Logo Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Złoto chłopców i brąz dziewcząt w czwórboju

   14 maja br. na obiektach CSIR w Kowalewie Pomorskim odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym. W rywalizacji wzięły udział szkoły z terenu gminy. Zawodnicy i zawodniczki startowali w czterech konkurencjach: biegu krótkim na 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim (dziewczęta – 600 m, chłopcy – 1000 m).

   Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, a rywalizacja była zacięta do samego końca. Naszą szkołę godnie reprezentowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

   Drużyna dziewcząt wywalczyła bardzo dobre trzecie miejsce, natomiast chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce, tym samym awansując do etapu powiatowego.

   Zawody powiatowe odbyły się 23 maja w Golubiu-Dobrzyniu. Na tym etapie nasi uczniowie ponownie zaprezentowali wysoki poziom sportowy i ogromne zaangażowanie. Po wyrównanej i emocjonującej rywalizacji drużynowo zajęli trzecie miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jeden z naszych uczniów – Brajan Śliwka, który indywidualnie zdobył trzecie miejsce.

   Dobra pogoda, świetnie przygotowane obiekty oraz sportowa atmosfera sprawiły, że zawody były nie tylko okazją do rywalizacji, ale i wspólnej radości. Uśmiechy na twarzach uczestników najlepiej świadczyły o tym, jak ważne i udane było to wydarzenie.

Przejdź do artykułu źródłowego 
powrót do kategorii
Poprzedni

Pozostałe
aktualności