Przygarnij psiaka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Znaleziono 2 duże psy!

Znaleziono 2 duże psy!

14 stycznia 2019 |
Renata Siwiec

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2018 roku oraz 4 stycznia br. do miejsca tymczasowego przetrzymywania bezpańskich zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim trafiły 2 psy typu owczarek niemiecki.

Przejdź do - Adopcja psów na terenie naszej gminy

Adopcja psów na terenie naszej gminy

22 kwietnia 2016 |
Paulina Wiśniewska

Po raz kolejny zachęcamy do adopcji zwierząt, które stały się bezdomne i  obecnie przebywają tymczasowo na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. przy ul. Brodnickiej 1 w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Zbiórka karmy przez kowalewskich kibiców Elany Toruń

Zbiórka karmy przez kowalewskich kibiców Elany Toruń

8 stycznia 2016 |
Paulina Wiśniewska

Sezon ogórkowy nie oznacza że nic się nie dzieje. W grudniu 2015 roku kibice Elany Toruń z Kowalewa Pomorskiego przeprowadzili pierwszą w ich wykonaniu akcję zbiórki karmy na rzecz zwierząt przebywających w miejscu tymczasowego przetrzymywania przy ZGKiM Sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - SZUKAMY WŁAŚCICIELI PSÓW

SZUKAMY WŁAŚCICIELI PSÓW

18 grudnia 2015 |
Paulina Wiśniewska

Informujemy, że w dniu 10 grudnia br. do miejsca tymczasowego przetrzymywania bezpańskich zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim trafiła suka rasy mieszanej. Jest ona dość duża i niezbyt ufna w stosunku do ludzi. Błąkała się przez dłuższy czas w miejscowości Pluskowęsy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia psa.

Przejdź do - ZNALEZIONO PIESKA

ZNALEZIONO PIESKA

20 listopada 2015 |
Paulina Wiśniewska

Informujemy, że w dniu 16 listopada br. do miejsca tymczasowego przetrzymywania bezpańskich zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim trafił młody, czarny piesek z czerwonym paskiem na szyi. Piesek błąkał się po wsi Mlewo od około tygodnia.

Przejdź do - Problem bezpańskich psów na terenie naszej gminy

Problem bezpańskich psów na terenie naszej gminy

22 października 2015 |
Paulina Wiśniewska

W związku z tym, iż problem porzuconych psów na terenie naszej gminy staje się coraz bardziej dotkliwy przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na  terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjętym Uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku, właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych zobowiązani są do stałego oraz skutecznego dozoru nad nimi oraz zachowania wszelkich środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem bądź uciążliwością dla ludzi.

Przejdź do - SZUKAMY WŁAŚCICIELA PSÓW

SZUKAMY WŁAŚCICIELA PSÓW

22 października 2015 |
Paulina Wiśniewska

Informujemy, że w dniu 17 października br. do klatki - pułapki do wyłapywania bezdomnych zwierząt, ustawionej w miejscowości Otoruda złapały się dwie suczki. Psy czekają na swojego właściciela. Osoby, które rozpoznały złapane czworonogi prosimy o kontakt z tutejszym Urzędem (tel. 56-684-15-79) lub Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. (tel. 56-684-15-17).

Przejdź do - Psy czekają na swojego właściciela

Psy czekają na swojego właściciela

9 października 2015 |
Paulina Wiśniewska

Informujemy, że w dniu 2 października br. do klatki - pułapki do wyłapywania bezdomnych zwierząt, ustawionej w miejscowości Frydrychowo złapały się dwa pieski. Psy czekają na swojego właściciela. Osoby, które rozpoznały złapane czworonogi prosimy o kontakt z tutejszym Urzędem (tel. 56-684-15-79) lub Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. (tel. 56-684-15-17).

Przejdź do - PRZYGARNIJ PSIAKA

PRZYGARNIJ PSIAKA

23 stycznia 2015 |
Paulina Wiśniewska

Od 1 grudnia 2013 roku na terenie naszej gminy wdrożony został program opieki nad psem. W zależności od możliwości i warunków osoby chętnej do przygarnięcia psa proponujemy dwa rodzaje opieki - wirtualną i realną.