zimowe za nami, jak było na Osiedlu Brodnickim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ferie zimowe za nami, jak było na Osiedlu Brodnickim Drukuj
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.03.2018

ferienaosiedlu_060318_00.jpgSkończyły się ferie zimowe w naszym województwie. Na Osiedlu Brodnickim, w świetlicy osiedlowej, w dniach 19-23 luty br. odbywały się warsztaty o różnej tematyce, które zorganizował Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński.

Każdego dnia realizowany był inny temat, do którego dostosowano proponowane zajęcia z robienia biżuterii, warsztaty plastyczne, edukacyjne połączone z zabawą aktywizującą, zajęcia ruchowo-korekcyjne, zabawy logopedyczne oraz Zumba Kids.

Dzieci spędziły czas w bardzo miłej atmosferze, wykazując się niezwykłą kreatywnością. I tak, w pierwszy dzień, nauczyły się robić biżuterię. Jestem zdumiona ich doborem kolorów i zapałem z jakim robiły swoje wytworki. Z drobną pomocą dorosłych zrobiły prawdziwe arcydzieła mówi Pani Ewelina Siemiątkowska, prowadząca warsztaty.

Dzień drugi...warsztaty plastyczne, wszystkie zadania wykonane z należytą starannością i dziecięcą kreatywnością: malowane kamienie, ślimaki z kolorową muszelką, papierowe piórka. Zajęcia prowadziła Brygida Sławińska-Śliwa.

Trzeci dzień...nauka poprzez zabawę. Zajęcia edukacyjne pt. "Skarb w bibliotece", mające na celu kształtowanie właściwych postaw czytelniczych. Dzieci poznały fakty dotyczące najstarszych bibliotek na świecie oraz w Polsce. Prowadząca Pani Krystyna Konieczna, pracownica Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, szczegółowo opowiedziała o bibliotece. Przy użyciu materiałów literackich, wierszy, opowiadań oraz własnych doświadczeń przedstawiła różne formy działalności bibliotek publicznych. Uczestnicy dowiedzieli się o spotkaniach z pisarzami, nocy w bibliotece oraz propagowaniu czytelnictwa za sprawą bibliobusów. Były zagadki, ćwiczenia stymulujące myślenie. A na koniec... każdy wykonał zakładkę do książki.

Czwarty dzień... barwny i kolorowy, a wszystko za sprawą logopedy Pani Małgorzaty Seifert-Kamper, która poprowadziła grupową formę zajęć z profilaktyki logopedycznej, czyli swobodną  i bezstresową formę zabawy - pracy. Podczas takich zajęć szczególną wagę przywiązuje się do ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń narządów mowy, słuchowych i logorytmicznych oraz ćwiczeń koordynacji wzrokowo - słuchowo - ruchowej. Następnie zajęcia przeprowadziła rehabilitantka Pani Dominika Kamińska-Sęk, swoją energią porwała dzieci w wir zabaw. Zastosowała ciekawe formy ruchu, przy wykorzystaniu różnorodnych gier i zabaw stymulujących dziecięce uczestnictwo w wybranych ćw. z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Gimnastyka korekcyjna przechodziła łagodnie od ruchów w formie zabawowej do ruchów naśladowczych, ale pozwalających na realizację inwencji twórczej dzieci.

Piąty dzień... w tym dniu o poprawę kondycji i dobrą zabawę zadbała Instruktorka Pani Katarzyna Sumińska. Proste i ciekawe kroki taneczne oraz gorąca latynoska muzyka... Ideą tego projektu było zachęcenie dzieci do aktywności, a Pani Kasi Sumińskiej się udało.

Dziękujemy, wszystkim Paniom, które poprowadziły zajęcia i dołączyły do "Aktywnych ferii na Osiedlu BrodnickimPani Ewelinie Siemiątkowskiej, Pani Krystynie Koniecznej, Pani Dominice Kaminskiej-Sęk, Pani Katarzynie Sumińskiej, Pani Małgorzacie Seifert-Kamper.

Podziękowania należą się także: Przewodniczącemu Osiedla Henrykowi Sławińskiemu za zaangażowanie i zakup koralików, Panu Wojciechowi Małkiewiczowi Radnemu Rady Miejskiej za przekazanie słodyczy i soków oraz Pani Karolinie Kowalskiej pracownikowi Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim za przekazanie do świetlicy puzzli i cukierków.

Wszystkim uczestnikom, dziękujemy za wspólna zabawę. Na pamiątkę wspólnych chwil zamieszczamy zdjęcia.

ferienaosiedlu_060318_01.jpg
 ferienaosiedlu_060318_02.jpg
 ferienaosiedlu_060318_03.jpg
 ferienaosiedlu_060318_04.jpg
 ferienaosiedlu_060318_05.jpg
 ferienaosiedlu_060318_06.jpg
 ferienaosiedlu_060318_07.jpg
 ferienaosiedlu_060318_08.jpg
 ferienaosiedlu_060318_09.jpg
 ferienaosiedlu_060318_10.jpg
 ferienaosiedlu_060318_11.jpg
 ferienaosiedlu_060318_12.jpg
 ferienaosiedlu_060318_13.jpg
 ferienaosiedlu_060318_14.jpg
 ferienaosiedlu_060318_15.jpg
 ferienaosiedlu_060318_16.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!