Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Apel Krajowej Izby Kominiarzy

12 grudnia 2018 |
Agnieszka Szczepanowska

Na prośbę Krajowej Izby Kominiarzy poniżej zamieszczamy materiał dotyczący bezpieczeństwa mieszkańców w okresie grzewczym.

Powiększ zdjęcie

KONCERT PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

12 grudnia 2018 |
Organizatorzy

Dyrekcja Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim  wraz z dyrekcją Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim serdecznie zapraszają Mieszkańców miasta i gminy na okolicznościowy KONCERT PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH pt. "Miejcie nadzieję, nie tę lichą , marną...",  który odbędzie się w piątek 14 grudnia br. o godzinie 12.00 w sali widowiskowej domu kultury.

Powiększ zdjęcie

„Mobilni na rynku pracy 2"

12 grudnia 2018 |
Monika Piróg

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Mobilni na rynku pracy 2 - program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego"

Kondolencje

12 grudnia 2018 |
Patrycja Baran

Kondolencje

Powiększ zdjęcie

Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim

12 grudnia 2018 |
Katarzyna Szczutowska

Uprzejmie informujemy, iż REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BYDGOSZCZY
SERDECZNIE ZAPRASZA DO AMBULANSU POBORU KRWI
w dniu 20 grudnia 2018 r. w godzinach 10:00 – 16:00

Powiększ zdjęcie

Bank Żywności UE

12 grudnia 2018 |
Agnieszka Januszko

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim
informuje, iż żywność z Banku Żywności UE będzie wydawana w dniach:

 

Powiększ zdjęcie

Narodowe Czytanie 2018

11 grudnia 2018 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i. Wł.St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim został doceniony, otrzymując podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Duda za inwencję i  przeprowadzenie akcji Narodowego Czytania 2018r .

Powiększ zdjęcie

Spotkanie wigilijne w Mlewie

11 grudnia 2018 |
Donata Pilarska-Mądry

Wigilia to magiczny czas. Czas pięknych tradycji, podniosłego świątecznego nastroju oraz spotkań z bliskimi. Tak też było w dniu 8 grudnia 2018 roku w Wiejskim Domu Kultury w Mlewie, gdzie odbyło się spotkanie wigilijne Sołectwa Mlewo, zorganizowane przez Sołtysa Pana Ryszarda Lipńskiego wspólnie z Radą Sołecką.

Powiększ zdjęcie

Msza Święta w intencji Honorowych Obywateli Gminy Kowalewo Pomorskie

10 grudnia 2018 |
Donata Pilarska-Mądry

Informuję, że Msza Święta w intencji wszystkich Honorowych Obywateli Gminy Kowalewo Pomorskie odbędzie się w dniu 14 grudnia br., o godzinie 9:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim.

Powiększ zdjęcie

WIECZÓR ŚWIĄTECZNY

10 grudnia 2018 |
Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK Kowalewo Pomorskie

WIECZÓR ŚWIĄTECZNY -16.12.2018 r. godz. 15:00, sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim

Powiększ zdjęcie

W Wigilię Urząd będzie nieczynny

10 grudnia 2018 |
Monika Piróg

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim informuje, że dzień 24.12.2018 r. (Wigilia) będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników tutejszego Urzędu. Natomiast w sprawach pilnych z zakresu USC prosimy o kontakt telefoniczny: 502 216 382.

Za niedogodności przepraszamy.

Powiększ zdjęcie

TAK! Pomagam. Ogólnopolska Akcja Zbiórki Żywności

10 grudnia 2018 |
s. Ewelina Sprada

7 grudnia 2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim – włączając się w ogólnopolską akcję „Tak. Pomagam" – zbierali żywność w sklepie Biedronka.

Powiększ zdjęcie

BEZPŁATNE BADANIA KOLONOSKOPOWE

7 grudnia 2018 |
Katarzyna Szczutowska

W dniu 05.12.2018 r. w sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjne, zorganizowane przez Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu, dotyczące możliwości skorzystania z bezpłatnych badań kolonoskopowych.

Powiększ zdjęcie

Wspólne strojenie choinki

7 grudnia 2018 |
Małgorzata Lewandowska

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski zaprasza do udziału w uroczystym zapaleniu lampek na choince przy Placu 700-lecia (Rynek) w Kowalewie Pomorskim w dniu 14 grudnia 2018 r. o godz. 17:30

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

"Sieci Życia"

6 grudnia 2018 |
Magdalena Gręźlikowska

Krajowy Sztab Ratownictwa informuje, że od wielu lat na terenie całego kraju działa Stowarzyszenie ,,Społeczna Krajowa Sieć Ratunkowaˮ, która oferuje objęcie osób chorych, niesamodzielnych, samotnych, starszych czy też doświadczających przemocy w rodzinie całodobową pomocą w ramach działania Sieci Życia.

Powiększ zdjęcie

Świąteczna zbiórka żywności

6 grudnia 2018 |
Iwona Arciszewska

W  dniach   30 listopada i 01 grudnia po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Świąteczna zbiórka żywności”. Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskiego Banku Żywnościowo – Rzeczowego  w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół   w Kowalewie Pomorskim. Uczniowie w ramach  wolontariatu brali udział  w tej akcji.

Powiększ zdjęcie

Gratulacje dla dostojnych Jubilatów

6 grudnia 2018 |
Kierownik MGOPS Zyta Szymańska

Tradycją gminy Kowalewo Pomorskie od wielu lat jest składanie życzeń mieszkańcom, którzy ukończyli 90 i więcej lat.  W listopadzie 2018 roku Burmistrz Miasta Pan Jacek Żurawski wspólnie z kierownikiem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Zytą Szymańską i pracownikami socjalnymi złożyli urodzinowe wizyty 5 dostojnym jubilatom składając im życzenia i wręczając kwiaty.

Powiększ zdjęcie

Zakończenie realizacji zadania „Młodzi bez alkoholu VIII”

5 grudnia 2018 |
Magdalena Wiśniewska

Świetlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, zakończyła realizację zadania pn. „Młodzi bez alkoholu VIII".