Logo Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Sołtys z Gminy Kowalewo Pomorskie w Wojewódzkiej Radzie Sołtysów

W dniu 4 grudnia 2024 roku w Pałacu Dąmbskich Toruniu odbyło się inauguracyjne posiedzenie regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Rady Sołtysów. Podczas posiedzenia zostały wręczone przez marszałka województwa Piotra Całbeckiego akty powołania do Rady Sołtysów oraz odznaki. Został także przyjęty regulamin i plan pracy na najbliższe miesiące.

Mamy zaszczyt poinformować, że sołtys Sierakowa pani Marta Pawlik-Śliwa została wybrana do 19 osobowego prezydium rady, które będzie współpracować z zarządem województwa.

Zgodnie z informacją zawarta na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego:

Rada – powołane uchwałą zarządu województwa wiosną tego roku liczące 120 członków gremium, którego skład powstał na podstawie rekomendacji wójtów gmin – jest ciałem doradczym marszałka województwa w kwestiach dotyczących rozwoju wsi, w tym marszałkowskiego budżetu obywatelskiego w ramach mechanizmu rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (RLKS) i ważnych projektów realizowanym przez lokalne grupy działania (LGD).

Serdecznie gratulujemy Pani Marcie Pawlik-Śliwie powołania do Rady Sołtysów i życzymy owocnej pracy w pełnieniu tej funkcji.

Źródło: https://kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci/inauguracja-wojewodzkiej-rady-soltysow/

Paulina Wilamowska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności