BUDOWA OBWODNICY KOWALEWA POM.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy miasta Kowalewo Pomorskie - aktualizacja

Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy miasta Kowalewo Pomorskie - aktualizacja

14 grudnia 2022 |
Arkadiusz Reinowski

W środę 07 grudnia 2022 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. St. Reymonta  w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego etap: Studium Techniczno–Ekonomiczno–Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Tutaj można zobaczyć prezentację ze spotkania w sprawie budowy obwodnicy z dnia 07.12.2022 r. udostępnioną przez firmę lafrentz Polska.

Przejdź do - Spotkanie informacyjne dotyczące budowy obwodnicy Kowalewa

Spotkanie informacyjne dotyczące budowy obwodnicy Kowalewa

25 listopada 2022 |
Arkadiusz Reinowski

Zaproszenie na drugie spotkanie informacyjne dotyczące opracowania dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego, które odbędzie się 7 grudnia 2022 r. o godz. 16:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. Reymonta w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Otrzymano decyzję zatwierdzającą PRGdh

Otrzymano decyzję zatwierdzającą PRGdh

6 września 2022 |
Arkadiusz Reinowski

Dotyczy: otrzymania decyzji zatwierdzającej PRGdh oraz planowanego rozpoczęcia prac terenowych i opracowania dokumentacji hydrologicznej dla przedsięwzięcia pn.: Budowa obwodnicy Kowalewa Pomorskiego w ciągu drogi nr 15.

Przejdź do - Inwentaryzacja przyrodnicza oraz wykonywanie prac geologicznych i opracowywanie dokumentacji hydrologicznej dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

Inwentaryzacja przyrodnicza oraz wykonywanie prac geologicznych i opracowywanie dokumentacji hydrologicznej dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

14 czerwca 2022 |
Arkadiusz Reinowski

Przekazujemy Państwu treść pisma Pana Sebastiana Borowiak, Dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, dotyczącego inwestycji realizowanych w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, w tym województwie Kujawsko Pomorskim.

 

Przejdź do - Spotkanie informacyjne w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

Spotkanie informacyjne w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

11 października 2021 |
Bożena Rymanowska

W środę 06 października 2021 roku, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. St.Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego etap: Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Biura Projektowego Lafrentz Sp. z o.o Poznań, lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy gminy.

Przejdź do - Zaproszenie na spotkanie w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

Zaproszenie na spotkanie w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

21 września 2021 |
Mirosław Wasilewski

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie zaprasza mieszkańców Gminy Kowalewo Pomorskie na spotkanie w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

Przejdź do - Informacja na temat inwestycji realizowanych w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030, w tym obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

Informacja na temat inwestycji realizowanych w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030, w tym obwodnicy Kowalewa Pomorskiego

10 sierpnia 2021 |
Mirosław Wasilewski

Dotyczy: Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: Budowa obwodnicy Kowalewa Pomorskiego w ciągu drogi krajowej nr 15

Przejdź do - Obwodnica - podpisanie umowy na opracowanie STEŚ

Obwodnica - podpisanie umowy na opracowanie STEŚ

15 czerwca 2021 |
Monika Piróg

W dniu 14 czerwca br. w tut. Urzędzie podpisano umowę na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa obwodnicy Kowalewa Pomorskiego w ciągu drogi krajowej nr 15"

Przejdź do - Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy

Spotkanie w sprawie budowy obwodnicy

15 grudnia 2020 |
Mirosław Wasilewski

W dniu 10 grudnia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Jacka Żurawskiego z Panem Sebastianem Borowiak Dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy oraz Panem Romanem Grzymowicz Prokurentem zakładu PLASTICA Sp. z o.o. w sprawie budowy obwodnicy Miasta Kowalewo Pomorskie oraz rozbudowy zakładu we Frydrychowie.

Przejdź do - Informacja ze strony  GDDKiA dot. przetargów na dokumentację przygotowawczą obwodnic
Przejdź do - Informacja z ostatniej chwili – wkrótce poznamy  wykonawców STEŚ-R dla czterech obwodnic!

Informacja z ostatniej chwili – wkrótce poznamy wykonawców STEŚ-R dla czterech obwodnic!

6 listopada 2020 |
Bożena Rymanowska

Przetargi na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej zostały ogłoszone dla następujących obwodnic: Brześcia Kujawskiego w ciągu drogi krajowej nr 62, Kowalewa Pomorskiego w ciągu drogi krajowej nr 15, Nowej Wsi Wielkiej w ciągu drogi krajowej nr 25, Strzelna w ciągu drogi krajowej nr 15/25.

Przejdź do - „Kujawsko-Pomorskie. Sześcioma nowymi obwodnicami pojedziemy do 2030 roku. Zobacz jakimi!”
Przejdź do - Kowalewo Pomorskie będzie miało obwodnicę

Kowalewo Pomorskie będzie miało obwodnicę

8 lutego 2020 |
Monika Piróg

Drodzy mieszkańcy Gminy Kowalewo Pomorskie pragnę poinformować, że w dniu dzisiejszym Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosił listę 100 obwodnic. W rządowym programie jest również długo oczekiwana przez mieszkańców naszej gminy obwodnica Kowalewa Pomorskiego.

Przejdź do - O obwodnicy….

O obwodnicy….

13 września 2019 |
Magdalena Radko

12 września br. biuro Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego odwiedziła Marzenna Drab - polityk i urzędnik samorządowy, wicewojewoda kujawsko-pomorski (2006–2007), posłanka na Sejm VI kadencji (2007–2011), wiceminister edukacji (2015–2018).

Przejdź do - Współpraca razy dwa

Współpraca razy dwa

25 lipca 2019 |
Magdalena Radko

W minioną środę 17 lipca br. odbyły się dwa spotkania w biurze Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego. Jako pierwszą kowalewski Burmistrz gościł Dyrektor Oddziału TVP3 Bydgoszcz Annę Raczyńską. Rozmawiali oni o współpracy w sprawie promocji Gminy Kowalewo Pomorskie.

Przejdź do - Z wizytą w Kowalewie Pomorskim

Z wizytą w Kowalewie Pomorskim

17 lipca 2019 |
Magdalena Radko

Włodarza Gminy Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego w czwartek 11 lipca br. odwiedziła Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Marzenna Drab. Na spotkaniu rozmawiano m.in. o zbliżających się jesiennych wyborach parlamentarnych oraz o kowalewskiej obwodnicy. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Przejdź do - Z wizytą w Warszawie

Z wizytą w Warszawie

1 marca 2019 |
Magdalena Radko

27 lutego br. Burmistrz Miasta Jacek Żurawski wraz z Wojewodą Kujawsko- Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem oraz Kierownikiem Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Gospodarki Gruntami Bożeną Rymanowską oraz Zastępcą Kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Wiesławem Chmielewiczem odbył spotkanie z p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomaszem Żochowskim w budynku warszawskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przejdź do - Z poselskimi odwiedzinami

Z poselskimi odwiedzinami

1 marca 2019 |
Magdalena Radko

We wtorek 26 lutego Kowalewo Pomorskie odwiedziła Pani Poseł na Sejm RP Iwona Michałek posłanka Porozumienia z ugrupowania Jarosława Gowina. Pani Poseł była bardzo zainteresowana tematyką budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego. Zadeklarowała również wszelką możliwą pomoc w jej realizacji.

Przejdź do - Wojewoda odwiedził Kowalewo Pomorskie

Wojewoda odwiedził Kowalewo Pomorskie

16 lutego 2019 |
Magdalena Radko

13 lutego br. Wojewoda Kujawsko- Pomorski Mikołaj Bogdanowicz odwiedził kowalewski urząd i urzędującego w nim Burmistrza Miasta Jacka Żurawskiego. W spotkaniu udział wzięli także pracownicy Urzędu, MGOPS oraz Doradca Wojewody.

Przejdź do - O rolnictwie, suszy oraz obwodnicy

O rolnictwie, suszy oraz obwodnicy

4 stycznia 2019 |
Magdalena Radko

3 stycznia br. w biurze Burmistrza Miasta Jacka Żurawskiego odbyło się spotkanie kierownictwa urzędu z panem Janem Krzysztofem Ardanowskim Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.