Logo Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Zawodnicy UKS ,,Orlik” - T.G. Sokół świętowali Narodowe Święto Niepodległości na sportowo i patriotycznie

11 listopada zawodnicy UKS „Orlik” – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” wzięli udział w dwóch ważnych wydarzeniach, łącząc sportową pasję z uczczeniem Narodowego Święta Niepodległości.

Najmłodsi adepci gimnastyki uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach „Pierwsze Kroki w Gimnastyce” o Puchar Prezesa T.G. „Sokół” w Brodnicy. Do rywalizacji przystąpiło 24 zawodników z klas 0–II oraz grupa młodszych gimnastów. Uczestnicy prezentowali układy obejmujące m.in. stanie na rękach, przerzut bokiem, przewroty w przód i w tył oraz mostek. Dla najmłodszych przygotowano uproszczone elementy układu. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, pozwalając dzieciom zdobywać pierwsze doświadczenia w sportowej rywalizacji. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i upominki. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Kowalewo Pomorskie na realizację zadania publicznego na działalność szkoleniową i sportową UKS ,,Orlik”.

Starsza grupa zawodników wzięła udział w Drugim Międzypokoleniowym Marszu Niepodległości w Kowalewie Pomorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej oraz Parafię pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Gimnastycy zaprezentowali taniec z flagami, oddali hołd poległym i wspólnie odśpiewali hymn Polski, podkreślając wagę patriotyzmu i pamięci historycznej.

Aktywna obecność zawodników UKS „Orlik” – T.G. „Sokół” w obu przedsięwzięciach była pięknym wyrazem zaangażowania młodzieży w sport oraz tradycję narodową.

 

Jolanta Zarembska

Paulina Szymańska-Banicka

Galeria zdjęć

M2 M3 M4 M5 M6 M7 M8 M9 M10 M11 M12 M13 M15 M16 M17 M18 M19 M20 MARSZ
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności