Kutura i rozrywka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 grudnia 2017 |

Artykuły

Przejdź do - „EkoKowalewo”

„EkoKowalewo”

19 września 2018 |
Ewa Dąbkowska

W dniu 15 września 2018 roku na placu za Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie edukacyjne dla mieszkańców miasta Kowalewo Pomorskie pn. „EkoKowalewo”, mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie właściwych zachowań społecznych...

Przejdź do - Dożynkowe świętowanie w Sierakowie

Dożynkowe świętowanie w Sierakowie

11 września 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 9 września br. mieszkańcy wsi Sierakowo, sołtys Marta Pawlik- Śliwa, rada sołecka, panie z KGW oraz strażacy zaprosili gości do wspólnego świętowania. Wśród przybyłych był, ks. proboszcz Piotr Igielski, ks. proboszcz Marek Wysocki, Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Wiśniewska, Sekretarz Gminy Ewa Bąk, sponsorzy i przyjaciele. Ze wsparciem przybyli druhowie z OSP Pluskowęsy.

Przejdź do - Narodowe Czytanie 2018

Narodowe Czytanie 2018

10 września 2018 |
Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim

Kolejna odsłona akcji „Narodowe Czytanie” w tym roku odbyła się 7 września  w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim. Tegoroczną lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Przejdź do - Sołectwo Bielsk podziękowało za zbiory

Sołectwo Bielsk podziękowało za zbiory

10 września 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 8 września br w sołectwie Bielsk odbyły się dożynki wiejskie, które tradycyjnie ukoronowały całoroczny trud rolników związany z zakończeniem najważniejszych prac polowych i zbiorem zbóż. Uroczystość zainaugurowało nabożeństwo pod przewodnictwem ks. proboszcza Piotra Igielskiego.

Przejdź do - Rewitalizacja terenu wokoło Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury  w Kowalewie Pom

Rewitalizacja terenu wokoło Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pom

7 września 2018 |
Karolina Kowalska

Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie reprezentowany przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego podpisał w dniu 6 września br. umowę na realizację zadania pn. Rewitalizacja przestrzeni publicznej poprzez dobudowanie amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim. Konsorcjum z Włocławka KA-BO w terminie do czerwca 2019r. zagospodaruje plac wokoło Domu Kultury.

Przejdź do - Dożynki za nami. Nadszedł czas podsumowania i podziękowania

Dożynki za nami. Nadszedł czas podsumowania i podziękowania

6 września 2018 |
Karolina Kowalska

Za nami największa, coroczna uroczystość gminna, czyli Dożynki. Samorząd wspólnie z współorganizatorami przygotowywał się do niej od listopada ubiegłego roku. Na kilku spotkaniach organizacyjnych dopinano każdy szczegół. Teraz, kiedy Dożynki są już tylko wspomnieniem, nadszedł czas podsumowania, oceny i podziękowań.

Przejdź do - VI grill integruje sąsiadów

VI grill integruje sąsiadów

3 września 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 30 sierpnia br. seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim zorganizowali, corocznego grilla integracyjnego. Była to już szósta tego typu zabawa. Zaprosili na grilla Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i Przewodniczącą Rady Powiatu Marię Wiśniewską oraz seniorów z sąsiednich organizacji, m.in. z Brodnicy, Lubicza i Golubia Dobrzynia.

Przejdź do - Wspomnienia z Festynu rodzinnego w Wielkim Rychnowie

Wspomnienia z Festynu rodzinnego w Wielkim Rychnowie

28 sierpnia 2018 |
Wiesław Chmielewicz

W dniu 26.08.2018 r. przy WDK Wielkie Rychnowo odbył się festyn na zakończenie lata organizowany przez Sołtysa, Radę Sołecką sołectwa Wielkie Rychnowo wraz z OSP Wielkie Rychnowo.

Jak zwykle było wiele atrakcji dla dzieci i tradycyjna kiełbaska z grilla. Pogoda dopisała dlatego nie zabrakło uczestników i uśmiechu na twarzach.

Przejdź do - Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego

Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego

27 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Przewodniczący Stanisław Kaznowski wraz z Zarządem Osiedla Jana Kochanowskiego (gm. Kowalewo Pomorskie) i opiekunem sołectwa Karoliną Kowalską zaprosili mieszkańców na festyn osiedlowy. W dniu 25 sierpnia najpierw swoje święto miały dzieci. Było ich ponad 100, nie tylko z osiedla, ale z terenu całej gminy.

Przejdź do - Z sąsiedzką wizytą na dożynkach w Golubiu Dobrzyniu i w Zbójnie

Z sąsiedzką wizytą na dożynkach w Golubiu Dobrzyniu i w Zbójnie

27 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Po żniwach nadszedł czas na dożynki. Jest to staropolski zwyczaj kultywowany w całym kraju. W dniu 26 sierpnia br. skorzystaliśmy z zaproszeń i udaliśmy się z rewizytą do sąsiadów, którzy tydzień wcześniej byli na kowalewskich dożynkach.

Samorząd gminy Golub Dobrzyń zaprosił na dożynki do Owieczkowa, zaś samorząd Zbójna zaprosił do swojej stolicy czyli do Zbójna.

Przejdź do - Podsumowanie konkursu Na Witacza Dożynkowego

Podsumowanie konkursu Na Witacza Dożynkowego

21 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W trzeciej edycji konkursu na Witacza Dożynkowego wzięło udział 22 uczestników. Powstało łącznie 31 Witaczy. Najwięcej postawił współorganizator dożynek czyli sołectwo Pluskowęsy, bo aż 10. Po raz pierwszy udział w konkursie wzięły osoby prywatne, co może być bardzo dobrą zapowiedzią na kolejne edycje.

Przejdź do - Plony zebrane, czas na dożynkowanie

Plony zebrane, czas na dożynkowanie

21 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Z pól zebrane, a teraz przyszedł czas na podziękowania. W dniu 19 sierpnia br. rolnicy z gminy Kowalewo Pomorskie podsumowali żniwa na tradycyjnych Dożynkach Gminno- Parafialnych. Były to wyjątkowe obchody, gdyż miały miejsce w Pluskowęsach. To właśnie proboszcz parafii Pluskowęsy Roman Piask wraz z mieszkańcami parafialnych wsi: Frydrychowo, Pluskowęsy, Napole, Kiełpiny i Piątkowo zgłosili chęć współorganizacji.

Przejdź do - Kondolencje

Kondolencje

21 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Wyrazy głębokiego współczucia Panu Januszowi Kalinowskiemu Komendantowi Miejsko- Gminnemu OSP w Kowalewie Pomorskim
z powodu śmierci Mamy
składa
Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Druhowie ochotnicy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim

Przejdź do - Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego

Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego

20 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

PRZEWODNICZĄCY I ZARZĄD OSIEDLA JANA KOCHANOWSKIEGO

zapraszają na festyn w dniu 25 sierpnia od godz. 15.00

na placu rekreacyjnym przy ul. Broniewskiego.

Przejdź do - Dożynki 2018- Tegoroczni przedstawiciele kowalewskiej wsi

Dożynki 2018- Tegoroczni przedstawiciele kowalewskiej wsi

10 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Przed nami Dożynki Gminno- Parafialne. Odbędą się one 19 sierpnia w parafii Pluskowęsy. Obszerna informacja o atrakcjach zaplanowanych przez organizatorów, którymi są Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. proboszcz Roman Piask i sołtysi wsi Pluskowęsy, Napole, Kiełpiny, Piątkowo i Frydrychowo znajduje się na plakatach i stronie urzędu miejskiego www.kowalewopomorskie.pl.

Przejdź do - Młodzież oddaje się swojej pasji

Młodzież oddaje się swojej pasji

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Wczoraj (06.08) zajrzeliśmy na kowalewski skate parki. Trwa tam kolejny turnus wypoczynkowy pasjonatów rowerów BMX.  Obóz trwa od 24 czerwca. Pierwsze dwa tygodnie królowały tu hulajnogi, a w kolejne tygodnie zaś rowerzyści. Wśród uczestników jest młodzież nie tylko z Polski, ale i m.in. z Soczi i z Białorusi.

Przejdź do - Festyn Parafialno- Miejski Św. Anny

Festyn Parafialno- Miejski Św. Anny

1 sierpnia 2018 |
Organizatorzy

W niedzielne popołudnie 29 lipca 2018 po raz kolejny odbył się Festyn Parafialno- Miejski Św. Anny na placu za Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kowalewie Pomorskim. Festyn organizowany jest od 2000 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta wspólnie z Proboszczem Parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim.

Przejdź do - FESTYN RODZINNY W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH OSIEDLE BRODNICKIE

FESTYN RODZINNY W BARWACH BIAŁO-CZERWONYCH OSIEDLE BRODNICKIE

31 lipca 2018 |
Brygida Sławińska-Śliwa

Pogoda w sobotnie popołudnie - 28 lipca 2018 r. - nie zaskoczyła nikogo! Gorące słońce i wysoka temperatura zachęciły rodziców i ich pociechy do wspólnej zabawy na festynie rodzinnym na Osiedlu Brodnickim.

W tym roku - z okazji obchodzonego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rodzinny festyn na Osiedlu Brodnickim zawierał patriotyczny akcent. Unoszące się białe i czerwone balony przypomniały wszystkim, że o historii narodu należy pamiętać przy każdej okazji.

Przejdź do - ROZSTRZYGNIĘCIE III EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO „NASI DZIELNI STRAŻACY”

ROZSTRZYGNIĘCIE III EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO „NASI DZIELNI STRAŻACY”

31 lipca 2018 |
Katarzyna Frasunkiewicz

Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie w maju br. po raz trzeci konkurs plastyczny pn. „Nasi dzielni strażacy”. Konkurs ten jest skierowany do dzieci z wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Celem konkursu jest popularyzacja ochrony przeciwpożarowej poprzez zainteresowanie dzieci i młodzieży działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych, uświadomienie występowania zagrożeń oraz nauka właściwego zachowania i prawidłowego postępowania przy zagrożeniu pożarowym.

Przejdź do - Festyn rodzinny w Mlewie. Piękna pogoda i atrakcje dla najmłodszych.

Festyn rodzinny w Mlewie. Piękna pogoda i atrakcje dla najmłodszych.

24 lipca 2018 |
Donata Pilarska-Mądry

Ciepłe sobotnie popołudnie 21 lipca br. sprzyjało zabawie, na którą przybyły całe rodziny. Na imprezie pojawili się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, p. Andrzej Grabowski z małżonką oraz ks. Kanonik Kazimierz Zacharkiewicz Proboszcz Parafii Kiełbasin.