Kutura i rozrywka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 grudnia 2017 |

Artykuły

Przejdź do - "Patrol Historyczny - Pogranicze Chrześcijaństwa"

"Patrol Historyczny - Pogranicze Chrześcijaństwa"

18 maja 2018 |
Jolanta Jakubiak

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" w ramach realizacji projektu współpracy "Patrol Historyczny - Pogranicze Chrześcijaństwa"  organizacja żywych spotkań z historią, serdecznie zaprasza na cykl imprez promocyjnych

Przejdź do - ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać?

ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać?

16 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 15 maja br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na piętnaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor MGOK Barbara Niewidział, kier. MGOPS Zyta Szymańska, Zastępca Burmistrza Ilona Rybicka, Sekretarz Gminy Ewa Bąk oraz kilku kierowników referatów urzędu, gotowych odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Przejdź do - Pasja nagrodzona pucharami, czyli IX Zawody Wędkarskie

Pasja nagrodzona pucharami, czyli IX Zawody Wędkarskie

14 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 13 maja br. członkowie kowalewskiego Koła Polskiego Zw. Wędkarskiego zorganizowali IX Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Od 7.00 rano trzydziestu dwóch pasjonatów moczenia kija walczyło o puchar i cenne nagrody.  Nowością w tej edycji zawodów było łowienie w parach.

Przejdź do - Kolejna kadencja w Polskim Związku Emerytów w Kowalewie Pomorskim

Kolejna kadencja w Polskim Związku Emerytów w Kowalewie Pomorskim

14 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W kowalewskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów odbyło się w dniu 11maja br. zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Po 5 latach intensywnej pracy (2013-2017) zarząd poddał się szczegółowej ocenie swoich 200 członków, gdzie są nie tylko mieszkańcy gminy Kowalewo Pom., ale również z gminy Chełmża, Wąbrzeźno i Toruń.

Przejdź do - Naprawiono uszkodzone ogrodzenie kapliczki przydrożnej w Mlewie

Naprawiono uszkodzone ogrodzenie kapliczki przydrożnej w Mlewie

9 maja 2018 |
Donata Pilarska-Mądry

Uszkodzone ogrodzenie kapliczki przydrożnej na działce nr 197 – obręb 0010 – w Mlewie było skutkiem kolizji drogowej jaka miała miejsce w 2017 roku. Dzięki reakcji Sołtysa Pana Ryszarda Lipińskiego i zgłoszeniu powstałej szkody ogrodzenie kapliczki odzyskało dawny wygląd.

Przejdź do - Ludzie kultury świętują

Ludzie kultury świętują

9 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Z okazji Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza w gminie Kowalewo Pomorskie świętowanego w dniu 08 maja br. życzenia solenizantom złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z radnymi Jerzym Koralewskim. Do życzeń przyłączyli się  dyrektorzy instytucji współpracujących z tą placówką: p. Zytą Szymańską – kier. MGOPS,  dyr. Przedszkola Joanna Piasecka, szachista Benedykt Mroziński, przewodnicząca Polskiego Zw. Emerytów Maria Nowatka oraz Sekretarz Gminy Ewa Bąk.  

Przejdź do - Otwarcie biblioteki

Otwarcie biblioteki

2 maja 2018 |
Ewa Cierniakowska

Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej siedziby Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się 27 kwietnia 2018 roku o godzinie 13.30 .Swoją obecnością w tym wyjątkowym dla nas dniu zaszczycili nas goście

Przejdź do - XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

2 maja 2018 |
Ewa Dąbkowska

W dniu 28 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta przeprowadzono przesłuchania konkursowe XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz eliminacje powiatowe do 17 Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki „DEBIUTY 2018” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta.

Przejdź do - Konkurs plastyczny „Co zmieniło się w Twoim otoczeniu dzięki Funduszom Unijnym”

Konkurs plastyczny „Co zmieniło się w Twoim otoczeniu dzięki Funduszom Unijnym”

30 kwietnia 2018 |
Sadowska Katarzyna LGD "Dolina Drwęcy"

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Co zmieniło się w Twoim otoczeniu dzięki Funduszom Unijnym”. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie dzieci ze szkół podstawowych - zameldowane na obszarze należącym do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy". Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do dnia 30.05.2018 r. do godz. 16:00 (liczy się data
dostarczenia do biura)

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

18 kwietnia 2018 |
Małgorzata Leśniak

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków (od 1983 roku) ustanowiony przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków obchodzony jest również  corocznie w naszym mieście poprzez zorganizowanie wystawy zdjęć ciekawych, zabytkowych zakątków naszego miasta i gminy. Na wystawę przekazali swoje prace członkowie koła rzeźbiarskiego działającego przy M-GOK. Patronat nad tym dniem przyjął Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski.

Przejdź do - XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

10 kwietnia 2018 |
Organizatorzy

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Kowalewie Pomorskim zaprasza na
XXIV WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ.

(zamieszczono: 2018-03-26)

Przejdź do - 13 rocznica śmierci Jana Pawła II

13 rocznica śmierci Jana Pawła II

3 kwietnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 2 kwietnia obchodzimy już 13 rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oddał hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta składając kwiaty pod popiersiem Jana Pawła II przy kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego i Oznaki Wiosny w literaturze dziecięce

Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego i Oznaki Wiosny w literaturze dziecięce

28 marca 2018 |
Organizatorzy

W dniu 25 marca 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród  dla zwycięzców Konkursu Wielkanocnego i konkursu plastycznego „Oznaki Wiosny w literaturze dziecięcej" pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta.

Przejdź do - Ósmy cud świata świętuje 8 marca, czyli Dzień Kobiet w sołectwach (aktualizacja-Chełmonie)

Ósmy cud świata świętuje 8 marca, czyli Dzień Kobiet w sołectwach (aktualizacja-Chełmonie)

20 marca 2018 |
Karolina Kowalska

Tradycyjny Dzień Kobiet przypada kalendarzowo 8 marca, jednak płeć piękna swoje święto celebruje przez kilka dni. Jest to zbyt ważna okazja, aby poświęcić jej tylko jeden dzień w roku.

Przejdź do - Seniorki świętowały Dzień Kobiet

Seniorki świętowały Dzień Kobiet

16 marca 2018 |
Karolina Kowalska

Panie z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział Kowalewo Pomorskie świętowały Dzień Kobiet 15 marca br.

Przejdź do - Przeniesienie biblioteki

Przeniesienie biblioteki

16 marca 2018 |
Barbara Niewidział

W związku z reformą w szkolnictwie i z uwagi na ograniczone warunki lokalowe informuję, że Biblioteka Miejska zostanie przeniesiona z Publicznego Gimnazjum do budynku  Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursów

Rozstrzygnięcie konkursów

13 marca 2018 |
Organizatorzy

Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego oraz konkursu plastycznego "OZNAKI WIOSNY" nastąpi w dniu 25 marca 2018r. godz. 15.00 w sali widowiskowej MGOK.

Przejdź do - Dzień Kobiet w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Dzień Kobiet w Świetlicy Socjoterapeutycznej

13 marca 2018 |
Agnieszka Kotecka

W dniu 5 marca „małe kobietki” ze świetlicy obchodziły swoje święto. Tradycyjnie już, gdy obchodzone jest święto kobiet, pojawiają się w świetlicy same dziewczynki.

Przejdź do - VII Gminny Dzień Kobiet w Kowalewie Pomorskim o  wojewódzkim zasięgu

VII Gminny Dzień Kobiet w Kowalewie Pomorskim o wojewódzkim zasięgu

12 marca 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 11 marca br. płeć piękna świętowała VII Gminny Dzień Kobiet. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Co prawda nie było tradycyjnych goździków i rajstop, ale i tak panie wspaniale się bawiły.

Przejdź do - Ferie zimowe za nami, jak było na Osiedlu Brodnickim

Ferie zimowe za nami, jak było na Osiedlu Brodnickim

6 marca 2018 |
Brygida Sławińska-Śliwa

Skończyły się ferie zimowe w naszym województwie. Na Osiedlu Brodnickim, w świetlicy osiedlowej, w dniach 19-23 luty br. odbywały się warsztaty o różnej tematyce, które zorganizował Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński.