Logo Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Apel o oszczędzanie wody

Szanowni mieszkańcy Gminy Kowalewo Pomorskie, 

w związku z brakiem opadów proszę o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z sieci wodociągowej.

Apeluję o wykorzystywanie wody z sieci przede wszystkim do celów bytowych, a ograniczenia jej zużycia, zwłaszcza podczas podlewania trawników, ogrodów przydomowych w godzinach wieczornych, tj. od 18:00 do 22:00. Zbyt intensywne korzystanie z wody prowadzi do obniżenia ciśnienia w sieci wodociągowej, co z kolei zwiększa ryzyko przerw w dostawie wody lub pogorszenia jej jakości.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o zrozumienie. Działania te pomogą zapewnić stabilne dostawy wody dla wszystkich mieszkańców.

Magdalena Radko

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności