Z Urzędu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zakaz wstępu do lasów

Zakaz wstępu do lasów

22 maja 2018 |
Edyta Jasińska

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca planowane są ratownicze zabiegi samolotowe we fragmentach drzewostanów sosnowych, w których wystąpiła gradacyjnie brudnica mnisza, strzygonia choinówka i barczatka sosnówka.

Przejdź do -  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim najlepsi w powiecie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim najlepsi w powiecie

22 maja 2018 |
Jolanta Zarembska

W ubiegłym tygodniu  odbyły się mistrzostwa powiatu w  Trójboju i Czwórboju  Lekkoatletycznym,  na których uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zdeklasowali inne szkoły z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i  zajęli I miejsca w powiecie.

Przejdź do - Bartosz Małkiewicz zwycięża na solo !!!

Bartosz Małkiewicz zwycięża na solo !!!

22 maja 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Strzelce Krajeńskie w województwie lubuskim były gospodarzem II Pucharu Polski w kolarstwie szosowym będącego jednocześnie eliminacją w kat. junior młodszy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Przejdź do - Sąsiedzkie, potrójne świętowanie

Sąsiedzkie, potrójne świętowanie

22 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd oraz mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie w uroczystościach jubileuszowych w Golubiu Dobrzyniu. Nasz sąsiad w dniu 20 maja potrójnie świętował. Obchodzono 67 rocznicę połączenia miast Golubia i Dobrzynia w jeden organizm, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pierwszą rocznicę rozwinięcia sztandaru.

Przejdź do - Informacja dla przedsiębiorców  w zakresie numeru PESEL !!!

Informacja dla przedsiębiorców w zakresie numeru PESEL !!!

18 maja 2018 |
Edyta Jasińska

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem przedsiębiorców w zakresie danych we wpisach uspokajamy przedsiębiorców, że brak numeru PESEL stanowi sytuację całkowicie marginalną. Mimo licznych telefonów do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim i do Ministerstwa, nie zgłosiła się ani jedna osoba, która nie miałaby numeru PESEL.

Przejdź do - Ludzie listy piszą………anonimowe

Ludzie listy piszą………anonimowe

18 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W ostatnim okresie nasila się zjawisko anonimowych donosów przysyłanych do tut. Urzędu. Dotyczą one praktycznie każdej dziedziny życia i wszystkich grup społecznych. Nie są to typowe anonimy, gdyż podpisywane są danymi adresowymi mieszkańców postronnych, niezainteresowanych lub danymi wymyślonymi.

Przejdź do - Terminy spotkań informacyjnych - LGD "Dolina Drwęcy"

Terminy spotkań informacyjnych - LGD "Dolina Drwęcy"

16 maja 2018 |
Sadowska Katarzyna LGD "Dolina Drwęcy"

Terminy spotkań informacyjnych dla mieszkańców w MAJU:
"Gmina Kowalewo Pomorskie dnia 24.05.2018r. 15:00-17:00 sala muzyczna, parter Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta Plac Wolności 13"

Przejdź do - 100 lat Niepodległej

100 lat Niepodległej

15 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 14 maja miała miejsce przed Urzędem Marszałkowski w Toruniu inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym, czyli spotkaniem samorządowców wszystkich szczebli.

Przejdź do - Zarząd Konwentu Burmistrzów obradował w Gniewkowie

Zarząd Konwentu Burmistrzów obradował w Gniewkowie

14 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Kolejne posiedzenie Zarządu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego miało miejsce 11 maja br. w Gniewkowie. Przewodniczący Konwentu Stanisław Gliszczyński wspólnie z 4 włodarzami, w tym reprezentującym Kowalewo Pom. Andrzejem Grabowskim ustalili termin, miejsce oraz tematykę kolejnego posiedzenia Konwentu Burmistrzów.

Przejdź do - Sokoły w czołówce Pucharu Polski

Sokoły w czołówce Pucharu Polski

11 maja 2018 |
Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W miniony weekend kolarski peleton z całej Polski, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał do Gostynia w województwie wielkopolskim, gdzie rozegrana została II seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.

Przejdź do - Nowa świetlica dla mieszkańców Piątkowa

Nowa świetlica dla mieszkańców Piątkowa

11 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 10 maja Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski w imieniu samorządu podpisał umowę ze zwycięzcą przetargu na budowę świetlicy wiejskiej we wsi Piątkowo. Firma GRA-MAR reprezentowana przez p. Joannę Malinowską ma czas do końca listopada br. na postawienie obiektu. Koszt inwestycji to ok. 1mln.zł, z czego samorząd ma możliwość uzyskania dofinansowania w wys. 50% wartości w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”.

Przejdź do - Inwestycje drogowe na ukończeniu

Inwestycje drogowe na ukończeniu

10 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Ku końcowi dobiegają kolejne dwie inwestycje drogowe w gminie Kowalewo Pomorskie. Po zakończeniu modernizacji drogi gminnej w Kiełpinach firma DROBUD Chełmża kończy budowę drogi w Chełmoniu, zaś firma Wilczyński&Wilczyński drogi we Frydrychowie.  Firma DROBUD zaraz wejdzie na drogę w Wielkim Rychnowie, zaś samorząd przygotowuje się na rozstrzygnięcie kolejnych przetargów na drogi gminne. Oczywiście powiadomimy o tym mieszkańców.

Przejdź do - Polacy z Hamburga z wizytą w gminie Kowalewo Pomorskie

Polacy z Hamburga z wizytą w gminie Kowalewo Pomorskie

9 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Uczniowie, ich rodzice oraz kadra pedagogiczna z Polskiej Szkoły w Hamburgu zawitała z kilkudniową wizytą do gminy Kowalewo Pomorskie. Przybyli na zaproszenie dyrektora, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach. Wizyta miała miejsce w ramach realizowanego przez niemiecką placówkę projektu „Bliżej Polski II” autorstwa p. Justyny Obodzińskiej, założycielki i dyrektorki szkoły, jak równocześnie urodzonej Kowalewianki.

Przejdź do - 73 rocznica zakończenia II wojny światowej

73 rocznica zakończenia II wojny światowej

9 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 8 maja br. tradycyjnie w gminie Kowalewo Pomorskie oddano hołd poległym w II wojnie światowej. W Parku 730-lecia pod Pomnikiem Ku Czci Poległych wiązankę kwiatów w imieniu społeczeństwa złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący Komisji Samorządowej Tomasz Matusewicz i Przewodniczący Komisji Oświaty Jerzy Koralewski.

Przejdź do - Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie "PIĘKNA GMINA"
Przejdź do - Wsparcie w trudnych chwilach

Wsparcie w trudnych chwilach

7 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył w dniu 7 maja br. w uroczystościach pogrzebowych śp. Heleny Bober. Był to hołd i wsparcie dla rodziny, a szczególnie dla przyjaciela i samorządowca Ryszarda Bobera, przewodniczącego sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego.

Msza św. pogrzebowa koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa seniora Andrzeja Suskiego zgromadziła wiele delegacji, wśród nich marszałek, radni wojewódzcy, starostowie, burmistrzowie i wójtowie. 

Przejdź do - 135 urodziny jednostki OSP Kowalewo Pomorskie oraz obchody Św. Floriana

135 urodziny jednostki OSP Kowalewo Pomorskie oraz obchody Św. Floriana

7 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 5 maja br. w gminie Kowalewo Pomorskie tradycyjnie świętowali strażacy. Oddali cześć swojemu patronowi Świętemu Florianowi. W tym dniu wyjątkowe święto miałarównież jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim, która  świętowała swoje 135 urodziny.

Przejdź do - Z życzeniami u solenizantki

Z życzeniami u solenizantki

4 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 4 maja br, z okazji imienin siostrze Monice Teresie Gojtowskiej z Zakonu Sióstr Elżbietanek życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożyli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Niewidział z przedstawicielami załogi.

Przejdź do - Podsumowują i planują

Podsumowują i planują

2 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Mieszkańcy Osiedla Brodnickiego spotkali się 26 kwietnia na corocznym zebraniu, gdzie podsumowali miniony rok i zapoznali się z planami zarządu na obecny.                 

Przewodniczący komitetu osiedlowego Henryk Sławiński podziękował mieszkańcom za zaangażowanie w sprawy tej małej społeczności.

Przejdź do - RTBS podsumowało 2017r.

RTBS podsumowało 2017r.

30 kwietnia 2018 |
Karolina Kowalska

Kwotą prawie 400tys.zł. zysku netto zamknęło miniony rok Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zarząd i Rada Nadzorcza RTBS w dniu 26 kwietnia br. złożyli  sprawozdanie przed Zgromadzeniem Wspólników, czyli przed udziałowcami. Prezes Lech Szalkowski poinformował o najważniejszych inwestycjach jakie wspólnie z pracownikami i przy akceptacji udziałowców wykonał.