Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow IX GMINNE MISTRZOSTWA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

IX GMINNE MISTRZOSTWA Drukuj
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
07.03.2018

warcabz_sp_2018_07_sm.jpgIX GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 W WARCABACH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W KOWALEWIE POMORSKIM

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia, który wymaga od gracza nieustannego skupienia i przewidywania tego jak gra się będzie rozwijała dalej. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że jeżeli, ktoś gra bardzo dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Podobnie jest również w odwrotnej sytuacji - jeżeli ktoś gra źle, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze gorzej.

Wzorem lat ubiegłych w dniu 3 marca 2018 roku po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach. Uczestników i Gości  przywitał Pan Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskiem Benedykt Mroziński, a zawody otworzyła Pani Sekretarz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie Ewa Bąk.  W rozgrywkach wzięło udział 32 uczniów z czterech szkół: Szkoły Podstawowej  im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie, Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VII. Rozegrano 7 rund po 10 minut każda. Skład poszczególnych par był typowany przez program komputerowy, który kojarzył dzieci według wieku oraz zdobytych przez nie punktów w poprzednich rundach. W ten sposób zawodnicy z tej samej kategorii wiekowej, o tej samej lub zbliżonej liczbie uzyskanych punktów mogli zasiąść naprzeciw siebie. Mistrzostwa odbywały się w atmosferze zdrowej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair play.

Dzieci wykazały się wysokim poziomem umiejętności logicznego myślenia, strategicznego planowania, cierpliwości i opanowania. Cykliczność rozgrywek sprzyja zawiązywaniu nowych i podtrzymywaniu wcześniej nawiązanych znajomości. Niektórzy uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne mistrzostwa. Wielu emocji dostarczały nie tylko rozgrywki, ale także sam moment wręczania medali, nagród i dyplomów ufundowanych przez Pana Andrzeja Grabowskiego - Burmistrza Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Panią Joannę Malinowską - właścicielkę przedsiębiorstwa Gra-Mar w Kowalewie Pomorskim, firmę Plastica sp. z o.o. w Frydrychowie, którą reprezentował Pan Roman Grzymowicz oraz przez właściciela firmy Auto Naprawa Mechanika Pana Jarosława Cebulę.

Medale, puchar i nagrody wręczali: Pani Ewa Bąk - Sekretarz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie i Pan Benedykt Mroziński - Dyrektor SP w Kowalewie Pomorskim.

Nad prawidłowością rozgrywek czuwali: sędzia zawodów Pan Marek Kubicki oraz nauczyciele: Małgorzata Malinowska, Jolanta Cierniakowska i Elżbieta Okrucińska. Słodki poczęstunek dla uczestników, gości i rodziców przygotowała Pani Aleksandra Ciesielska.

Organizatorzy pragną również podziękować nauczycielom przybyłym na zawody: Paniom Dorocie Wardeńskiej i Dorocie Buchholz ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach, Pani Ewie Matusewicz ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, Panu Dariuszowi Osmańskiemu ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie oraz  Rodzicom.

Wyniki tegorocznej edycji:

Drużynowo I miejsce i puchar zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Wyniki indywidualne:

 

Klasy I-III (dziewczęta)

1.      Świerad Maja SP w Kowalewie Pomorskim

2.      Szablewska Maria SP w Pluskowęsach

3.      Dulka Małgorzata SP w  Kowalewie Pomorskim

4.      Trzcińska Weronika SP w Pluskowęsach

5.      Skorasińska Marcelina SP w Kowalewie Pomorskim

 

Klasy I - III (chłopcy)

1.      Walenda Tomasz  SP w Kowalewie Pomorskim

2.      Lewandowski Damian SP w  Pluskowęsach

3.      Czapla Karol SP w Wielkim Rychnowie

4.      Ptaszyński Kacper  SP w  Pluskowęsach

5.      Zegarski Jan SP w Kowalewie Pomorskim

6.      Sekulski Robert  SP w Pluskowęsach

7.      Banasik Miłosz SP w Wielkim Rychnowie

8.      Latarski Kacper SP w Kowalewie Pomorskim

 

Klasy IV -VII (dziewczęta)

1.      Iwańska Wiktoria SP w Kowalewie Pomorskim

2.      Boniecka Martyna SP w Kowalewie Pomorskim

3.      Oleś Magdalena SP w Kowalewie Pomorskim

4.      Branicka Dominika SP w Pluskowęsach

5.      Olszewska Patrycja SP w Pluskowęsach

6.      Jasińska Patrycja SP w Wielkiej Łące

7.      Mikołajczyk Martyna SP w Wielkiej Łące

 

Klasy IV - VII(chłopcy)           

1.      Małek Kacper SP w Wielkiej Łące

2.      Waszewski Kacper SP w Kowalewie Pomorskim

3.      Chromczak Szymon SP w Kowalewie Pomorskim

4.      Wiśniewski Jakub SP w Kowalewie Pomorskim

5.      Wojtunik Daniel SP w Pluskowęsach

6.      Dąbrowski Dawid SP w Pluskowęsach

7.      Sypek Radosław SP w Wielkim Rychnowie

8.      Tylmanowski Maksymilian SP w Pluskowęsach

9.      Zieliński Mateusz  SP w Wielkim Rychnowie

10.  Wilmanowicz Jakub SP w Wielkim Rychnowie

11.  Mioduszewski Karol SP w Wielkiej Łące

12.  Piotrowski Michał SP w Wielkiej Łące

 

warcaby_2018_sp_kowalewo_07_03.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!