"Sokoły" Narodowe Święto Niepodległości uczciły na sportowo
11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości 24 naszych zawodników UKS ,,Orlik” T.G.Sokół wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach „ Pierwsze Kroki w Gimnastyce” o Puchar Prezesa T.G.,,Sokół”w Brodnicy.
W zawodach wzięło udział 200 dzieci z 3 klubów P.M Sparta Człuchów, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brodnica i nasi zawodnicy.
Zawodnicy klas 2 i 3 podczas zawodów przedstawiali układ gimnastyczny składający się ze stania na rękach, przerzutu bokiem, przewrotu w przód, mostka i przewrotu w tył. Natomiast młodsi gimnastycy przedstawiali wybrane elementy tego układu. Zawody były skierowane dla wszystkich, którzy chcieli w bezstresowej rywalizacji sportowej zaprezentować swoje układy gimnastyczne. Klasyfikacja naszych zawodników przedstawia się następująco:
Dziewczęta rocznik 2016
- 1 miejsce Nadia Guttmann,
- 2 miejsce Pola Błach,
- 3 Miejsce Zofia Musiał,
Chłopcy rocznik 2016
- 4 miejsce Szymon Kobus,
Dziewczęta rocznik 2015
- 5 miejsce Maja Pawłowska.
Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami i otrzymali pamiątkowe koszulki gimnastyczne.
Dziękujemy wszystkim za udział i patriotyczną atmosferę. Gratulujemy uzyskanych wyników sportowych.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Kowalewo Pomorskie na realizację zadania publicznego na działalność szkoleniową i sportową UKS ,,Orlik”.
Jolanta Zarembska, Paulina Szymańska-Banicka

