Logo Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Gimnastycy wystąpili w Brodnicy

W dniu 29 listopada grupa 15 Sokołów z Uczniowskiego Kubu Sportowego "Orlik" udała się wraz z trenerkami do Brodnicy, gdzie spędziła bardzo aktywne popołudnie, biorąc udział w Otwartych Mistrzostwach "Pierwsze Kroki w Gimnastyce" Sokolików i Sokołów zorganizowanych przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brodnica.
Młodzi gimnastycy sprawdzili swoje umiejętności, przedstawiając układ gimnastyczny składający się ze stania na rękach, przerzutu bokiem, przewrotu w przód, mostka i przewrotu w tył. W rywalizacji wzięło udział 160 "Sokołów", które rywalizowały w swoich kategoriach. Nasi zawodnicy startowali w kategorii  ośmiolatków osobno dziewczęta i chłopcy. 

Dziewczęta zajęły  czwarte  ex aequo  miejsce z zawodniczkami z Brodnicy. Ksawery Brzuska indywidualnie w kategorii chłopców ośmioletnich zajął trzecie miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i drobne upominki. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rozwijanie   pasji sportowej wśród uczniów jest możliwe dzięki  wsparciu finansowemu,   jakie  Klub uzyskuje    ze środków  Gminy Kowalewo Pomorskie na realizację  zadania publicznego  na  działalność szkoleniową i sportową Uczniowskiego Klubu Sportowego   "Orlik".

Trenerki Jolanta Zarembska
Paulina Szymańska-Banicka

Galeria zdjęć

406023079_306742882267936_4112885878431001200_n 406201671_306742585601299_363410934761836788_n 406227738_306742415601316_1136287526427578835_n 406227740_306742535601304_600722787853061584_n 406230549_306742842267940_3335176868337543375_n gimnastyka0001041223
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności