Obwodnica Kowalewa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - O kowalewskiej obwodnicy na falach radia PIK

O kowalewskiej obwodnicy na falach radia PIK

18 października 2016 |
Karolina Kowalska

W audycji Regionalny Punkt Widzenia na falach radia PIK w dniu 17 października br.(godz. 9.00) mówiono o Strategii Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020. Zachęcamy do wysłuchania programu. W 17 minucie audycji Wojewoda Kujawsko- Pomorski Mikołaj Bogdanowicz mówił o potrzebie budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego i zadeklarował czynienie wszystkich zabiegów, aby ją pozyskać.

Link do audycji tutaj http://www.radiopik.pl/139,0,regionalny-punkt-widzenia

Przejdź do - O obwodnicy na spotkaniu w sprawie Strategii Spójności

O obwodnicy na spotkaniu w sprawie Strategii Spójności

3 października 2016 |
Karolina Kowalska
Przejdź do - Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju.

Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju.

3 października 2016 |
Karolina Kowalska

W dniu 28 września br. odbyły się konsultacje społeczne nad projektem „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Dla naszego regionu odbyły się one w Rypinie. Dokument przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju został przedstawiony samorządowcom, przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i oczekiwań uczestników na konferencję nie przybył Sekretarz Stanu Jerzy Kwieciński.

Przejdź do - Bezpieczeństwo pieszych jest najważniejsze.

Bezpieczeństwo pieszych jest najważniejsze.

13 września 2016 |
Karolina Kowalska

Batalia o rozwiązanie trudnej sytuacji przechodzenia przez drogę krajową na wysokości kościoła w Kowalewie Pomorskim trwa od 2009r.

W dniu 8 września br. doszło do kolejnego spotkania z inicjatywy burmistrza miasta Andrzeja Grabowskiego.
Przejdź do - Odpowiedz w sprawie obwodnicy.

Odpowiedz w sprawie obwodnicy.

11 sierpnia 2016 |
Karolina Kowalska

Szanowni Państwo

Poniżej przekazuję do zapoznania pismo dyrektora Mirosława Jagodzińskiego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddz. Bydgoszcz będące odpowiedzią na pismo wojewody w spr. budowy obwodnicy Kowalewa. Dla ułatwienia treść pisma Pana Wojewody tutaj, http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?c=article&id=399, a odpowiedz poniżej.

Przejdź do -  Pismo od Wojewody Kujawsko Pomorskiego.

Pismo od Wojewody Kujawsko Pomorskiego.

29 lipca 2016 |
Karolina Kowalska

Szanowni Państwo 

Poniżej przekazuję do zapoznania pismo od Wojewody Kujawsko Pomorskiego w spr. budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego. Systematycznie podejmujemy działania i czynimy zabiegi o pozyskanie środków finansowych na tę ważną dla nas inwestycję.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta
Przejdź do - Wojewoda w podstrefie ekonomicznej

Wojewoda w podstrefie ekonomicznej

14 czerwca 2016 |
Karolina Kowalska

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz gościł 14 czerwca br. w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim, gdzie zlokalizowana jest firma Plastica należąca do grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Gościa przyjął gospodarz grupy prezes Jarosław Józefowicz oraz gospodarz gminy Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski.

Przejdź do - Wystąpienie do Sekretarza Stanu Kazimierza Smolińskiego...

Wystąpienie do Sekretarza Stanu Kazimierza Smolińskiego...

13 kwietnia 2016 |
Karolina Kowalska

Szanowni czytelnicy

Poniżej zamieszczam moje wystąpienie z dnia 11 kwietnia 2016r. do Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierza Smolińskiego w spr. ponownego rozpatrzenia wniosku o ujęcie obwodnicy miasta w planie budowy obwodnic.

Zapraszam do lektury odpowiedzi.

Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Przejdź do - Odpowiedź Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie...

Odpowiedź Prezesa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie...

13 kwietnia 2016 |
Karolina Kowalska

Szanowni czytelnicy

Poniżej zamieszczam pismo będące odpowiedzią na nasze kolejne wystąpienie w sprawie budowy obwodnicy miasta Kowalewo Pomorskiem. Cały czas walczymy o ujęcie obwodnicy miasta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020.

Pierwsze nasze wystąpienie o poparcie do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie było w 2009r. Obecnie, w związku ze zmianą kierownictwa Strefy poprosiliśmy o kolejne poparcie.

Zapraszam do lektury odpowiedzi.

Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Przejdź do - Odpowiedź Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego...

Odpowiedź Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego...

21 marca 2016 |
Karolina Kowalska

Szanowni czytelnicy

Poniżej przekazuję do zapoznania odpowiedz Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego na moje pismo w temacie obwodnic Kowalewa Pom. Jak informowałem wcześniej (artykuł tutaj) w artykule prasowym zapowiedziano starania województwa o budowę drogi pomiędzy strefą ekonomiczną w Ostaszewie (droga krajowa nr 91), a węzłem autostradowym w Brzeźnie- droga krajowa nr 15. Z jednej strony realizacja tej inwestycji spowoduje ominięcie Torunia i wjazd na autostradę właśnie w Brzeźnie, ale z drugiej skierowanie całego tranzytu na Mazury i do wschodniej granicy przez Kowalewo Pomorskie doszczętnie rozjedzie nasze miasto. Przesłałam na ręce Pana Marszałka pismo podkreślające potrzebę i konieczność jeśli nie wcześniejszej to przynajmniej równoległej budowy obwodnicy Kowalewa.

Moje wystąpienie tutaj: http://www.kowalewopomorskie.pl/container/obwodnica/obwodnica-zjazd-a1-artykul-09-02-16.pdf?noc=1528956272, a odpowiedz poniżej

Przejdź do - O obwodnicy Kowalewa Pomorskiego na sesji sejmiku województwa

O obwodnicy Kowalewa Pomorskiego na sesji sejmiku województwa

16 marca 2016 |
Karolina Kowalska

Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia do udziału w wyjazdowej, nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego, która miała miejsce 14 marca br. we Włocławku. Reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie oraz Konwent Burmistrzów Woj. Kujawsko - Pomorskiego. Tematem przewodnim posiedzenia było „Województwo kujawsko-pomorskie - teraźniejszość i wyzwania rozwojowe" 

Przejdź do - Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności

9 marca 2016 |
Karolina Kowalska

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka
w planie spójności komunikacji drogowej i kolejowej na lata 2014-2020

Od września 2015r. trwały konsultacje nad Kujawsko- Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej na lata 2014-2020. Na wniosek samorządu gminy Kowalewo Pomorskie w dokumencie ujęto obwodnicę Kowalewa oraz drogę wojewódzką 554 (Mlewo- Kowalewo- Napole- Golub). W dniu 17 lutego zarząd województwa przedstawił cały projekt Planu Spójności, który jest teraz poddany konsultacji, a później trafi pod obrady sejmiku wojewódzkiego.

Przejdź do - W świecie wielkiego biznesu o obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

W świecie wielkiego biznesu o obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

8 marca 2016 |
Karolina Kowalska

W czasie XXIII Forum Ekonomicznego (7-8 marca br.) omawiano globalną politykę ekonomiczną. Poruszane problemy dotyczyły nie tylko Polski czy krajów unii europejskiej, ale całego świata. Na sesji plenarnej, w której wzięło udział 900 osób w pierwszym dniu mówiono o innowacyjności w gospodarce, a drugiego w nauce.

Wpływ rozbudowy węzła A1 w Turznie na ruch przez Kowalewo Pomorskie

9 lutego 2016 |
Karolina Kowalska

Szanowni Czytelnicy
Poniżej przedstawiam kolejne moje staranie w sprawie budowy obwodnicy Kowalewa. W lokalnych mediach (nowości i pomorska) ukazały się artykuły opisujący plany budowy drogi pomiędzy strefą ekonomiczną w Ostaszewie, a węzłem autostradowym w Turznie (artykuł tutaj). Z jednej strony realizacja tej inwestycji spowoduje ominięcie Torunia, ale z drugiej skierowanie całego tranzytu na Mazury i do wschodniej granicy przez Kowalewo Pomorskie.

Przejdź do - Kolejne wystąpienie w sprawie budowy obwodnicy

Kolejne wystąpienie w sprawie budowy obwodnicy

27 lipca 2015 |
Karolina Kowalska

Szanowni czytelnicy

Poniżej zamieszczam pismo będące odpowiedzią na nasze  miasta Kowalewo Pomorskiem. Cały czas walczymy o ujęcie obwodnicy miasta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

Przejdź do - Sejmik województwa poparł potrzebę budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego.

Sejmik województwa poparł potrzebę budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego.

27 maja 2015 |
Karolina Kowalska

Na sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego w dniu 25 maja br. radni wojewódzcy jednogłośnie przyjęli stanowisko popierające potrzebę wykonania najpilniejszych inwestycji drogowych.

Przejdź do - Komisja sejmikowa poparła budowę obwodnicy Kowalewa

Komisja sejmikowa poparła budowę obwodnicy Kowalewa

25 maja 2015 |
Karolina Kowalska

Komisja Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego obradowała w dniu 21 maja br. w Kowalewie Pomorskim.  Jednym z tematów posiedzenia była sytuacja na krajowej 15 oraz na drogach  wojewódzkich. Przewodniczący komisji wojewódzkiej Waldemar Przybyszewski oprócz członków swojej komisji zaprosił na posiedzenie również zarządcę drogi Krajowej- Mirosława Jagodzińskiego z GDDKiA z Bydgoszczy, zarządcę drogi wojewódzkiej- Mirosława Kielnik z ZDW Bydgoszcz oraz Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego.

Przejdź do - Obwodnicy dla Kowalewa!

Obwodnicy dla Kowalewa!

25 kwietnia 2015 |
Karolina Kowalska

Ministerstwo wyrzuciło drogowy projekt miasteczka na margines. Pomógł prostest

Przejdź do - Szansa nadal jest, czyli uwzględniono nasz protest w spr. obwodnicy Kowalewa.

Szansa nadal jest, czyli uwzględniono nasz protest w spr. obwodnicy Kowalewa.

20 marca 2015 |
Karolina Kowalska

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej na łamach strony internetowej

 

http://www.kowalewopomorskie.pl/a,412,kolejna-informacja-na-temat-obwodnicy budowa obwodnicy Kowalewa nie została ujęta w opracowywanym właśnie Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 co wywołało nas zdecydowany sprzeciw. Jak mogą się Państwo przekonać poparło nas w tym kilka instytucji i zakładów pracy.

Przejdź do - Kolejna informacja na temat obwodnicy

Kolejna informacja na temat obwodnicy

15 marca 2015 |
Karolina Kowalska

Szanowni Państwo
Poniżej przedstawiam kolejną informację na temat starań samorządu gminy o budowę obwodnicy miasta Kowalewo Pomorskie.Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przeprowadziło konsultacje społeczne w sprawie zadań ujętych w Kontraktach Terytorialnych poszczególnych województw, które mają być ujęte w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.