Sport i zdrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Kolarskie zwycięstwo w Zbójnie

Kolarskie zwycięstwo w Zbójnie

13 maja 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

07 maja br. dwunastoosobowa reprezentacja naszego klubu wystartowała w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Zbójno.  Zawodnicy rywalizowali na selektywnej rundzie o długości 8,5 km. Wiele radości dostarczył Konrad Ostrowski, który  po bardzo dobrej pracy na trasie kolegi z drużyny Mateusza Borzejewicza zwyciężył w kategorii młodzik. Jagoda Dębińska wywalczyła 3 miejsce w kategorii młodziczka.

Przejdź do - Zwycięstwo i trzykrotne podium Rychnowskich Sokołów

Zwycięstwo i trzykrotne podium Rychnowskich Sokołów

6 maja 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Piękna majówka w wykonaniu zawodników UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo – tak w skrócie można podsumować nasze weekendowe starty. 02 maja br. Dominika Lewandowska i Konrad Ostrowski (oboje SP Wielkie Rychnowo) wywalczyli 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych podczas Kryterium Ulicznego rozgrywanego na torze rallycrosowym w Toruniu.

Przejdź do - XXVI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”

XXVI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”

6 maja 2022 |
Joanna Krasicka

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Kierownikiem WTZ oraz Dyrektorem MGOK, w Kowalewie Pomorskim, w dniu 11 czerwca 2022r. już po raz XXVI organizuje Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem”, które odbędą się w Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 w Kowalewie Pomorskie i rozpoczną się o godzinie 10:00.

Przejdź do - Kolarskie podium na wiosnę

Kolarskie podium na wiosnę

28 kwietnia 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

23 kwietnia br. startem w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Brzuze zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo rozpoczęli sezon szosowy 2022. W kategorii młodzik bardzo dobrze spisał się Konrad Ostrowski (SP Wielkie Rychnowo), który wywalczył 2 miejsce.

Przejdź do - ZAPRASZAMY NA DARMOWE SZKOLENIE

ZAPRASZAMY NA DARMOWE SZKOLENIE

21 kwietnia 2022 |
Ewa Dąbkowska

RATOWNIK WODNY

KWALIFIKOWANA PIERWSZA POMOC

STERNIK MOTOROWODNY

 

Przejdź do - Medale Karateków z Kowalewa Pomorskiego na Mistrzostwach Polski Północnej

Medale Karateków z Kowalewa Pomorskiego na Mistrzostwach Polski Północnej

12 kwietnia 2022 |
Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin

Zawodnicy Sekcji Karate Kyokushin w Kowalewie Pomorskim z kolejnymi sukcesami. W sobotę 9 kwietnia w Świeciu odbyły się Mistrzostw Polski Północnej Polskiej Federacji Karate Kyokushin. W zawodach wystartowała ekipa karateków z Kowalewa Pomorskiego.

Przejdź do - Konrad na podium w Grodzisku Mazowieckim

Konrad na podium w Grodzisku Mazowieckim

5 kwietnia 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

27 marca br. ponad 250 zawodników z całej Polski, w tym czteroosobowa reprezentacja naszego klubu wystartowała w IX Memoriale Eryka Stolarza rozgrywanym w Chrzanowie Małym pod Grodziskiem Mazowieckiem.

Przejdź do - Sezon kolarski 2022 rozpoczęty – Sokoły na podium

Sezon kolarski 2022 rozpoczęty – Sokoły na podium

1 kwietnia 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w dniu 26 marca br. wystartowali w pierwszym wyścigu otwierającym sezon kolarski w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Przejdź do - Łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – zniesienie obowiązku noszenia maseczek

Łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – zniesienie obowiązku noszenia maseczek

28 marca 2022 |
Katarzyna Szczutowska

Od 28.03 br. zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, za wyjątkiem placówek medycznych.

Przejdź do - Grand Prix KUJAWIAK

Grand Prix KUJAWIAK

8 marca 2022 |
Benedykt Mroziński

W minioną sobotę tj. 05.03.2022r. w Miejsko –Gminnym Ośrodki Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyła się szósta edycja Grand Prix KUJAWIAK. Ideą tego cyklu zawodów jest stworzenie możliwości grania szachistom z Brodnicy, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia i Kowalewa Pomorskiego  w dobrych turniejach, które odbywają się w niewielkiej odległości od siebie. Oczywiście udział w tych rozgrywkach mogą wziąć szachiści z całej Polski.

Przejdź do - UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Drużynowym Mistrzem Województwa!!!

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo Drużynowym Mistrzem Województwa!!!

1 marca 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

27 lutego br. Kujawsko-Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych wraz z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Kolarskim w Toruniu zorganizował uroczyste podsumowanie Ligi „Szlakiem Uczniowskich Klubów Sportowych 2021”.

Przejdź do - Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do przedszkola

11 lutego 2022 |
Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim informuje,
że od 28.02.2022 r. do 14.03.2022 r. będą trwały zapisy do naszego
przedszkola na rok szkolny 2022/2023.

Przejdź do - Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na organizację działań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu
Przejdź do - Ferie zimowe po kolarsku

Ferie zimowe po kolarsku

31 stycznia 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W czasie dwutygodniowych ferii zimowych kolarze UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo intensywnie trenowali w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu.

Przejdź do - Uczniowie SP Wielkie Rychnowo z brązowym medalem w Igrzyskach Sportowych Dzieci

Uczniowie SP Wielkie Rychnowo z brązowym medalem w Igrzyskach Sportowych Dzieci

4 stycznia 2022 |
SP Wielkie Rychnowo

W dniu 16 grudnia br. w miejscowości Smólnik, rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Badmintonie. Po eliminacjach powiat golubsko - dobrzyński reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie: Kacper Boniecki; Olga Kowalik; Agata Kwaśniewska, Łukasz Kwaśniewski, Kamil Stachowski i Oskar Szczerbicki.

Przejdź do - Informacje z  Akademii Piłkarskiej Młode Lwy Kowalewo Pomorskie

Informacje z Akademii Piłkarskiej Młode Lwy Kowalewo Pomorskie

30 grudnia 2021 |
Bartosz Jagielski

W miesiącu grudniu Akademia Piłkarska Młode Lwy Kowalewo Pomorskie po raz kolejny brała udział w mikołajkowych turniejach piłkarskich dla dzieci w Grębocinie i Lisewie. W tym roku rywalizowały ze sobą młodzi piłkarze z roczników 2010, 2011-2012, 2013-2014 i 2015-2016.

Przejdź do - Podsumowanie „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim" w Gminie Kowalewo Pomorskie

Podsumowanie „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim" w Gminie Kowalewo Pomorskie

15 grudnia 2021 |
Katarzyna Szczutowska

W dniu 13.12.2021 r. odbyło się podsumowanie „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim", który finansowany był ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Gminy Kowalewo Pomorskie.

Przejdź do - Sukces karateków! Mamy Mistrza i medalistów Mistrzostw Polski Karate Kyokushin

Sukces karateków! Mamy Mistrza i medalistów Mistrzostw Polski Karate Kyokushin

3 grudnia 2021 |
Krzysztof Lewandowski - Kierownik Sekcji Karate Kowalewo Pomorskie

W niedzielę 28.11.2021 r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Kumite Polskiej Federacji Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 114 zawodników z 24 klubów. Mistrzostwa rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Z Kowalewa Pomorskiego na Mistrzostwa pojechało 5 zawodników.

Przejdź do - Sezon kolarski 2022 tuż, tuż …

Sezon kolarski 2022 tuż, tuż …

2 grudnia 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W ostatnią sobotę listopada br. zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu kolarskiego. Zajęcia treningowe polegały na kształtowaniu wytrzymałości w formie marszobiegu, a uczestniczyły w nich zawodnicy kat. junior młodszy, młodzik i żak.

Przejdź do - UKS ORLIK po raz 4 uczestniczył  Rządowym Programie ,,Klub”

UKS ORLIK po raz 4 uczestniczył Rządowym Programie ,,Klub”

1 grudnia 2021 |
Jolanta Zarembska

Uczniowski Klub Sportowy ,,Orlik " po raz 4 uczestniczył w Rządowym Programie ,,Klub" –edycja 2021 ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Rządowy Program Klub jest elementem Rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Oferta resortu doskonale wpisała się w nasze zapotrzebowanie w tym zakresie. 

Przejdź do - Kolejne sukcesy Karateków z Kowalewa Pomorskiego

Kolejne sukcesy Karateków z Kowalewa Pomorskiego

18 listopada 2021 |
Krzysztof Lewandowski - Kierownik Sekcji Karate Kowalewo Pomorskie

Zawodnicy Sekcji Karate Kyokushin w Kowalewie Pomorskim odnoszą kolejne sukcesy. W dniu 7 listopada w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko- Pomorskiego Okręgowego Związku Karate. W zawodach wystartowała 7 osobowa ekipa karateków z Kowalewa Pomorskiego. Kierownikiem drużyny był instruktor klubu Krzysztof Lewandowski, sekundantem Jacek Zacharek.

Przejdź do - Gminne Zawody Pływackie

Gminne Zawody Pływackie

3 listopada 2021 |
Organizatorzy zawodów pływackich

Po roku przerwy spowodowanej pandemią 20 października 2021 roku na Pływalni w Kowalewie Pomorskim odbyły się Gminne Zawody w Pływackie. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ,,Orlik" we współpracy z Gminnym Organizatorem Sportu. W zawodach wzięło udział 43 zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. 

Przejdź do - Tak rodzą się kolarskie talenty

Tak rodzą się kolarskie talenty

26 października 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Dzień 22 października br. był wielkim świętem dla młodych adeptów sztuki kolarskiej, którzy wystartowali w Gminnym Wyścigu kolarskim na rowerach górskich.

W zawodach udział wzięli chętni uczniowie z roczników 2011, 2010 i 2009 ze szkół podstawowych w Wielkiej Łące i Wielkim Rychnowie.

Przejdź do - Rozpoczęcie realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021/2022

Rozpoczęcie realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021/2022

18 października 2021 |
Katarzyna Szczutowska

Wydział Polityki Społecznej Kujawsko — Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zgodnie z pismem Departamentu Polityki Rodzinnej z dnia 28 września 2021 r., znak, DSR-V.831.85.2021.KW (2) uprzejmie informuje o rozpoczęciu realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021/2022. Ze względu na organizację szczepień, uczepienia będą wykonywane w podmiotach wskazanych na mapie punktów szczepiących przeciw grypie (wśród nich będę zgłoszone powszechne punkty szczepień przeciw COV1D-19).

Przejdź do - Kolarskie Sokoły na podium w Lubiczu

Kolarskie Sokoły na podium w Lubiczu

15 października 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Na zakończenie udanego sezonu szosowego w minioną niedzielę zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w XIII Integracyjnym Kryterium Asów rozegranym w Lubiczu Górnym.

Przejdź do - Jesienne ostatki kolarskich Sokołów

Jesienne ostatki kolarskich Sokołów

12 października 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

09 października br. zawodnicy UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego o Puchar Burmistrza Miasta Golub – Dobrzyń.
Na selektywnej trasie miejsca w „top 15" wywalczyli:

Przejdź do - Kolarskie Sokoły w czołówce Mistrzostw Polski

Kolarskie Sokoły w czołówce Mistrzostw Polski

11 października 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniach 02-03 października br. kolarski peleton zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn.

Przejdź do - Pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych dla Polaków od 40. roku życia

Pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych dla Polaków od 40. roku życia

6 października 2021 |
Katarzyna Szczutowska

Masz 40 lat lub więcej?
Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!

Przejdź do - Srebrne kolarskie ostatki

Srebrne kolarskie ostatki

21 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Miniony weekend był niezwykle udany i pracowity w wykonaniu kolarzy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo. 18 września br. Jagoda Dębińska wraz z Amelią Falkowską (obie SP Wielkie Rychnowo) wywalczyły srebrny medal podczas rozegranych w Robakowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas.

Przejdź do - Sukcesy w kolarskiej lidze Uczniowskich Klubów Sportowych

Sukcesy w kolarskiej lidze Uczniowskich Klubów Sportowych

15 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Bardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, którzy w miniony weekend wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.

Przejdź do - Trening drogą do sukcesu

Trening drogą do sukcesu

15 września 2021 |
Jolanta Zarembska

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Orlik" z sekcji piłki ręcznej wakacje spędziły aktywnie na treningach przygotowujących do sezonu. Treningi odbywały się w lipcu i sierpniu. Kolejnym krokiem , który miał pomóc w dobrej formie, był wyjazd na obóz sportowy do Ustki w ostatnich dniach wakacji. 

Przejdź do - Wysokie loty kolarskich Sokołów

Wysokie loty kolarskich Sokołów

9 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

04 września br. po raz trzynasty UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS.

Przejdź do - Kowalewska magia roweru trwa dalej – X Tour de Kowalewo Pomorskie za nami!!!

Kowalewska magia roweru trwa dalej – X Tour de Kowalewo Pomorskie za nami!!!

3 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniu 28 sierpnia br. 230 miłośników „dwóch kółek" wzięło udział w jubileuszowej X edycji rajdu rowerowego „ Tour de Kowalewo Pomorskie". Organizatorami imprezy byli: UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Projekt "Profilaktyka WZW B i C w województwie kujawsko - pomorskim"

Projekt "Profilaktyka WZW B i C w województwie kujawsko - pomorskim"

31 sierpnia 2021 |
Katarzyna Szczutowska

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) to prawdziwy cichy zabójca, stanowi ósmą przyczynę zgonów na świecie, a objawy choroby nie dają o sobie znać przez długi czas. Niezwykle ważne jest więc możliwe szybkie wykrycie choroby i natychmiastowe wdrożenie leczenia!

Przejdź do - Pracowite wakacje kolarskich Sokołów

Pracowite wakacje kolarskich Sokołów

9 sierpnia 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Trzy dni ścigania za nami, kolarski peleton, w tym zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w dniach 06-08 sierpnia br. zawitał do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.

Przejdź do - XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy

XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy

16 lipca 2021 |
Benedykt Mroziński

W dniach 09 – 11 lipca w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy. Niestety z powodu pandemii ponownie musieliśmy zorganizować w okrojonej formie. Dla dzieci zorganizowano dwudniowe zawody, a w niedzielę zorganizowano otwarty turniej w szachach aktywnych. Do rywalizacji przystąpiło ponad 140 szachistów.

Przejdź do - NASZE SZCZYPIORNISTKI

NASZE SZCZYPIORNISTKI

7 lipca 2021 |
Paulina Szymańska.

W maju odbyła się wojewódzka konsultacja Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej 
w Wądzyniu. Brało w niej udział 5 uczennic z naszego Szkolnego Klubu Sportowego „Orlik" 
tj. Milena Boniecka, Oliwia Chmielewicz, Samanta Ciołek, Wiktoria Gajtkowska, Olga Górna.

Przejdź do - Wakacyjne podia kolarskich Sokołów

Wakacyjne podia kolarskich Sokołów

6 lipca 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniu 04 lipca br. startem na wyścigu w Rogóźnie udanie pierwszą część sezonu zakończyli zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo. W kategorii żakini doskonale spisała się Jagoda Dębińska (SP Wielkie Rychnowo), która pomimo udziału w kraksie wykazała się walecznością oraz hartem ducha i wywalczyła 3. miejsce.

Przejdź do - Regionalny Turniej Kyokushin Karate w Kowalewie Pomorskim.

Regionalny Turniej Kyokushin Karate w Kowalewie Pomorskim.

29 czerwca 2021 |
Krzysztof Lewandowski - Kierownik Sekcji Karate Kowalewo Pomorskie

W sobotę 19 czerwca 2021 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się  Regionalny Turniej Kyokushin Karate organizowany przez Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin oraz Sekcję w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich za nami

Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich za nami

29 czerwca 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniach 25-26 czerwca br. 9 osobowa reprezentacja UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo wzięła udział w szosowych Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie.