Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uroczystości w naszym przedszkolu...

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uroczystości w naszym przedszkolu... Drukuj
Wpisał: Izabela Orzechowska   
08.03.2018

Duroczystoci_w_przedszkolu_publicznym_0333_2018.jpgrodzy rodzice i przyjaciele naszego przedszkola! Za nami pół roku wytężonej i owocnej w wiele sukcesów pracy. Czas, w którym zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane uroczystości, które na długo zapiszą się w pamięci wszystkich uczestników.

Życie przedszkolne obfituje w różnego rodzaju imprezy i uroczystości, które są „festiwalem umiejętności i wiedzy dzieci" zdobytych w ciągu roku szkolnego. Spotkania te pozwalają na integrację środowiska rodzinnego i przedszkolnego. Nawiązanie takich kontaktów jest niezmiernie ważne dla nas, nauczycieli i przede wszystkim dzieci.

Uroczystości przedszkolne stanowią ważny czynnik w wychowaniu, dzięki swej niecodzienności i atrakcyjności, wpływają bardzo mocno na zaangażowanie emocjonalne dzieci. Przygotowanie do uroczystości stwarza wiele okazji do wyzwalania różnorodnej aktywności dziecięcej, a jej przebieg to zawsze wiele przyjemności i radości.

Cel każdej przedszkolnej uroczystości zostaje osiągnięty, jeśli dzieci na miarę swoich możliwości przeżywają jej treść, gdy dzięki radosnemu nastrojowi, barwnym strojom, dekoracjom, melodiom i tańcom zostawi ona ślad w ich pamięci.

Wszystkie imprezy w przedszkolu dają dzieciom możliwość ukazania swoich umiejętności,  zdolności i talentów. Podczas występów każdy przedszkolak ma okazję do zaprezentowania swoich mocnych stron, co w znacznym  stopniu podnosi jego poczucie własnej wartości.

Co jeszcze zyskuje dziecko? Rozwija mowę, pamięć, pozyskuje pozytywne emocje, współdziała z innymi, kształci poczucie rytmu, koordynację ruchową, rozwija postawę społeczną pamiętając o najbliższych, przygotowuje niespodzianki - rozwija sprawność manualną , poczucie estetyki, rozwija zainteresowanie tradycją, obrzędowością i zwyczajami ludowymi, kształci postawę szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, właściwego zachowania się podczas uroczystości, itd.
Uroczystości i imprezy to jedna z form pracy przedszkola, wpływająca na prawidłowy rozwój dzieci, a także jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami.

W naszym przedszkolu w trakcie pierwszego półrocza odbyły się
następujące imprezy i uroczystości:

 

 uroczystoci_w_przedszkolu_publicznym_01.jpg
 uroczystoci_w_przedszkolu_publicznym_02.jpg
 uroczystoci_w_przedszkolu_publicznym_03.jpg

Mamy nadzieję, że kolejne pół roku pracy z dziećmi będzie pełne atrakcji, nowych wyzwań
i przygód. Zaowocuje ich uśmiechem, zadowoleniem ze strony rodziców
oraz nowymi sukcesami.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!