Kutura i rozrywka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 grudnia 2017 |

Artykuły

Przejdź do - EKOBIESIADA 2022

EKOBIESIADA 2022

22 września 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Już po raz piętnasty Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim był organizatorem „Ekobiesiady".Impreza odbyła się w niedzielę 18 września 2022 roku w ramach kampanii 29 Akcji Sprzątanie Świata „ Wszystkie śmieci są Nasze"

Przejdź do - Festyn na Osiedlu Brodnickim „Zakończenie lata” – 10 września 2022 r.

Festyn na Osiedlu Brodnickim „Zakończenie lata” – 10 września 2022 r.

20 września 2022 |
Brygida Sławińska-Śliwa

Pogoda nie dopisała, ale organizacja festynu zgromadziła wielu uczestników, a wśród nich zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Jacek Żurawski, Radny Rady Miejskiej Wojciech Małkiewicz, Druhowie OSP Sierakowo oraz Druhowie OSP Kowalewo Pomorskie.

Przejdź do - KOŁA ZAINTERESOWAŃ w MGOK

KOŁA ZAINTERESOWAŃ w MGOK

6 września 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim

od miesiąca września zaprasza wszystkich chętnych do

KÓŁ ZAINTERESOWAŃ

Przejdź do - Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

6 września 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Tegoroczna odsłona akcji „Narodowe Czytanie" odbyła się 2 września 2022 roku w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, a czytaną lekturą były Ballady i Romanse Adama Mickiewicza.

Przejdź do - Piknik Rodzinny w Wielkim Rychnowie

Piknik Rodzinny w Wielkim Rychnowie

2 września 2022 |
Sołtys Zdzisław Czarnomski

W dniu 20 sierpnia br. na mecie Wyścigu Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego odbył się Piknik Rodzinny w Wielkim Rychnowie. Dobry nastrój przybyłych odstraszył złe prognozy pogodowe na ten dzień.

Przejdź do - NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE

26 sierpnia 2022 |
M-GOK Kowalewo Pomorskie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta- Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zaprasza na NARODOWE CZYTANIE które odbędzie się 2 września 2022 r. o godz. 11.00w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim

 

Przejdź do - Warsztaty Artystyczne

Warsztaty Artystyczne

26 sierpnia 2022 |
M-GOK Kowalewo Pomorskie

W dniach 8-12.08.2022r. odbył się drugi cykl Warsztatów Artystycznych dla dzieci zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim. Uczestnicy z wielką ochotą i przyjemnością brali udział w przygotowanych dla nich szeregu zadań: zajęciach plastycznych, ceramice artystycznej, warsztatach kulinarnych, plenerze malarskim, jodze oraz grach i zabawach ruchowych.

Przejdź do - „Sportowe dzieciaki”

„Sportowe dzieciaki”

19 sierpnia 2022 |
Agnieszka Lis

Świetlica Socjoterapeutyczna od lutego do lipca br. realizowała zadanie pn. „Sportowe dzieciaki".  Kowalewska placówka przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia, pozyskała dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w wysokości 6.000,00 zł – w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Organizacja działań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie w roku 2022."

Przejdź do - Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych 2022

Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych 2022

28 lipca 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim pozyskała w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, fundusze w wysokości 5385, 00 zł na zakup nowości wydawniczych.

Przejdź do - Warsztaty Artystyczne

Warsztaty Artystyczne

26 lipca 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

W dniach 18-22.07.2022r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim zorganizował Warsztaty Artystyczne dla dzieci. Każdego dnia na uczestników warsztatów czekał przygotowany szereg zadań i atrakcji, których celem było rozwijanie zainteresowań, uzdolnień oraz doskonalenie sprawności manualnej.

Przejdź do - Nabór do Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego

Nabór do Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego

21 lipca 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim ogłasza nabór do czterogłosowego (soprany, alty, tenory i basy) wielopokoleniowego Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego działającego przy Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy !

Przejdź do - Wypoczynek letni 2022 w Świetlicy

Wypoczynek letni 2022 w Świetlicy

21 lipca 2022 |
Agnieszka Lis

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy, czas nawiązywania nowych znajomości i przeżywania niezapomnianych przygód. Jak co roku zostały zorganizowane zajęcia letnie w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim dla wychowanków, dzieci spoza placówki, a także dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie naszego miasta i gminy. Łącznie w zajęciach uczestniczyło 35 dzieci przez okres dwóch tygodni – od 4 do 15 lipca br.

Przejdź do - Festyn Polsko-Ukraiński

Festyn Polsko-Ukraiński

13 lipca 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

W piątkowe słoneczne popołudnie 08.07.2022r. odbył się Festyn Polsko – Ukraiński zorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Było to wyjątkowe wydarzenie, które miało na celu integrację lokalnej społeczności z nowymi mieszkańcami gminy.

Przejdź do - Koncert „Śpiewające Powitanie Lata”

Koncert „Śpiewające Powitanie Lata”

5 lipca 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

W dniu 1 lipca 2022 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbył się koncert Chóru 730-lecia pod dyrekcją p. mgr. Justyny Narewskiej, który wykonał utwory m.in.: Abba „Mamma Mia", T. Szeligowskiego „W moim ogródeczku".

Przejdź do - Ankieta dotycząca oferty kulturalnej

Ankieta dotycząca oferty kulturalnej

5 lipca 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Szanowni Państwo,
Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety, która pomoże w przygotowaniu najlepszej oferty kulturalnej. Celem poniższej ankiety jest poznanie opinii i potrzeb mieszkańców związanych z uczestnictwem w kulturze w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Święto Mamy i Taty w SP w Pluskowęsach

Święto Mamy i Taty w SP w Pluskowęsach

5 lipca 2022 |
Katarzyna Lewandowska

Dnia 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach obyła się szczególna uroczystość uczniów klas 1-3. Był to Dzień Mamy i Taty, podczas którego rodzice mogli podziwiać swoje pociechy biorące udział w występach recytatorskich i wokalnych.

Przejdź do - Festyn z okazji Dnia Dziecka w Borównie

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Borównie

1 lipca 2022 |
Paulina Wiśniewska

W dniu 18 czerwca br. na działce gminnej w Borównie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie zorganizował Sołtys Adam Styczeń wraz z Radą Sołecką. Na festyn przybył także p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta.

Przejdź do - JUBILEUSZ 50-LECIA MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

JUBILEUSZ 50-LECIA MIEJSKO-GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

28 czerwca 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

HISTORIA M-GOK W KRÓTKIM ZARYSIE: Dom Kultury w Kowalewie Pomorskim został wybudowany i oddany do użytku w 1972 roku. Od 1991 roku Dom Kultury staje się placówką samorządową, nadzór merytoryczny i finansowy przejmuje Rada Miejska. Uchwałą Rady Miejskiej w 1994 roku następuje połączenie Domu Kultury i Biblioteki Publicznej w jedną instytucję o nazwie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Dzień Dziecka w sołectwie Chełmoniec

Dzień Dziecka w sołectwie Chełmoniec

15 czerwca 2022 |
Renata Siwiec

W dniu 12 czerwca br. przy remizo-świetlicy w Chełmońcu odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. W imprezie tej udział wziął p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta oraz p. Ilona Rybicka – Sałatowska Zastępca Burmistrza i mieszkanka sołectwa Chełmoniec.

Przejdź do - Dzień Dziecka połączony z Dniem Matki i Ojca w sołectwie Kiełpiny

Dzień Dziecka połączony z Dniem Matki i Ojca w sołectwie Kiełpiny

15 czerwca 2022 |
Katarzyna Szczutowska

W dniu 12 czerwca br. w sołectwie Kiełpiny dzieci i młodzież świętowały Dzień Dziecka, natomiast matki Dzień Matki i ojcowie Dzień Ojca. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta, p. Katarzyna Szczutowska – Samodzielne stanowisko w Urzędzie Miejskim oraz p. Anna Panak – pracownik Urzędu Miejskiego i członkini KGW Kiełpiny.

Przejdź do - Dzień Dziecka w sołectwie Szewa

Dzień Dziecka w sołectwie Szewa

10 czerwca 2022 |
Katarzyna Szczutowska

W dniu 5 czerwca br. dzieci i młodzież z sołectwa Szewa świętowały Dzień Dziecka. Wszystkich przybyłych gorąco witał gospodarz czyli Sołtys.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta, p. Jerzy Orłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej, a także Radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - Dzień Dziecka w sołectwie Mariany

Dzień Dziecka w sołectwie Mariany

7 czerwca 2022 |
Katarzyna Szczutowska

W dniu 28 maja br. dzieci i młodzież z sołectwa Mariany podczas Pikniku Rodzinnego świętowały Dzień Dziecka. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach: p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta, p. Monika Piróg – Sekretarz Gminy oraz mieszkanka sołectwa, a także druhowie z jednostki OSP Mariany.

Przejdź do - Dzień Dziecka na Osiedlu Brodnickim

Dzień Dziecka na Osiedlu Brodnickim

3 czerwca 2022 |
Katarzyna Szczutowska

Z inicjatywy Przewodniczącego Osiedla Henryka Sławińskiego oraz Zarządu 28 maja br., w świetlicy osiedlowej na Osiedlu Brodnickim, zorganizowano Dzień Dziecka.

Organizatorzy wydarzenia dołożyli wszelkich starań, aby ten szczególny dzień był pełen radości, niespodzianek i beztroski.

Przejdź do - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2022

17 maja 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Maj jest świętem bibliotek i bibliotekarzy. Nasze świętowanie zaczęliśmy 6 maja w tym dniu odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - XII PRZEDSZKOLNY EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY „OSZCZĘDZAJ WODĘ-DBAJ O PRZYRODĘ”

XII PRZEDSZKOLNY EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY „OSZCZĘDZAJ WODĘ-DBAJ O PRZYRODĘ”

29 kwietnia 2022 |
Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Przejdź do - XVII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego

XVII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego

28 kwietnia 2022 |
Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Stała się tradycją naszego przedszkola doroczna organizacja konkursu recytatorskiego o tematyce ekologicznej. Kształtowanie bowiem wrażliwości na piękno otaczającej nas natury, a jednocześnie odnajdowanie sensu zawartego w literackim przekazie kierowanym do najmłodszych odbiorców, łączy w sobie niebywałą okazję, by Międzynarodowy Dzień Ziemi świętować scenicznymi popisami dzieci przedszkolnych.

Przejdź do - Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego  i Konkursu Plastycznego „Oznaki Wiosny”

Rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego i Konkursu Plastycznego „Oznaki Wiosny”

12 kwietnia 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Dnia 10.04.2022roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego oraz Konkursu Plastycznego pt. „Oznaki Wiosny".

Konkurs fotograficzny pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”

25 marca 2022 |
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Przejdź do - Gminny Dzień Kobiet

Gminny Dzień Kobiet

9 marca 2022 |
M-GOK

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca, które zakorzeniło się w naszej historii już na dobre. Dnia 4 marca w hali Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim wystąpił znany i lubiany Kabaret Nowaki.

Przejdź do - Wizyta w bibliotece

Wizyta w bibliotece

8 marca 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Jedną ze sprawdzonych form rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim gościły już kolejny raz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Tym razem była to grupa" Jeżyki" z Wychowawcami. Spotkanie w bibliotece miało na celu przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Przejdź do - Lutowe spotkanie w Kowalewskim Dyskusyjnym Klubie Książki

Lutowe spotkanie w Kowalewskim Dyskusyjnym Klubie Książki

1 marca 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Lutowe spotkanie w Kowalewskim DKK poświęcone było książce Katarzyny Bondy, Klatka dla niewinnych oraz Jonasa Bengstona Życie Sus.

Przejdź do - Walentynkowe spotkanie z seniorami

Walentynkowe spotkanie z seniorami

23 lutego 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

To już kolejne spotkanie z seniorami Dziennego Domu Pobytu Opieki Społecznej w Kowalewie Pomorskim. Nasze spotkania w bibliotece mają na celu wzajemnie się poznanie i polubienie. Na początek dobra jest prezentacja biblioteki i księgozbioru i właśnie w taki sposób biblioteka zabiega o uwagę seniorów. Poleca książki, opowiada o aktualnej ofercie biblioteki, zachęca do odwiedzin i udziału w wydarzeniach.

Przejdź do - Pszczółki w Kowalewskie Bibliotece

Pszczółki w Kowalewskie Bibliotece

23 lutego 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

I to nie o miodzie była mowa...
Dnia 23 lutego Dzieci z grupy "Pszczółki" wraz z wychowawcami, odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek jak i całej drogi książki na półkę biblioteczną.

Przejdź do - 30. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY pod hasłem „GRAMY DLA OKULISTYKI DZIECIĘCEJ”

30. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY pod hasłem „GRAMY DLA OKULISTYKI DZIECIĘCEJ”

2 lutego 2022 |
Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK

Sztab utworzony już po raz trzydziesty zagrał w dniu 30.01.2022 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim. Celem tegorocznej zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Szefem sztabu był p. Daniel Brożek w-ce Prezes Zarządu Okręgowego TPD w Toruniu.

Przejdź do - Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

31 stycznia 2022 |
M-GOK

Dzień Babci i Dziadka to jedno z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Jest taki dzień w roku w którym oddajemy szacunek tym, którzy wychowują swoje wnuki, przejmując niejednokrotnie rolę zapracowanych rodziców.

Przejdź do - Styczniowe spotkanie Kowalewskiego DKK

Styczniowe spotkanie Kowalewskiego DKK

31 stycznia 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Podczas styczniowego spotkania DKK przenieśliśmy się w świat książek Jakuba Małeckiego Saturnin oraz Podrzutek Stacey Halla słodko-gorzkiej opowieść o macierzyństwie, sile miłości i rozpaczy.

Przejdź do - „Mała Książka Wielki Człowiek”

„Mała Książka Wielki Człowiek”

31 stycznia 2022 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Po raz kolejny zapraszamy Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)
do uczestnictwa w akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”

Przejdź do - Biblioteka Publiczna czynna również w soboty

Biblioteka Publiczna czynna również w soboty

13 stycznia 2022 |
Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Spełniając oczekiwanie i potrzeby naszych czytelników Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim ustala Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim w roku 2022 będzie czynna również w soboty.

Przejdź do - XXIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

XXIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

11 stycznia 2022 |
Danuta Kołodziej

W dniu 08 stycznia 2022 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XXIV Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Przejdź do - Kowalewski Dyskusyjny Klub Książki

Kowalewski Dyskusyjny Klub Książki

3 stycznia 2022 |
Ewa Cierniakowska

Nasze spotkania to wymiana spostrzeżeń, interesujące rozmowy po przeczytaniu powieści wybranych na poprzednim spotkaniu, jednym się podobała innym wręcz przeciwnie. Na przemian dzieliłyśmy się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat lektur. Było bardzo miło i sympatycznie.